Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy Jobbikos velemenye!?

Egy Jobbikos velemenye!?

Figyelt kérdés

Jobbik szavazo vagyok es lenne nehany eszrevetelem! A Fidesz begyujtotte a szavazatok kozel felet mint tudjuk sajnos. Erre elkezdunk itt olyanokat posztolni hogy ez azert volt mert at lett alakitva a valasztasi rendszer! Szamolni tudunk? Sajnos akkor is romma vertek volna mindenkit ha a regi rendszer van!

A masik meg hogy akkor biztos csaltak! Van aki belegondolt abba mekkore folennyel nyertek!? Minden masodik ember rajuk szavazott, ez nem egy 2 eselyes "eppen hogy megvan" gyozelem ahol benne lehetne a csalas.

El kell fogadnunk, az orszag igy dontott es nem kell baromsagokkal leegetni magunkat!

Szebb jovot!



2014. ápr. 7. 15:03
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

"17#, azert nincs jelentosege a 2/3 nak mert mar nincs olyan torveny aminek a megvaltoztatasahoz 2/3 kell. "


Dehogynem, a rendszerváltáskor lefektetett alapelvek jogi keretei azok pont ilyenek. Sarkalatos törvény néven fut a drága: [link]

Amúgy az Alkotmány szabad szerkesztéséhez és az állami intézmények elvileg független vezetőségéhez is kétharmados többség kell, utána terjesztheti a miniszterelnök a döntést a köztársasági elnök elé a fontosabb posztokat. A kisebb muftikat meg adott bizottságok választják ahol a résztvevők arányát egy sarkalatos törvény szabályozta, de ezt többször is megfúrták a rendszerváltás után, de a II. Orbán-kormány dózerolta le végleg.


A független állami szervek és az alkotmány fölötti kvázi korlátlan párthatalom azért nem lebecsülendő.

2014. ápr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Utolso! Mar nincs olyan 2/3os torveny amit meg kene valtoztatniuk, mert mar megtettek! most ezen mit nem ertesz?
2014. ápr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Egyrészt van még bőven mit változtatni a sarkalatos törvényeken is az ő nézőpontjukon a következő cikluson, ahogy újakat is írhatnak éppenséggel az elvtársak, hogy bevédjék a szimpla rendeleti vagy törvényi erejű lázálmaikat, esetleg a holdudvarukat az utókortól.

Másrészt ahogy a korábbi alkotmánytoldozgatások is mutatták, van amikor a saját elképzeléseiket kell felülbírálni, mert a pillanatnyi érdekük úgy diktálja hogy szembeköpjék a korábbi százhúsz százalékosan támogatott elképzeléseiket.


Harmadrészt ahogy írtam korábban a ciklus alatt lejáró csivovnyikok hivatali idejének megtoldásához is kell a kétharmad. A sorozatos háttéralkuk illetve független emberek időnkénti kinevezése, ahogy a szocik átkos nyolcéve alatt ment a posztok szerzése, annyira nem kellemetes dolog a kormányzat részéről. Amit még nehezített hogy a baloldali duó személypolitikában baromira nem értett egyet.


Menne nekik egy sima többségi parlamenttel is a dolog ez kétségtelen, de azért a teljes államgépezet kézben tartása mindig nagyobb mozgásteret ad, amire az unortodoxan közlekedő gyorsnaszádunknak szüksége van a veszélyes nemzetközi vizeken. Meg persze a Viktor féle alakokat emberileg is izgathatja és motiválhatja gondolom a nagyobb hatalom, amiért akár megéri küzdeni.

