Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki szidja a Fideszt, az tud...

Aki szidja a Fideszt, az tud jobb alternatívát?

Figyelt kérdés
Határon túli magyar vagyok és mielőtt még elkezdenétek köpködni, nem voltam szavazni. Szimpatikus nekem a Fidesz és nem csak azért, mert állampolgárságot kaptam. Nem fejtem ki a véleményem, a tiétekre vagyok kíváncsi. Rengetegen köpködnek a Fideszre, de mégis ők nyertek, akkor most mi van? Aki nem ment el szavazni, az mit vár most? Miért ekkora a szidás Orbán felé?

2014. ápr. 8. 13:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
37%

Első körben ideje lenne elfelejteni a kétpártrendszert. Ennek az ideje már elmúlt.


Amint ezt tisztáztad magadban, rögtön ott van 30 párt, mint alternatíva.

2014. ápr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Andizsuzsi ***** válasza:
75%

Kár, hogy nem fejted ki a véleményedet, kíváncsi lettem volna rá. Nem szidom a Fideszt, de nem értek egyet azzal az iránnyal, amerre halad. És ez attól nem változik meg, hogy van-e más alternatíva, vagy sem. Ha valami nem jó, akkor nem jó, akkor sem, ha nincs más.


"Rengetegen köpködnek a Fideszre, de mégis ők nyertek, akkor most mi van?"


Akkor most az van, hogy rengetegen meg nem köpködnek rá.

2014. ápr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
61%
Nem vagyok oda a Fideszért annyira, de még mindig ez a legjobb a "választékból".
2014. ápr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
38%
Gyere ide, élj itt 4-8 évet minimum, dolgozz itt, tanulj itt, és utána majd dumálhatsz, hogy szimpatikus e.
2014. ápr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%

Nincs jobb jelenleg. Nekem meg mindig szimpatikusabbak mint az EU elso szavara lefekvo bal oldal, amit keresztul akartak vinni az EU ellenere is amellett kitartottak, pl ilyen volt a bankado vagy az uj alkotmany.

Persze, aki azt varta el toluk hogy most nyugati eletszinvonal lesz 4 ev alatt az csalodott, de ezek az emberek minden uj kormanynal csalodottak lesznek, mert 4 ev egy orszag eleteben nem sok, ezalatt nem lehet svajcot csinalni egy romhalmazbol.

2014. ápr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
42%

"Aki szidja a Fideszt, az tud jobb alternatívát?"

Volt még elég párt a szavazólapon. Én tudtam.


"Határon túli magyar vagyok"

Ezért tetted fel a kérdést. Ezt most nem bunkóságból mondom. Nem itt élsz, nem tudod, hogy mi van itt. Legfeljebb csak a cenzúrázott magyar tv-ből és agymosó médiából.


" és mielőtt még elkezdenétek köpködni, nem voltam szavazni. "

Nem köpködés az, hogy más bőrére szavaz kinntről, aki szavaz. Gondolom ti sem örülnétek egy fordított helyzetnek.


"Rengetegen köpködnek a Fideszre, de mégis ők nyertek, akkor most mi van? Miért ekkora a szidás Orbán felé?"

Lsd. 3-6. mondat. Nem ok nélkül megy rá a köpködés. Ha tehetném élőben köpném le.

Egészségügy: A kórházak csőd szélén, orvosok vándorolnak külföldre (az egyik orvosom vasárnap közölte, hogy ezek után ő is megy), a gyógyszerárak magasak, de mindezek ellenére is a stadionokra, Felcsút csinosítgatására, Ráhelka esküvőjére kell a pénz.

Oktatás: határon túli ösztöndíjak, egyetemek támogatása. Itthon pedig: egyetemek bezárása, költségtérítés, utólagos variálások a felvételinél.


Nem is folytatom, mert elhányom magam.

2014. ápr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
46%
Az igaz, hogy nincs jó alternatíva, de még mindig ők a rosszabb alternatíva a baloldallal szemben. Mindkettő ugyanúgy lop, mindkettőnél nagyon sok a hozzá nem értő egyén, viszont a Fidesz emellett erősen szélsőbaloldali gazdaságpolitikát folytat, igyekszik minden versenyt kiölni a gazdaságból, mindent bürokratikusan szabályozni. Ezzel biztosítja a lemaradásunkat sok évtizedre.
2014. ápr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%

Személy szerint nem a fidesszel van bajom, hanem a 2/3-al és azzal a diktatórikus rendszerrel, amit a 2/3 lehetővé tesz nekik!

És a legtöbb embernek ez a baja. Az a baj, hogy nincs ellenzék, hanem van egy azaz 1 db ember, aki önhatalmúlag megmondhatja, hogy merre menjen több millió ember! Mindent alkonybán rögzít és 1 millió évre bebetonoz. Földbirtokosokat "nevel", seggnyalókkal veszi magát körbe és megvezeti a határon túliakat, akiknek fogalma sincs, hogy mi megy itt.

2014. ápr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%

"Személy szerint nem a fidesszel van bajom, hanem a 2/3-al és azzal a diktatórikus rendszerrel, amit a 2/3 lehetővé tesz nekik! "


Jelen helyzetben teljesen mindegy hogy 2/3 van vagy sem, mivel mar azokat a torvenyeket es az alkotmanyt is megvaltoztattak az elmult r evben amihez kellett a 2/3. Nincs mar jelentosege.

Az elozo nepszavazason pedig a korabbi rendszer szerint szereztek meg a 2/3ot, azaz arra senkj se mondhatja hogy amiatt volt ekkora hatalmuk mert megbuheraltak a valasztasi rendszert.

2014. ápr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Képzeld 4-es, Magyarországon tanulok. Itt már meg is dőlt az egész, nem igaz? Engem csak az idegesít, hogy bármelyik párt lenne hatalmon, mindet köpködnétek. A Fidesz pedig még a jobbik rossz. Érdekes, hogy az összes külföldi ismerősöm, németek, hollandok, franciák, svájciak, britek, egytől egyig azt mondták, hogy Magyarország csak így fog tudni kimászni a sz*rból. Igen, nekik jobb az életük, ami az anyagiakat illeti, de nyilván nem beszélnek hasból. És ők sem 4 év alatt érték el azt a színvonalat és nem a baloldalnak köszönhetően. Nem fogok menni szavazni, mert tényleg nincs közöm a magyar politikához, de én pontosan emlékszem, hogy nekünk milyen volt, amikor Gyurcsányék voltak hatalmon. Ha hiszitek, ha nem, a határon túliakat is érintette, és még mennyire...
2014. ápr. 8. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!