Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan látod a Jobbik hosszútá...

Hogyan látod a Jobbik hosszútávú jövőjét?

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 17:48
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:

"Mi itt most a Jobbikos szavazótábor társadalmi összetételéről beszélünk ugye, tehát szándékosan nem kevertem bele a több százezer (főleg cigány származású) segélyből élőt."


Nem tudhatod, mivel nincs is ilyen statisztika, hogy a kb. 200 ezer segélyből élő és a kb. 200 ezer kamu rokkantnyugdíjas hány %-a cigány. Valószínűleg az előbbi csoport nagy része, az utóbbi kis része.


"Őket vissza kéne "rántani" a munka világába, ezzel gondolom te is egyet értesz. De az egészen biztos, hogy nem ez a réteg adja a jobbik szavazótáborának "gerincét"."


Nem tudom és nem is érdekel, honnantól gerinc és honnantól nem. Ha a Jobbik szavazótáborában több az inaktív, mint mondjuk a fideszében vagy mdf-ében, akkor több és pont. Persze nem vagyok dogmatikus ebben a kérdésben, mert túl sok adat nincs a pontos összetételekről.


"A nyugdíjasokról: A másik inaktív csoport, mint már írtam, kevesen szavaznak közülük a jobbikra"


3-4% (a progresszív intézet szerint 2%). Nyilván kevesen szavaznak, de szavaznak.


"mégsem hagyhatjuk, hogy megfagyjanak a saját házukban"


Nem is erről beszélek. Hanem arról, hogy pl. kell-e évről évre az ország gazdasági teljesítőképességét meghaladó módon emelni a nyugdíjakat, mint a nyugdíjasok aranykorában (2002-2007).


"Én se vagyok politikus, de attól még gondolkozhatok nemzetben."


Felőlem nyugodtan. De ha nacionalista fogalmakban gondolkodsz, akkor bedőlsz a nacionalista politikának. Ha osztályfogalmakban gondolkodnál, akkor az osztályharcos politikának dőlnél be.


"Például én elsősorban magyarnak érzem magam, nem pedig tanulónak."


Az, hogy magyarnak érzed-e magad, nem azonos azzal, hogy nacionalista vagy-e. Fontos tudatosítani a különbséget. Nacionalista az, aki politikai célokból a nemzetet tekinti annak az egységnek, amiből kiindulva gondolkodik. Tehát azt állítja, hogy minden ellentét vagy különbség egyének, rétegek, csoportok, osztályok stb. között lényegtelen a nemzetekhez képest. Nála a nemzet az első. A kommunistánál az osztály az első. A liberálisnál az egyén az első. A konzervatívnál, ha van egyáltalán fő kategóriája, akkor leginkább egy életforma, ill. intézményrendszer, vagy a család, vagy az egyház az első.


A gond a nemzetben gondolkodó állampolgárral az, hogy néha a saját érdekeit nem tudja megvédeni, mert bármilyen hülyeséget meg lehet etetni vele, feltéve, hogy az illető hülyeség nemzeti színekbe van csomagolva. Pl. az első világháborúban emberek millióit lehetett a frontra küldeni, mert a sok szerencsétlen mind nemzetben gondolkodott és nem saját magában.

2009. dec. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
85%

A jelenlegi pártok közül a Jobbiknak van a legfényesebb jövője, több okból is.

1. A fiatalok körében a Jobbik sokkal népszerűbb, mint a teljes lakosságra vetítve. Ez a Jobbiknak évről évre újabb sok ezer potenciális szavazót jelent. Az MSZP ebből a szempontból legrosszabb helyzetben van, hiszen az ő szavazóik köztudottan a nyugdíjasok.

2. Előbb-utóbb a határontúli magyarok meg fogják kapni az állampolgárságot, s vele együtt a szavazati jogot, és ők bizony többségben kőkemény Jobbikosok, gondolom nem kell részleteznem miért. Ha megjelenik a választásokon 2-3 millió új határontúli szavazó, onnantól kezdve az MSZP-nek örökre vége.

Továbbá cáfolnám azt a kijelentést, hogy a Jobbik szavazói az iskolázatlan emberek. Tapasztalatom alapján ez pont fordítva van. Az alulművelt emberek pártja hagyományosan az MSZP. Én Magyarországon legjobb műszaki egyetemének kollégiumában lakom, itt a politikával foglalkozó fiatalok szinte kivétel nélkül jobbikosok, akikre nem lehet azt mondani, hogy h.lyék.

Felejtsétek el azt is, hogy a Jobbiknak nincsenek szakemberei. Sokkalta jobb szakemberei vannak, mint az MSZP-nek. Ha a jelenlegi kormány annyira értett volna a munkájához, akkor nem lennénk most utolsók Európában.

2010. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:

A Jobbik minden választást meg fog nyerni, legalább 3000ig.

Isten velünk van, ki lehet ellenünk?


Szebb jövőt!

2010. márc. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:

Olvasd el a programját! Ahogy egyre több emberhez eljut, annál erősebb lesz. Ők az egyetlen őszinte párt. Ha elolvasod, megérted, hogy miért. Ha megerősödnek, mindenkinek jobb lesz, nem csak a szavazóiknak.

Remélem, szép, hosszú jövő áll előttük!

2010. jún. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!