2014. ápr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim válasza:
17/L vagyok, nem épp érett még a politikához (ha hülyeséget írok javítsatok ki de lenne egy-két hozzáfűzni valóm.)Nagyon sokat beszélgettünk erről a témáról és egyre inkább azt érzékelem hogy gyűlnek a jobbikosok a fiatalok körében.(Kíváncsi vagyok ha a mi korosztályunk mehet szavazni 4 év múlva, mi fog történni.) Sajnos a Fidesz "hatalma" ellen nincs mit tenni, efelől az észrevételem az hogy az idősebb korosztály illetve más nemzetiségű emberek(nem szeretek cigányozni)szavaznak a Fideszre mondván eddig is az volt "jó az nekünk". Én nem vagyok rasszista attól hogy jobbikos, és a jobbikosok nagy része sem az, csak 17 évesen elgondolkodik az ember hogy másokat és más 5-8 gyerekét fogom eltartani a sajátom helyett ? Mert a jelenlegi kormány nem egészen arról híres hogy a magyarok érdekeit nézzék.Ha megnézzük pl. csak Németországot : ott kell tudni németül hogy munkát kaphass és ami ennél is fontosabb hogy csak akkor fogsz munkát kapni ha a németnek már van. Itt a magyar csak akkor kap pár ezer forintot kemény munkáért ha mindenki más megkapta a 200.000 Ft. segélyét ugyanis őt ez illeti 0 munkával de 8 gyerekkel... (ha valamit rosszul látok javítsatok ki :)
2014. ápr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim válasza:
# Utolsó vagyok : Ez nem egészen a kérdésedre volt a válasz, az általad leírt pár sorban teljesen igazad van, de tartom magam ahhoz hogy kíváncsi vagyok 2018-ra. Főleg ha az elkövetkezendő 4 évben "Magyarország jobban teljesít!" (Gyorsabban megy lefelé a lejtőn...)
2014. ápr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Kedves 17/L


Nezd meg mennyi tamogatast kapna valaki nemetben 8 gyerek utan. Hat nem 200 ezret.

Az meg hogy a Fidesz nem nezi a magyarok erdekeit eleg erdekes meglatas. Csak 2 pelda: Bank es multiadok kivetese, amivel kiverte a biztositekot Brusszelben es az osszes media rolunk szolt hogy ezt hogy merte megtenni. A masik a baloldal altal felvett IMF hitel gyors visszafizetese es az uj IMF hitel visszautasitasa, annak ellenere hogy emiatt is elkezdtek kulfoldrol dontogetni a forintot. Aki emlekszik ra ekkor kiabalt mindenki allamcsodot es hordta ki a penzet Osztrak bankokba az okos magyar ellenzek unszolasara. Termeszetesen a kozelben nem volt allamcsod es ezen is csak az egyszeri megvezetett agyoniskolazottak buktak akik kivittek a penzuket es bevaltottak 310-es euro arfolyamon.

2014. ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim válasza:

17/L vagyok.

Magyarországra értettem a 200.000 segélyt.

Ennyi idő alatt azért érdekes lenne ha 1-2 dolgot sem lehetne felmutatni a Fidesz mellett, de amíg azt látom hogy mindenki menekül ebből az országból (ami jó is lehetne) és amíg azt érzékelem, hogy az édesanyám gallyra vágja az egészségét a sok munkával kevés pénzért(mellesleg 1000 éve köze sem volt fizetésemeléshez az árak pedig csak nőnek.) Addig nem nagyon tudom megváltoztatni a véleményem amíg azt látom (fontos hogy csak látom.Ez ilyen józan paraszti ész nem politizálás.) szóval amíg azt látom hogy a rezsi ugyanannyi a munkahely pedig kevesebb addig valószínűleg tartani fogom azt az álláspontomat hogy a jobbik jobban a magyarokért van. UI: Köszi a választ a hozzászólásomra! :)

2014. ápr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

17/L! Az ha edesanyadnak 1000 eve nem volt fizetes emelese csak ugy lehet hogy a minimalber felett keres, ugyanis a minimalbert szinte evente emelik, jelenleg 2014 jan 1-tol 101.500ft.

Ha anyudnak nem emelkedik akkor ennel tobbet keres, abba pedig a kormanynak nincs beleszolasa hogy a cege emel-e vagy sem, a minimalbert teljes munkaidore viszont ki kell fizetnie.

2014. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Meg 1 megjegyzes: A jobbik a fennallasa ota nem volt meg csak kormanyzas kozeleben sem. Az hogy ok "jobban a magyarokert vannak" meg max akkor tudnank meg ha kormanyon lennenek, viszont 1 valami biztos! A Fidesznek joval tobb tapasztalata van e teren, a Jobbik korant sem biztos hogy nem dontene romba a magyar gazdasagot azokkal az intezkedeseivel amiket hangoztat ( pl kilepes az uniobol).
2014. ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim válasza:
Sajnos anyumnak köze sincs a 101.000 ft-hoz (e.ü.-ben dolgozik). Azzal egyetértek maximálisan amit írtál (a Fidesznek több tapasztalata van, vitathatatlan) viszont kilépés az unióból. Minden kezdet nehéz, de lásd : Svájc. Ma szinte a legjobban működő ország Európában.
2014. ápr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!