Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy Jobbikos velemenye!?

Egy Jobbikos velemenye!?

Figyelt kérdés

Jobbik szavazo vagyok es lenne nehany eszrevetelem! A Fidesz begyujtotte a szavazatok kozel felet mint tudjuk sajnos. Erre elkezdunk itt olyanokat posztolni hogy ez azert volt mert at lett alakitva a valasztasi rendszer! Szamolni tudunk? Sajnos akkor is romma vertek volna mindenkit ha a regi rendszer van!

A masik meg hogy akkor biztos csaltak! Van aki belegondolt abba mekkore folennyel nyertek!? Minden masodik ember rajuk szavazott, ez nem egy 2 eselyes "eppen hogy megvan" gyozelem ahol benne lehetne a csalas.

El kell fogadnunk, az orszag igy dontott es nem kell baromsagokkal leegetni magunkat!

Szebb jovot!



2014. ápr. 7. 15:03
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
A tabletet az egesz csalad hasznalja, 5 ember had rakjon mar ossze fejenkent par ezrest egy tabletre!
2014. ápr. 7. 15:26
 12/38 anonim ***** válasza:
63%
Én nem vagyok jobbikos, de most rájuk szavaztam. Nincs csalás a Fidesz nyert. Ennyi.
2014. ápr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
9%
Dolgozzatok kemenyebben és lesz pénzetek tabletre. Szerintem ha valaki szarul él az sohasem a kormány hibája.
2014. ápr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
65%
Vona emelt fovel elfogadta a vereseget es nem talal ki gyerekes kifogasokat, talan ebben is kovetni kene a peldajat!
2014. ápr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy nagyon nem vagyok jobbikos ember,de az ismerőseim között van néhány....és megértem Őket!!!

A jobbik a kiábrándultak pátja...akik csalódtak mind2 oldalban korábban és mégis szavazni akartak azok bizony a Jobbikot választották, esetleg még az Lmp-t!!! Nem azért tették mert feltétlen szimpatizálnának a párt összes eszméivel...nem valamiért szavaztak, hanem valami ellen!! Nagyon okosan vette észre a pártvezetés, hogy ha közép felé veszi az irányt a kampányban akkor sokkal több szavazót át tud csábítani a bizonytalanakból, sok szavazót nyertek meg a mosolygós-kutyás kampánnyal.

Nem gondolom, hogy a Jobbik alkalmas lenne kormányozni, a szellemi holdudvar hiányzik mögüle és anélkül nehéz. Volt néhány felszólalás a parlamentben, amivel teljesen egyet tudtam érteni, de volt jó néhány ami kiverte a biztosítékot!!!!

A Fidesz addig fogja engedni a Jobbik előretörését ameddig az szigorúan a jobb szélen marad, és nem az Ő pozícióját rontja... ha elindul közép felé a Jobbik akkor a Fidesz gépezet gyorsan oda fog csapni!!!

2014. ápr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

"Íme a beismerő vallomás... Miből futotta tablettre hitel? részlet? vagy 3 éves spórolás? mert egy átlag magyarnak kb a lakosság felének ezek a lehetőségei ha venni akarna egyet. Úgy néz ki te a másik 50 hez tartozol."


20 ropi egy -használható- tablet. Éppen az egyötöde az ára egy laptopnak, vagy mondhatom azt is, hogy éppen az egyharmadába kerül egy nagyon alapvető asztali számítógépnek. Ki is a gazdag akkor?

2014. ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
92%

A kétharmados(vagy ha a billegő két körzet másik irányba dől el, csak ahhoz közeli eredmény) az új választási rendszer eredménye. Korábban kétfordulós volt a területi képviselő választása, mert abszolút többséggel kellett vinni első körben, ha ez nem jött össze jött a második.


A Fidesz bukott annyi szavazót végérvényesen (ami eléggé észlelhető volt azért), hogy az urnához járuló emberkék kevesebb mint a fele ráadja a voksát, vagyis a csivovnyikoknak nem lett volna elég a pártlogó hogy az egyéni körzeteket elvigyék, meg persze a szocik akkor még inkább patásördögök voltak a két új formációt meg nemigazán ismerte meg a közvéleményt. Szóval a tavalyival ellentétben most sokkal több második fordulós választás lett volna, amit az esetleges lokális (országosan soha az életbe) összellenzéki össszefogás, illetve a szavazók kormányváltó hangulata a közös jelölteket támogatta volna Fideszével szemben, így jelentős számú egyéni körzetet bukott volna, ami elég messzire lökte volna a kétharmadtól és talán csak egy szűk többségre lett volna elég.

Ez a tendencia a ciklus közepén volt (úgy általánosan) a mélyponton, szóval Fidesz a választói biztosra ment. Benyomta az egyfordulós választást, vagyis a legtöbb szavazatot kapó jelölt nyer szavazatszámtól és részvételi aránytól függetlenül. Ha már úgyis a választójogi törvényekkel foglalkozott átszabta körzeteket is a saját szája íze szerint (amikre még ok is volt, mivel a kilencvenes körzetek már használhatatlanok voltak) átformázta és ha már az egyéni rendszer maximálisan neki kedvez, úgy megnövelte a mandátumsúlyát is.


Persze kérdező anélkül is a legnagyobb pártként összeszedi a választási rendszerben a kormányzásra valót, de azért a szűk többség és a kétharmad között van egy leheletnyi különbség.

2014. ápr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező. A probléma az hogy hülye a nép :)

Szebb jövőt!

2014. ápr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

17#, azert nincs jelentosege a 2/3 nak mert mar nincs olyan torveny aminek a megvaltoztatasahoz 2/3 kell. Ezeket megszavaztak mar es megvaltoztattak az elmult 4 evben, most mar nincs akkora jelentosege.

ment a zold kez, koszi az ertelmes hsz-t.

2014. ápr. 7. 16:06
 20/38 anonim ***** válasza:

Ezért tart itt ez az ország,ahol...

Végre egy normális,korrekt jobbikos ember,erre az a lényeg,hogy honnan van a tablet. Gratulálok!


Az ismerőseim és én pl. azért nem szavaztunk a Jobbikra (bármennyire is szimpatikus a programjuk),mert kételkedünk abban,hogy egy esetleges hatalomra jutás után a párt kordában tudná-e tartani az elborult agyú híveit.


Viszont jó látni,hogy van értelmes Jobbikos is. Köszönöm neked ezt,Kedves Kérdező!

2014. ápr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!