Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet az, hogy a Fidesz...

Hogy lehet az, hogy a Fidesz a rendszerváltás után 20 évig választást sem nyert, azután viszont abszolút egyeduralkodóvá vált?

Figyelt kérdés

Bár 1998 és 2002 között már volt Fidesz-kormány, akkor a Kisgazdáknak köszönhetően tudtak kormányra kerülni és azt követően le is darálták a partnerüket. Tehát az nem mondható választási győzelemnek, a többi választást pedig időnként még nyertesnek tűnő pozícióból is (2002) elbukták.

A 2010-es választás óta viszont óriási fölénnyel állnak az első helyen, még csak meg sem szorongatták őket. Mi ennek az oka? Van több elképzelésem, de szeretném hallani másokét is.



2014. ápr. 9. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Úgy lehet, hogy a másik oldal elqrta.

Nem kicsit, nagyon.


Szóval ez nem a Fidesz érdeme, sokkal inkább a másik oldal szánalmassága.

2014. ápr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Az emberek többségének a kapacitáság meghaladja, hogy kettőnél többen gondolkozzon. Egybites buffernek hívják ezt az informatikában. Mivel az egyik lehetőség elásta magát ahogyan az első is írta így az azzal szimpatizálók fejében shiftelődik a regiszter és voálá: fölényesen győz a fidesz.


A gond az, hogy akik így gondolkodnak azok arra voksolnak a két párt helyen tartásával, hogy szerintük az elmúlt 24 évben minden remek, az ország jó irányba tart, szerintük nem maradtunk le a szomszédoktól, szeirntük gazdaságilag fejlődünk, szerintük a problémákat sikerült megoldani.

2014. ápr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Közlöm, hogy papíron 2002-ben is a Fidesz nyert, többen voltak, mint az MSZP. Viszont akkor az MDF nem volt hajlandó koalíciót kötni velük (ki is hullottak 4 év múlva), az MSZP viszont képes volt koalíciót kötni az SZDSZ-szel. Így alakíthatott akkor az MSZP kormányt.


A Fidesznek az elsô kormányzása óta van egy masszív, biztos szavazóbázisa, kb. 2 millió ember. Ahhoz valamit nagyon el kellene szúrnia, hogy ôket elveszítse.

2014. ápr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Egyrészt a baloldal elfáradt. Túl sok hülyeséget csináltak, túlságosan hülyének nézték a választókat és fene nagy hatalmukban már egymást kezdték el marni, ezért szétestek. Egyébként ez a veszély a Fideszt is fenyegeti: idén már nem nyertek akkorát, mint négy éve, csökken a támogatottságuk és szemmel láthatóan nem olyan egységesek, mint szeretnék mutatni, van gond bőven.

Másrészt Orbán Viktor - számtalan negatív tulajdonsága mellett - rendkívül tehetséges politikus, erős kezű pártvezér. 1998-ban még ott volt az MDF és az FKGP, mint komolyan vehető jobbközép alternatíva, 2010-re viszont minden jobbközép pártot kinyírt vagy beolvasztott a Fidesz, így igazi gyűjtőpárttá vált. Igaz, a jobboldalon megjelent a Jobbik, de egyrészt az nagyon más értékrendű, másrészt mikor Viktor meglátta, hogy a Jobbikra van igény, a Fideszt is elindította a békés, langymeleg jobbközép irányból a radikálisok felé, hogy a kevésbé vonalas Jobbik-szavazókat be tudja gyűjteni. Úgyhogy pártot építeni tud ez a Viktor gyerek, csak úgy tűnik, máshoz nem nagyon ért.

2014. ápr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Második vagyok amúgy az egybites buffer az nem csak a politikában jellemző. Az emberek többsége olyan témákban amihez nem ért sokkal jobban szeret két lehetőséget fejben tartani és csak azok közül választani. Emiatt jönnek létre olyan ellentétpárok mint a Samsung - apple, windows-linux, canon-nikon, coca-pepsi etecera. Két választást könnyű fejben tartani, ha az egyik radikálisan romlik (az mszp ugye) akkor nem új lehetőségeket keresnek, hanem billen a mérleg.
2014. ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, eddig nagyon jók a válaszok!
2014. ápr. 9. 11:37
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

", akkor a Kisgazdáknak köszönhetően tudtak kormányra kerülni és azt követően le is darálták a partnerüket. Tehát az nem mondható választási győzelemnek,"


Tehát akkor sem az 1994-es, sem a '98-as, sem a 2002-es, sem a 2006-os választást sem nyerte meg senki, mert koalíciós kormányzás követte, a te logikád mentén.


Az MDF pedig nem 2006-ban, hanem 2010-ben esett ki, éppen ezért a politikáért amit kitaláltak, hogy egyenlő távolságot tartanak a Fidesztől, és a baloldaltól is.Ezt harmadik utas politikának hívják, csak ott b*aszták el, hogy bevettek ilyen Bokrosékat akikkel jól lejáratták magukat.


A 2010-es választások fölényes Fidesz-győzelmének több oka van: a két MSZP-ciklus (főleg a második), a gazdasági válság begyürüzése.

A Fidesz a 2002-es veresége után rájött, hogy ha nem épít ki holdudvart és médiabirodalmat, ami közel áll hozzá, úgy mint a baloldal, nem lehet a baloldal váltópártja.Ezt a munkát akkor elkezdték, és ez nagyjából 2008-2009-re érett be, ezen még lökött a baloldal erodálódása.

2014. ápr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az egybites gondolkodásról a közmondás jut az eszembe, a "Járt utat ne hagyd el a járatlanért!" A magyar emberek legtöbbje szinte fél az újtól, sokan azért is szavaznak az akár sokat szidott, de jól ismert pártra.
2014. ápr. 9. 11:40
 9/15 anonim ***** válasza:
30%
Csalással.
2014. ápr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#7:

Igazad van, köszönöm a javítást! :)

2014. ápr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!