Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nyert a Fidesz?

Miért nyert a Fidesz?

Figyelt kérdés

Az én véleményem:

-harmatgyenge, vérszegény ellenzék mind jobb, mind baloldalról

-valójában közel nem okoztak akkora kárt, mint amekkora össznépi sírás megy a közéletben

-Magyarországon divat utálni a kormánypártot

-tényleg sok embert kilóra megvettek a "rezsicsökkentéssel" (itt hozzátenném, csak a saját példámat látom, de az alapján valóban jó volt valamire: havi 40 helyett havi 27-et fizetek gázra pl.)

-adórendszer egykulcsossá alakítása legalább annyi embernek jót tett, mint amennyinek nem



Kíváncsi vagyok mások véleményére is. Írjatok nyugodtan.



2014. ápr. 10. 09:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%

A rezsi csökkentés alig jelentett valamit a kisfogyasztóknak. Az egykulcsos adó pedig az emberek kétharmadának csökkentette a jövedelmét.

A Fidesz több kárt okozott az országnak, mint az eddigi összes párt.

Azért nyertek, mert tudta aktivizálni a híveit, nem volt tisztességes kampány, és a választási körzetek, rendszert is úgy alakította, hogy nekik kedvezzen.

Valójában a szavazásra jogosultaknak csak az egynegyede szavazott rájuk.

Közel fele nem ment el szavazni, és az ellenzéki pártokra is többen szavaztak, mint a Fideszre.

2014. ápr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

"A rezsi csökkentés alig jelentett valamit a kisfogyasztóknak. Az egykulcsos adó pedig az emberek kétharmadának csökkentette a jövedelmét. "


Ezekre mutass már valami statisztikát :)

Kurucinfo nem ér, azok mindig hazudoznak.

2014. ápr. 10. 10:02
 3/20 A kérdező kommentje:

"a választási körzetek, rendszert is úgy alakította, hogy nekik kedvezzen. "


Ez igaz 100%-osan. Elfelejtettem beleírni a kérdésbe, köszi a kiegészítést.

2014. ápr. 10. 10:02
 4/20 anonim ***** válasza:
65%

Előre bocsátom, hogy Jobbik szimpatizáns vagyok, nem tudtam szavazni, mert nem voltam itthon.

Teljesen felesleges kalkulálgatni. Hányan mentek el, mennyien maradtak távol stb., ez marhaság. Ezek elmondhatóak lennének akkor is, ha az ellenzék nyert volna. A feltételek azonosak voltak mindenki számára.


Gondoljunk bele, ha az ellenzék nyer: "na igen, győzött a józan ész, a bölcs nép megelégelte Orbán ámokfutását, s a szavazófülke magányában nemet mondott az antidemokratizmusra".


De így: "megvezetett, buta orbánista emberek. Ebből az országból menni kell, különben is, a csendes többség otthon maradt, nem volt hajlandó támogatni ezt a rezsimet".


Most van demokrácia vagy nincs demokrácia? Ez az eredmény, megszavazták. Ki akadályozott meg más erőket, hogy politikájukkal ők nyerjenek? Mégis mit kéne tennünk?

2014. ápr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Főleg az első. Az ellenzék teljesen impotens volt, sem egyenként, sem összefogva nem tudtak semmi értelmeset felmutatni. Arra bazíroztak, hogy a Fidesz megnyerte nekik a választást, mint múltkor az MSZP megnyerte a Fidesznek. Nem jött be.


A második egyértelműen nem igaz, szörnyű károkat okoztak az országnak, még nagyobb "össznépi sírás" is indokolt volna.


Magyarországon divat utálni a kormánypártot, mert a magyarok szeretnek felfelé mutogatni, ha rossz nekik, de a Fideszt övező bugyborékoló gyűlölet már túl van ezen.


A rezsicsökkentést te érezted, mi és nagyon sokan mások nem, vagy alig. Nem tudom, mi volt a viszonyítási alap, de ha az előző év, akkor ugye tudod, hogy idén csak két hétig tartott a tél?


A mediánbér nettó 110 ezer forint. Nettó 140 ezerig mindenki bukott az egykulcsos adóval, erre pedig rátelepültek a kiesett SZJA bevételt pótló miniadók. Az ország többsége nagyon rosszul járt vele.

2014. ápr. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

ma 10:10


Fidesz szavazóként írtam ki a kérdést. Számomra nem probléma, hogy nyertek. Fura is lenne, rájuk szavaztam. Egyszerűen csak a belső mechanizmusokra vagyok kíváncsi.


Köszi a válaszod.

2014. ápr. 10. 10:12
 7/20 A kérdező kommentje:

ma 10:11


Kétlem, hogy az átlag jobban utálja a Fideszt, mint mondjuk az MSZP-t 2006 után :)


Persze mit lehet tudni....

2014. ápr. 10. 10:13
 8/20 A kérdező kommentje:

"A rezsicsökkentést te érezted, mi és nagyon sokan mások nem, vagy alig. Nem tudom, mi volt a viszonyítási alap, de ha az előző év, akkor ugye tudod, hogy idén csak két hétig tartott a tél?"


Viszont a víz- és villanyszámlám is csökkent, arányaiban hasonlóképpen. Egyébként pedig gázra átalányt fizetek (mint szerintem az emberek 90%-a), szóval majd idén ősszel ugrik ki a kellemesen enyhe telünk miatti kevesebb gázfogyasztás, gondolom visszafizetés vagy reálisan 1 hónap elengedése formájában. Még nem tudom.


Azzal egyet kell értsek, hogy panelosoknak mondjuk nem sokat jelent ez a rezsicsökkentés dolog.

2014. ápr. 10. 10:15
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

"A rezsi csökkentés alig jelentett valamit a kisfogyasztóknak. "


ahogy itt egy okos írta.

na szóval.

gáz átlagban nálunk 10000 ft, ebből most 26% kedvezmény van tehát 7400 ft a gázszámla.megtakarítás 2600 ft.

villany szintén egy 10e ft volt, ahol is 20%kedvezmény miatt 8000 ft a fizetnivaló, megtakarítás 2000 ft

víz 3000 ft, 10 % kedvezmény miatt 2700 ft a számla, 300 ft megtakarítás.

szemétszállítás negyedévente 5500 ft csökkentve 5000 ft ra -500ft

szennyvízszállítás 5400 ról 4600 ra csökkentve. -800ft

szóval számoljunk is:


2600+2000+300+800=5700Ft havonta a megtakarítás.

úgy hogy egy kicsivel még a fizetések is nőttek, hiszen januártól meg volt a fizetés emelés is.

jah mindjárt jön a banki díjak ára, mi?

nőt a számlavezetési díj 200 ft-tal, meg 4 ezrelék ha utalok 10-50 ft ált.

nem értem, akkor kinek nem érte meg a rezsi csökkentés??

mert felénk mindenki jól járt vele.

2014. ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Az adójóváírás eltörlésével meg az ország kétharmada, az igazi kétharmad, nem a Fideszféle, bukott ~8000 forintot, vagyis még mindig 2-3000 mínuszban vagy.
2014. ápr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!