Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem unfair, hogy a...

Csak szerintem unfair, hogy a külföldön élő magyarok is szavazhattak?

Figyelt kérdés

Úgy értem azok, akik több éve kint élnek, haza sem jöttek, csak Orbán miatt könnyebben megkapták az állampolgárságit. Szavaztak (vajon kire), de nem ők vannak a nyakig exkrementumban, amit a választás végeredménye okozott. Nem ők lesznek az elszenvedői a kormány döntéseinek.

Akkor tehát felmerül bennem a kérdés: mégis mi a szentséges bal bokáért kell beleütniük az orrukat? Mi közük van hozzá? És ez miért nem zavar senkit?!


(Ha ez számít egyébként én egyik párt mellett sem állok ki, nem vagyok balos vagy jobbos, de a FIDESZ-ből és Orbánból már bőven elegem volt)


2014. ápr. 7. 03:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Akkor is unfair, ha azok a külföldön élő emberek szavaztak akik a Fidesz miatt mentek el?
2014. ápr. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha a trianon után kint rekedtekre gondolsz: A több mint félmillió polgárból aki állampolgárságot szerzett kb. 40 ezer szavaz. Ez kevesebb, mint 1%. Szerintem bőven megérdemlik az állampolgárságot és a szavazójogot azok után, hogy képesek voltak 90 éven keresztül megőrizni magyarságukat. Ők is tudják, hogy nem csak azért kaptak állampolgárságot, hogy beleszóljanak a politikába. Azért kapták, mert ezzel sokkal erősebb kötődést tudnak kialakítani maguk és hazájuk, Magyarország között. Egyszerűen jobban tudnak aludni akkor, ha tudják, hogy nem kitaszítottak, s van hova tartozniuk. Ezt úgy írom, hogy én még csak nem is a Fideszre, hanem a Jobbikra fogok szavazni.


Ha pedig a ,,gazdasági menekültekre": Ők kb 100000-en szavaztak, de inkább Orbán ellen, mint mellett. Nyilván azért mentek ki, mert itthon rossz volt nekik, s ezért is szavaztak most valaki másra.

2014. ápr. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Bocsi, a válaszom első részét csak becopyztam, mert az utóbbi 2 napban ez volt a 3. ilyen témájú kérdés. Nem a Jobbikra fogok szavazni, hanem a Jobbikra szavaztam :)
2014. ápr. 7. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
Én külföldön élek, nem szavaztam, ha ez megnyugtat kedves kérdező.
2014. ápr. 7. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Már a kilencvenes évek elején volt ilyenről szó, hogy összekéne kovácsolni a magyar nemzetet, a határ másik oldalára kerülteknek állampolgárságot adni stb. Szerinted Orbán már akkor is ezt tervezte? Nem is ő találta ki eredetileg.


Amúgy meg nem akarom lejárni a szavazataikat, mert egyetlen egy szavazat sem felesleges, vagy elveszett, mindegy kire adták le, még akkor sem az, ha történetesen be se jut egy párt, de érdemben a fidesz eredményéhez nem sokat tett hozzá.


Úgyhogy kár is ezen vergődni, nem rajtuk múlt.

2014. ápr. 7. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Salx Narval ***** válasza:
Én egyet értettem veled kérdező. Én úgy véltem, minden Magyart megillet a kettős polgárság és minden lehetséges támogatás az anyaország részéről, de a szavazati jog csak azt aki itt is él. Nekem is vannak Német származásúak felmenőim között, mégsem érzem úgy, hogy jogom lenne beleszólni az ottani politikába, hiszen nem ott élek. Ennek ellenére mondom, tegnap hallgattam a külhoniakat és látva, hogy mennyire örültek annak, hogy szavazhatnak én úgy vagyok vele, hogy nem bánom, megérdemelnek ennyit, ha ez nekik ennyire fontos.
2014. ápr. 7. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
Gondolom a külföldről ideszavazó kedves honfitársak annyira már nem hazafiak, hogy ideköltözzenek és viseljék a döntésük következményét. Ezek után ne csodálkozzanak, ha sokan ellenségesen fogadják őket. Maguknak köszönhetik.
2014. ápr. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
és ugye mmost kb ezen is múlik a 2/3, mert ez egy-két plusz mandátum a fidesznek
2014. ápr. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7%
Néztem tegnap a duna tv-n egy bácsit, aki mondta, hogy ő Németországban él, de Marosvásárhelyen született, és ezért ő magyar állampolgár és ezért megy is szavazni. Na ennek a bácsinak üzenem, hogy DÖGÖLJÖN MEG!
2014. ápr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Andizsuzsi ***** válasza:
63%

"Néztem tegnap a duna tv-n egy bácsit, aki mondta, hogy ő Németországban él, de Marosvásárhelyen született, és ezért ő magyar állampolgár és ezért megy is szavazni"


Én is láttam, a bácsi azt mondta, megérdemli, hogy szavazzon, mert megdolgozott érte.??? Meg olyan nénit, aki 60 éve Kanadában született, azóta is ott él, de elment szavazni. Na ezekkel nem értek egyet. És sajnálom, hogy a riporter egy esetben sem kérdezett rá, hogy mennyire vannak ők tisztában a magyar viszonyokkal, tudják-e, hogy milyen pártok milyen porgramokkal indultak még. Én is úgy gondolom, ahogy itt egy válaszoló kifejtette, minden segítséget és támogatást megilletnek azok, akik külhonban élve megőrzik a magyarságukat, de ez csak egy olcsó választási fogás, nem több.

2014. ápr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!