Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem unfair, hogy a...

Csak szerintem unfair, hogy a külföldön élő magyarok is szavazhattak?

Figyelt kérdés

Úgy értem azok, akik több éve kint élnek, haza sem jöttek, csak Orbán miatt könnyebben megkapták az állampolgárságit. Szavaztak (vajon kire), de nem ők vannak a nyakig exkrementumban, amit a választás végeredménye okozott. Nem ők lesznek az elszenvedői a kormány döntéseinek.

Akkor tehát felmerül bennem a kérdés: mégis mi a szentséges bal bokáért kell beleütniük az orrukat? Mi közük van hozzá? És ez miért nem zavar senkit?!


(Ha ez számít egyébként én egyik párt mellett sem állok ki, nem vagyok balos vagy jobbos, de a FIDESZ-ből és Orbánból már bőven elegem volt)


2014. ápr. 7. 03:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%

Az szép gesztus, hogy őket is magyarnak tekinthetjük és ők is magyarnak tekinthetik magukat.

De szavazniuk szerintem is csak annak kéne, aki issza a levét.

Mindenki a saját háza táján szavazzon.

Mondjuk talán némelyik itteni szavazó tudatlanabb, mint egy külföldi de a demokrácia miatt úgysem fogják soha semmilyen minimális tudáshoz kötni.

2014. ápr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%

Most akkor melyik külföldön élőre gondolsz???


-Aki dolgozni ment ki, de Magyarországon van bejelentett lakcíme?

Szerintem nem unfair, hogy ők szavazhatnak, hisz attól, hogy éppen hosszabb-rövidebb időre kint vannak, még ide tartoznak, magyar állampolgárok. Amíg nem települtek le külföldön véglegesen, addig nem állam- és szavazópolgárai annak az adott külföldi országnak. Addig ide tartoznak, és legyen is joguk szavazni, én szerintem!


-Akik véglegesen letelepültek külföldön, akár az utóbbi években, akár akik hajdanán disszidáltak:

őket ne illesse meg, mert már annak az országnak a polgárai...


-Akik Szlovákiában, Erdélyben, és a többi Magyaroszágtól elcsatolt területeken élnek:

Nos őket nagyon sajnálom, kegyetlen lehetett azoknak a családoknak megélni, hogy magyarok, ugyanott laknak ahol, és mégis más ország irányítása alá tartoznak.

De hogy ők is szavazhatnak az itthoni választásokon amellett, hogy a saját országukban is szavazhatnak, én ezt nem tartom korrektnek. És azt is túlzásnak tartom, hogy itt is, ott is megilletik őket minden jogok.

Ha idefizetnék az adójukat, ha a magyar kormányhoz tartozna az ő önkormányzatuk is, akkor oké, de így nem. Ez meg ugye nem lehetséges...

Az ő lehetőségeiket és elismerésüket az adott országon belül kellene javítani. Azáltal, hogy magyar képviselők legyenek az országukban, magyarként élhessenek ott, még ha kisebbségnek számítanak, akkor is.

De ez a határon belüli politikába való beleszólás túlzás.

2014. ápr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak országos listára szavazhattak és oda vagy fél százalékot jelent a szavazatuk.


Egyébként úgy is lehet nézni, hogy abba azért van joguk beleszólni, hogy az anyaország mennyire fog kiállni értük, mennyire karolja fel őket, mennyire segít az érdekeik megvédésében. Vagy esetleg egyszerűe lerománozza őket oszt jónapot. Könnyen beszélnek Pestről az emberek. Nekünk annak idején vagy 5 kilométeren múlt, hogy Magyarországon maradtunk és nem Romániában. És könnyű azt mondani, hogy akkor költözzön ide. Ha most hirtelen a te lakhelyedtől 300 kilométerre tennék a határt, akkor mit tennél? Ott az életed, a házad, a családod a barátaid, annak idején 3.3 millió magyar rekedt kint az országból. Ez nem úgy működik, hogy akkor 3 millió ember fogja a bőröndjét és beköltözik a maradék területre csak úgy. Akik ott maradtak és megőrizték a magyarságukat azok megérdemlik ezt a szimbolikus gesztust, ami valójában egyáltalán semmit nem dönt el.

2014. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
64%

A fidesz szavazatainak jelentős része Erdélyből érkezett, nélkülük nem nyert volna, vagy legalább is ennyire egyértelműen.

Megértem én hogy hazánktól elszakadt Magyarok, viszont nem értem milyen jogon szavazhatnak, amikor nem érzik és tapasztalják a döntésük súlyát. Szavazataik csak a híradó és a kampány alapján történnek, nem érzik az adóink súlyát.


Őszintén, én sem szavazok Romániában, már csak azért sem mert nem látom át az ottani vezetők tevékenységét, és a döntésem következménye sem engem fog érinteni, hanem az ott élőket.


Egyszóval, én nem tartom jó ötletnek a külföldiek hazánkba leadott szavazatait.

Szerintem az szavazzon, aki itt él, itt adózik.

Vagy mi is szavazhassunk más országok vezetőségére, ami nyilván abszurd dolog.

2014. ápr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

,,A fidesz szavazatainak jelentős része Erdélyből érkezett, nélkülük nem nyert volna, vagy legalább is ennyire egyértelműen."


Hidd el, nem az a +0,25% vezetett a kétharmadukhoz, ami Erdélyből érkezett. Egyéniben szerezték mandátumaik elsöprő többségét, amelybe a külföldi szavazatok nem számítottak bele.

2014. ápr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!