Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi agyhalottak vagyunk?

Mi agyhalottak vagyunk?

Figyelt kérdés

A Fideszre szavazott édesapám és édesanyám is, idén először én is szavazhattam és én is rájuk tettem a voksomat.


A szüleim tanárok, mindketten 30+ éves munkaviszonyban vannak, így a Fidesz miatt jelentősen növekedett a jövedelmük, a két öcsém után is magasabb támogatásokat kapunk, csökkent a rezsi is. A mi életszínvonalunkon érezni lehet a változást, pozitív irányba, így mi ezért adtunk bizalmat a Fidesznek. Itt az oldalon mégis lenézik azt aki Fideszes és kígyót-békát kiáltanak rá. Mégis kire kellett volna szavaznom?


2014. ápr. 9. 19:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Figyelembe kell venned, hogy jelentős tömegnek igen komolyan csökkent. Pl a szegény embereknek mind.


Létminimum alatt a hajléktalan mivel nem kaphat munkát segélyt sem kap. Már nem is csövezhetnek Bp-en !


Közmunka is gyakorlatilag a régi MSZP ideji segély árán van csak. A FIDESZ előszőr a magyar tőrténelembe csökkentette a segély összegét, az álláskeresési járadék összegét és idejét a felére csökkentette. A segélyen élők családi pótlékát elvették és még sorolhatnám

2014. ápr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%

Nem beszélve arról, hogy a magánnyugdíjpénztárakat felszámolták és úgy változtatták a munkatörvénykönyvet, hogy ma bárkit indok nélkül kirúghatnak és ha egy gépet véletlen tönkretesz vagy csak ráfogják, nem a munkabére max felét 3 hónapig vonják, hanem az egészet.


Pl egy daru, targoncát ráfognak hogy elrontotta és követelhetik a 10 millió Ft ellenértéket, így a lakása oda van pl

2014. ápr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%
Természetesen.
2014. ápr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
49%
Én egyetértek azzal, hogy segélyeken igenis ne éljenek emberek! Dolgozzanak helyette.
2014. ápr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor örülj neki,hogy a Ti életszínvonalatokon látszik a javulás. Csak az a probléma,hogy sokkal kevesebb ilyen ember van mint amilyenek Ti is vagytok,és sokkal több olyan akiket megnyomorított ez a kormány. Sokkal inkább az volt a jellemző az elmúlt 4 évre,hogy a nagy munkahely teremtés közepette rengeteg embert bocsájtottak el, rezsi csökkentés előtt vagy után számtalan új adót vezettek be, ÁFA emelés,rengeteg rokkant nyugdíjastól vették el a nyugdíjat vagy csökkentették annyira,hogy abból megélni egyszerűen lehetetlen. Személyes példaként megemlíteném a szüleimet én is. Édesanyámat kirúgták pedig normálisan,tisztességesen elvégezte mindig a munkáját,de az ott maradt a munkahelyen aki egész nap semmit nem csinált,de fideszes képviselő a sógora,édesapám pedig szív beteg,a félszemére majdnem vak,és fél tüdeje van,még is lejjebb vették a nyugdíját,mert szerintük javult az állapota,így konkrétan havonta 27 ezer forintot kap az amúgy is nagyon kemény 58 ezret ennyire csökkentették le. Én is most szavaztam először,de én a Jobbikra tettem a voksomat. A leírtak alapján szerinted én és a szüleim akik szintén így tettek agyhalottak vagyunk? Mert ha már a piszkálódásnál tartunk rengeteg fideszes szavazó is kígyót békát kiabál azokra akik véletlenül más pártra szavaztak.
2014. ápr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

Pár év és nyugdijba kényszeritik mindketöt akor mi lesz az életszinvonalatokkal?

Kicsit gondolkodni kéne hosszútávon...

2014. ápr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

Nem azért de a segélyes dologgal énis egyetértek.. Rühellem a fideszt de az az egy szerintem jó ötlet... 1ik jó barátom anyja is segélyből volt otthon már régóta holott simán dolgozhatott volna mert már semmi baja nemvolt (rokkantsági segély) ezért elküldték dolgozni napi 4!!!!! órába heti 4 napra ugyanazért a pénzért. Fűt fát kiabált a fideszre. Na szerintem a cigányok egy része pont ugyanigy volt és itt a városunkban sokkal több közmunkás cigány van már és kevesebb az utcán lébecoló..


Ne értsetek félre amúgy rühellem a fideszt és nem rájuk szavaztam.

2014. ápr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%
Ha a munka törvénykönyve csak a munkavállalónak kedvezne és minden rosszat a munkáltatóra terhelne egyetlen gép se lenne amit tönkre tegyél. Ha kicsit jobban belegondolsz azért jönnek ide a vállalatok mert olcsó a munkaerő és ha ez mellett a m.t.-könyve is kedvezőbb számukra szivesebben jönnek ide mint olyan helyre ahova ha felvesznek egy semmirekellőt még el se tudják küldeni 50 évig, akkor se ha a munkája egy hajítófát se ér.
2014. ápr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy a tanárok napi 3-4 órát a kötelező napközi miatt ingyen dolgoznak de ha a szüleidnek jó, meg neked hát legyetek boldogak
2014. ápr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

Csökkent a rezsi. :D Imádom. Csak egy ilyen balkáni országban lehet ezzel választókat szerezni.


Fideszt azért támadják szerte az országban, sőt, szerte a világon mivel abszurd dolgokat csinálnak, rövidtávon gondolkoznak, a társadalmi rétegeket egymás ellen uszítják(menj ki egy birkamenetre, és mond azt hogy a fidesznek ezzel a programjával nem értek egyet, le fognak kommunistázni, határon túli magyarok felvásárlásával is elég feszültséget teremtett, vagy pl a mostani szoborállítással is feszültséget generálnak tudatosan).


Megszüntettek alapvető demokratikus gátakat(pl Ne zavarj épp lopok törvény), ügyeskedéssel milliárdokat csúsztatnak magánzsebbe( pl [link] , közgép, felcsút-Mészáros Lőricz stb stb).


Szerintem hihetlenül káros egy ilyen politikai elit mint ami kishazánkban van, de ezzel nem kell törődnöd mivel nőtt a fizetésed, a kisembereknek sem kell ezzel törődniük mivel kaptak egy Putyin lightet aki követhetnek és gondolkozik helyettük. Az hogy a lépéseinek hosszú távon milyen hatása lesz az nem fontos.

2014. ápr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!