Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miert ad a szemesz +3 olvaso...

Anya13 kérdése:

Miert ad a szemesz +3 olvaso szemuveget ha a bolti + 1.5-ossel teljesen jol latok. Sokan mondtak akik szemuvegesek, majd megszokom. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg az eletem elso szemuveget. Vagyis egy olvaso es egy masikat alltalanos hasznalatra.48 vagyok, kb 3 evvel ezelott kezdett romlani a szemem (tul rovid volt a kezem) Szoval egyre tavolabb kellett tartani azt amit olvasni szerettem volna. Vettem egy + 1-es olvaso szemuveget ami tokeletes volt. Egy ido utan mar nem lattam a telefonomon rendesen az uzeneteket, vettem egy +1.5. Ez a mai napig tokeletes akar olvasok, akar a szamitogepet hasznalom. Ha dolgozam, vagy foztem, fel raktam a +1 est mert nem lattam jol a nagyon apro dolgokat. A +1-es tokeletes volt erre. A parom unszolasara, elmentem szemvizsgalatra. Bar tudtam en is ezt mar nem lehet tovabb halogatni. Szoval most az orvos adott egy szemuveget amit allitolag minden nap kell hasznalnom, ez +1.5-os. Az olvaso szemuvegem pedig +3-as. A +1.5 normal szemuvegtol faj a szemgolyom es es hanyingerem van.
2014. jan. 3. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha olvasáshoz (úgy 35-40 cm-es távolságra), mondjuk +3,00 D szemüveg kell, akkor főzéshez, vasaláshoz, hámozáshoz (kb. 1 méteres munkatávolságra) kb. + 1,75 D kell. Feltehetően a TV nézéséhez sem ártana +1,00 dioptria. Távolra kapta a + 1,50 dioptriát. Ez még szokatlan vagy túl erős a szemének, lehet, hogy + 1, 00 dioptria elég lenne.
2014. jan. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt.

Azert tettem fel ezt a kerdest, mert komoly vita keletkezett a parommal a szemuveggel kapcsolatban, mert en ezt ereztem az elso perctol kezdve, nekem nem kell ilyen eros szemuveg. De a parom azt mondta, nem en vagyok az orvos, hogy eldontsem, mi kell az en szememnek.Mivel ez az eletem elso orvos altal adott szemuvege, ell kell fogadnom a tenyt, hogy ez kell es meg kell szoknom.

Ez a valasz kisse megerosit abban, hogy vissza kell mennem ujabb szemvizsgalatot kerni, mert en is ugy erzem, hogy tul eros szamomra a szemuveg.

Az mindennapi hasznalatra, adott, +1.5-os ez is erosebb mint amit en erzek, hogy kellene.

De az olvasoszemuveget, amit az orvos adott nem akarom hasznalni mert +3.

A bolti +1.5 hasznalom, mert azzal teljesen jol latok minden apro betut. Ha felrakom a +3ast minden hatalmas.

Bar csak laikus vagyok, de azt gondolom, hogy hirtelen fog romlani tovabb a szemem, ha tul eros a lencse.

Vagy nem?

2014. jan. 5. 18:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát inkább azt mondanám, hamarabb "kényelmesedik" el a szem fókuszálási képessége. Azt javasolnám, hogy máshová lenne érdemes menni vizsgálatra, mert egyik orvos nem szívesen írja felül a másik eredményét. Sokszor előfordul, hogy nem is próbálnak közelre több dioptriavariációt, egyet beraknak, és ha azzal lát, akkor azt írják fel. Nincs arra sokszor idő az SZTK-ban, hogy kipróbálják egy negyeddel-féllel kevesebbel is jó lenne-e. Sajnos az ilyen "reklamációknál" nagyon ügyesen kell eljárni, mert könnyen megbántódás lehet akár az orvos részéről. Inkább esetleg egy megbízható optikába mennék el vizsgálatra, ha van rá lehetőség...
2014. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom, igy lesz!
2014. jan. 7. 12:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!