Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan látod a Jobbik hosszútá...

Hogyan látod a Jobbik hosszútávú jövőjét?

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 17:48
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
64%

vagy pedig munkanélküli szerencsétlenségek. Nincs itt semmi ellentmondás...


Ostobaság!

Szerinted azért támogatják, a szociális kártyát, a munkáért segélyt?

2009. dec. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:

"Szerinted azért támogatják, a szociális kártyát, a munkáért segélyt?"


Jobbikos politikusok a szockártyát azért támogatják, mert a szockártya alkalmas lehet bizonyos érdekeltségeik (helyi haveri boltok) forgalmának fellendítésére.


A munkáért segély programot pedig azért támogatják a jobbikos szavazók, mert jól hangzik, hogy "daógozzon meg éééte". Mögé nem gondolnak, hogy konkrétan micsoda a "munkáért segély" (fából vaskarika, munkáért ugyanis munkabér jár, nem pedig segély).

2009. dec. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim válasza:

Ehez a Milyen az átlag Jobbikos? altémájú fröcsögéshez kaphatnánk tényeket is? Kiváncsi vagyok mivel támasztod alá azt, hogy a Jobbikra szavazók jelentős része "munkanélküli szerencsétlenség", vagy, hogy "a Jobbik támogatóinak soraiban alig-alig találunk diplomás embereket".

Ha alátámasztani nem is tudod, én meg tudom cáfolni a Viággazdaság, "Milyen a tipikus Jobbikos? Fiatal, diplomás, budapesti férfi" c. cikkével.

( [link] )

Jó lenne, ha a gyűlölettől tocsogó írások helyett inkább megpróbálnál jól megfogalmazott érvekkel vitázni, akár a "munkanélküli szerencsétlenekkel" is.


A kérdésre válaszolva, szerintem, sokan fognak kiábrándulni a most még Fideszre szavazók közül (ekkora tábort nagyan nehéz egyben tartani) és a kiábrándultak elég nagy része a Jobbikra fog szavazni 2014-ben. Persze ez csak az én teóriám.

2009. dec. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
66%
Kedves utolsó, az említett cikk egy az egyben azt írja le, amit az általam idézett kutatás. Ha nem tudsz értelmezni egy diagramot, az nem a kutatás hibája.
2009. dec. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim válasza:

Nem igazán értek veled egyet, hol van az leírva, hogy "legfejlebb érettségivel vagy szakmunkás-vizsgával rendelkezik (zömmel nem IQ-bajnokok)"? Pont azt írják, hogy 12% rendelkezik diplomával, vagy érettségivel (akik közül bizonyára sokan diploma felé haladnak), míg csak 5% a szakképzetlenek aránya.

Egy idézet Tőled: "A Jobbik támogatóinak soraiban alig-alig találunk diplomás embereket." Ez abszolút nem igaz, a többi pártnál semiképpen sem alacsonyabb a diplomások aránya. A munkanélküliekről nem tudom, hol olvastél, az általam mellékelt cikkben nincs erről szó, de ne feledjük, hogy a munkanélküliek sem a társadalom legalját képezik, vagy még tanulnak (ami nem bűn), vagy már nyugdíjasok stb.

2009. dec. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim válasza:

Amúgy nem is értem, miért az a fontos, hogy valakinek milyen a végzettsége, hány éves stb. Mert amit Te írtál, az az, hogy ha tanuló az azért nem jó, mert fiatal, ha csak érettségije van az azért nem jó, mert nem tanul, ha munkanélküli az azért nem jó, mert szerencsétlen, tehát teljesen mindegy, ha a Jobbikra szavaz valaki, az csak rossz ember lehet.

Szerintem meg teljesen mindegy, hogy ki honnan jött, hány éves, aktív-e vahy inaktív stb., ha tisztességes magyar ember, akkor nagy baj nem lehet. És a származás is mindegy, mert bizony van cigány haverom, aki cigány származású magyarnak vallja magát és nem hitt a liberális agymosásnak, hogy ha cigány vagy, csak az szdsz-re/mszp-re szavazhatsz, esetleg még a fideszre, mert a Jobbik és a magyar gárda a véredet akarja. Szóval szerintem ez a fontos, de mivel különbözőek vagyunk, lehet, hogy Neked, meg az a legfontos, hogy valakinek legyen állása. Persze csak örülök, ha nem így van. Elnézést az OFFért.

