Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem megyek szavazni, és sokan...

Nem megyek szavazni, és sokan támadnak emiatt. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, sosem szavaztam, sosem érdekelt a politika, azt sem tudom melyik párt mit képvisel, és nem is akarom tudni. Volt pár vitám emiatt.

Ti hogy álltok hozzá? Szavaznátok az én helyemben?

(bocsi, ha nem jó helyre írtam, megkérem a moderátorokat, hogy ez esetben tegyék át a megfelelő témakörbe)


2014. ápr. 5. 22:29
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
93%

# 9:

Az olyan embereknek, akik azt mondják nekem, hogy kuss, mert nem szavaztam valamelyik retardált üzletemberre, annak azt mondanám, hogy akkor lesz csak súlya a szavazatomnak, ha a legkisebb és legpitiánerebb dologban is megkérdezik a véleményemet, lásd Svájc. Nem tudom, hogy milyen gyakran, de nem 4 évente van ott csak szavazás és bizony valóban súlya van annak, ha nem mész el...


Most, itt nálunk? Az égadta világon semmi. A kampányban úgyis mondanak valamit a pártok és a választások után bemutatják nekünk a középső újukat. Legalábbis így megy itthon a 90-es évek elejétől...

2014. ápr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

# 10:

Vagy lehet, hogy végre kinyitotta a szemét és megunta a bégetést...

2014. ápr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

7-es..


Ha téged még nem árultak el a barátnak hitt emberek, akkor nagyon jó dolgod van. Engem már igen. Vona Gábort és a Jobbikot is.


Ettől függetlenül az élet megy tovább.

2014. ápr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
67%

ma 22:48

Nézd, ha esélyt sem adsz magadnak, hogy a neked tetsző pártra szavazz, akkor milyen jogod lennél felháborodva ha valami nem tetszik?


Vagy vegyük egyszerűbben. Ha soha nem tanulok matematikából, és nem tudom összeadni sem, akkor miért panaszkodom ha egyest kapok?

Ha te és a kérdező meg azok akik nem mennek szavazni, elégedettek a mostani helyzettel, a mostani politikával, akkor ne menjenek szavazni. Akkor nektek az a jó ha minden marad a régiben. Nekem nem jó a mostani rendszer, én inkább elmegyek szavazni.. Ki tudja.. Lehet csak 1 szavazaton múlik az egész..

2014. ápr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
20%
Hiszem, hogy holnap minden ember felelős döntést hoz. Hiszem, hogy végre többmillió magyar sorsa világszerte megváltozhat. Hiszem, hogy egyetlen szavazat is életek ezreinek a sorsáról dönthet. Hiszem, hogy itt nem terekről, parkokról, épületekről van szó, hanem kőkemény emberi életekről. Sorsokról. Sok ember szemében láttam a reményt, a hitet de a könnycseppeket is. Hiszem, hogy TE, kedves olvasó ésszerűen végiggondolod. Legalább ezt. Legalább 4 évente egyszer tudj józanul gondolkodni. Megismétlem, mert az egyik (ha nem a) legsúlyosabb döntés előtt állsz: több millió ember élete. Közvetlenül a következő 4 év, de közvetetten egész életek, sorsok, egy nemzet sorsa a tét. Nem egy országé, nem egy párté és nem egy vezetőé. Ez nem színház, nem film, nem játék. 1460 nap. Sokak számára utolsó mentsvár, egy kapaszkodó még ez a választás. Sokan már nem bírják tovább. Ha neked nem is volt olyan rossz eddig az életed... legalább miattuk menj el szavazni. Segíts ezeken az embereken! Segíts magadon, a testvéreiden és a nemzeteden. Ne engedd, hogy kilóra megvegyenek, mint egy árucikket. Légy becsületes. Hallgass a lelkiismeretedre. Hallgass a szívedre. Egy dolgot soha ne feledj: csak egy hazád van. Most döntesz felette. Te is bele tartozol, a része vagy. Ha tetszik, ha nem. Csak rajtunk múlik. Éljen a haza!
2014. ápr. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

# 13:

Ó dehogynem árultak már el. Sajnos nincs is jó életem.


Jobbikosnak tűnsz, úgyhogy akkor felhívnám még egy apró részletre a figyelmedet. Vona első válasza arra, amikor megtudta, hogy Szegedi zsidó: "és még ki tud róla?" Szóval ennyit az árulásról.


Kérve könyörgök mindenkinek, hogy ne essen egymás torkának az egyszerű ember, hiszen nem az MSZP-s vagy Fideszes majálison csápoló nyugdíjas vagy munkásember és nem is a Jobbikos fiatal az ellenség, hanem azok akik a parlamentben vannak, kivétel nélkül.


Amíg ezt az ember nem veszi észre, és nem söpri el őket a népharag, minden marad ilyen mint most, maximum romlani fog. De ez sajnos globális szinten is igaz.

2014. ápr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Örülj annak hogy valószínűleg olyan jól élsz, hogy ezek a dolgok eddig nem merültek fel.

Azért kell szavazni hogy megmond, merre menjen az ország.

Na most így hogy valszeg lövésed sincs a dolgokról persze nehéz lesz, mert nem tudod ki a te embered.


Én személy szerint úgy tapasztaltam ezidáig, hogy az egyetlen párt aki a magyarokért akar tenni, az a Jobbik.

Fel sem merült másik párt, egy percig nem kételkedtem hogy hova szavazzak vasárnap.

Ők az egyetlen ízig-vérig magyar párt, akinek ér valamit a szava, aki érdemes bizalmat fektetni.

Az összes többi már megmutatta hogy tökéletesen alkalmatlanok.

Ha nem hiszel nekem, nézz szét az országban.

Persze kérdés az milyen környezetben élsz, de ha szétnézel mondjuk Pest belvárosában, az egy tökéletes képet ad neked arról hogy is állunk ma.

Megállt az idő 30 évvel ezelőtt, minden le van pusztulva és húgy szagú, mindenhol kéregetők és csövesek. A kisebbséget muszáj mindenhol elkerülni, különösen a szórakozóhelyeken.

Az emberek idegesek,kerülik egymást, sietnek, csak legyenek már túl a napon, meg a többi emberen.

Ezt a fidesz,mszp, meg az összes többi kis párt csinálta akit ma baloldalon találsz.


Az egyetlen aki ezt felakarja számolni, az a Jobbik, én és még sokan ezért szavazunk rájuk ma.

2014. ápr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Leginkább a hetes válaszolóéhoz hasonlít a véleményem a dologról.

Annak aki feltételezte hogy vagy túl jó, vagy szar az életem, annak üzenem, semmi gondom vele, nagyon jól elvagyok, de nem vagyok gazdag mielőtt ezzel jönnél. Mint mondtam, egyszerűen nem érdekel az egész.

Ne vitázzatok egymással légyszi, nem azért tettem fel a kérdést :)

2014. ápr. 5. 23:14
 19/34 A kérdező kommentje:
Miért érzem úgy, hogy a 15-östől egy szép kis kampánybeszédet hallhattunk? :D
2014. ápr. 5. 23:16
 20/34 anonim ***** válasza:
54%

Bárcsak ilyen lett volna minden kampánybeszéd. Én ezt így gondolom. Ha eljöttél volna velem és láttad volna azokat az embereket és hallottad volna az életük történetét, akkor nem így gondolnád.


Szebb jövőt!

2014. ápr. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!