Miért érződik a 2010-es évek Magyarországa kulturálisan sokkal közelebb a Kádár-korszakhoz, mint a 90-es éveké?
A 90-es években gyökeres átalakulás ment végbe a társadalomban. Mindenki Amerikát meg Nyugat-Európát szerette, várták mikor jönnek a nyugati együttesek hozzánk koncertezni, mindenki újított be, lett Mekiben evés, reggelire banán az év minden napján, megjelentek az otthoni számítógépek stb.
A 2000-es évek is hasonló volt, csak akkor ezek a nyugati dolgok már természetesnek voltak véve.
Most viszont olyan 2010 óta azt lehet észrevenni, hogy mindenki a Kádár után rajong, éljen Putyin, fúj Obama, a fiatalok lerobbant raktárakban ülnek SZTK-szemüvegben és norvégmintás kötött pulcsiban Neoton Famíliát hallgatva, időként azt veszem észre, mintha kb. 1994 lenne, de nem előre haladnánk az időben, hanem vissza a Kádár-rendszer felé.
Ha valaki a 90-es években bevallotta, hogy meleg a legtöbb fiatal büszke volt rá, hogy felvállalta, most meg rosszabb esetben megverik, jobb esetben csak beszólnak, hogy a Kádár alatt az ilyenen kordában voltak tartva.
Én nem tapasztaltam ilyet.
Kulturálisan meg igen messze van a Kádár kor.
A nyugat megítélése változott, ennyi.
"a fiatalok lerobbant raktárakban ülnek SZTK-szemüvegben és norvégmintás kötött pulcsiban Neoton Famíliát hallgatva, időként azt veszem észre, mintha kb. 1994 lenne"
- Kapcsolj el az M3-ról.:)
Egyébként a Kádár iránti rajongás egy szűk körre jellemző. Hozzánk is dobott be a munkáspárt az arcával ellátott kampányhirdetést.
A nyugattal szembeni hangok pedig egyszerűen jogos kritikák, hiszen '90-ben nem láttuk még, és nem ilyennek képzeltük. Ez igaz mind az EU sajátos gazdaságpolitikájára, mind például a nemrég kirobbant NSA-botrányra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!