2009. dec. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:

"Szerintem meg teljesen mindegy, hogy ki honnan jött, hány éves, aktív-e vahy inaktív stb."


Egyáltalán nem mindegy, mivel az inaktívak érdekei teljesen mások, mint az aktívakéi.


Az inaktívak több nyugdíjat, több segélyt, több állami gondoskodást akarnak, azaz magas adókat, szociális és nem vállalkozásbarát politikát. Az aktívak ennek éppen az ellenkezőjét.


Hogy ebből a szempontból kinek az érdekeit képviselő párt van kormányon, az kihat az ország versenyképességére.

2009. dec. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim válasza:
De ne mondd, hogy nincs átjárás aktíva és inaktívak között. A tanuló el fog menni dolgozni, a magyar munkanélküli is dolgozik, ha kap munkák. Ők az inaktívak, + a nyugdíjasok, akik általában nem a jobbikra szavaznak. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy te nem nemzetben gondolkodsz, hanem osztályharcban. Ha így van, az se baj, de innentől kezdve biztosan nem tudjuk meggyőzni egymást, így én be is fejeztem, de köszönöm az értelmes eszmecserét.
2009. dec. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

"De ne mondd, hogy nincs átjárás aktíva és inaktívak között."


Nem mondom. Azt viszont mondom, hogy ezt az "átjárást" nem szabad naivan kezelni.


Nyugdíjasból pl. mikor lesz ismét dolgozó? Az ember öregszik, nem kezd csökkenni az évei száma.


Vagy: a kamu rokkantnyugdíjas mikor megy vissza dolgozni?


De amikor az inaktívakról beszélünk, akkor nemcsak a nyugdíjasokról, fiatalokról és krónikus betegekről beszélünk, hanem van még kb. 0,5-1 millió "egyéb inaktív" is, köztük azok, akik "segélyből élnek".


"Van egy olyan sanda gyanúm, hogy te nem nemzetben gondolkodsz, hanem osztályharcban."


Elég sanda gyanú. Természetesen egyikben sem gondolkodom, mert nem politikus vagyok, aki bombasztikus szlogeneket használ, hanem a folyamatokat érteni akaró állampolgár vagyok. Ennek megfelelően egyénekben és helyzetekben, szerepekben és rendszerekben gondolkodom.

2009. dec. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim válasza:

Muszáj reagálnom:

Mi itt most a Jobbikos szavazótábor társadalmi összetételéről beszélünk ugye, tehát szándékosan nem kevertem bele a több százezer (főleg cigány származású) segélyből élőt. Őket vissza kéne "rántani" a munka világába, ezzel gondolom te is egyet értesz. De az egészen biztos, hogy nem ez a réteg adja a jobbik szavazótáborának "gerincét".

A nyugdíjasokról: A másik inaktív csoport, mint már írtam, kevesen szavaznak közülük a jobbikra, de normális politikával (hosszútávon) az ő helyzetükön is könnyen lehet segíteni. Sok olyan gyereknek kell születnie, akik felnőve fizetik a nyugdíjakat. Rövid távon ez persze nem megoldás, de azért mégsem hagyhatjuk, hogy megfagyjanak a saját házukban, mert nincs pénzük tüzifára. Nem lenne etikus, ugyanis ők rendesen fizették a nyugdíj járulékukat.

Kamu rokkantnyugdíjasokkal kapcsolatban: nem hinném, hogy ide tartozik, mivel nnincs adat arról, hogy melyik pártot preferálják leginkább, de az tény, hogy ez ugyanúgy nem igazságos, mint a munkakerülők segélyből élése.


Én se vagyok politikus, de attól még gondolkozhatok nemzetben. Például én elsősorban magyarnak érzem magam, nem pedig tanulónak. Ha elsősorban tanulónak érezném magam, akkor a legjobb választás az szdsz lenne az ő Magyar Bálintjával és oktatás-liberalizációjával együtt. De mivel én elsősorban magyar vagyok, nem az szdsz-re szavazok, mert szerintem nemzetellenes és ez számomra fontosabb szempont, szóval én nemzetben gondolkodom. Tehát nem csak politikus gondolkodhat nemzetben, vagy osztályokban, hanem (sok más szempontot is figyelembe véve) az átlagember is.

2009. dec. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!