Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Voltam a szemeszeten, azt...

Voltam a szemeszeten, azt mondta, hogy enyhe + os vagyok, megsem adot szemuveget. Miert?

Figyelt kérdés
Megvizsgalt a doktor ur, azt mondta, hogy enyhe + os vagyok, enyhe szemtengelyferdulessel, de szemuveget nem adott.. Ez mit jelenthet? MI szamit ez esetben enyhenek ? Fog romlani ? :/
2013. júl. 5. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
gondolom úgy volt vele hogy ilyen mértékű romlásnál még nem kell szemüveg,nekem is így voltak vele,de végül úgy döntöttek hogy adnak,viszont elvileg javulhat a szemed
2013. júl. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért nem adnak minden esetben,mert a szem hamarabb romlik,ha minimális hibát is korrigálnak. A szemnek(is)nagyon fontos a "torna", a segítség nélküli használat.
2013. júl. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az mitol van, hogy bal szemmel eletlenebb akep, mint jobbal ? Tehat ha csak bal szemmel nezek, akkor megduplazodnak a dolgok a monitoron, foleg fekete feheren, vagy forditva ..

Elkerulhetetlen lesz idovel a szemuveg ?

2013. júl. 5. 19:45
 4/9 anonim ***** válasza:
az a szemed, amelyikkel rosszabbul látsz, gyengébb lehet és nem kizárt hogy cilinderes is
2013. júl. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

igen, emlitett valami cilinder dolgot ..

ez tkp. mit jelent, es mennyire rossz?

2013. júl. 5. 21:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez jelenti azt,h van egy kis szemtengely ferdülésed.De ha 2 szemmel rendesen látsz és csak minimális korrekcióra lenne szükség még nem kell szemüveg. Persze idősebb korodban ez változni fog és akkor kell majd. Amúgy nekem is ilyen gondom volt,de 46 éves koromig rendesen láttam,csak most kell olvasáshoz +1-es szemüveg,de ez a korral jár.
2013. júl. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy az orvos is le van terhelve, és sok időt vesz igénybe, amíg felírja a megfelelő szemüveget. Neki elsődleges célja a betegségek kiszűrése, ha szemüvegre lenne szükséges, akkor majd az optikában felírják. Ott van rá idő. Mivel nem túl erős a dioptria, és fiatal a paciens, akkor lehet hogy kicsit fáradtabb/stresszes és emiatt lát kicsit homályosabban. A szem jól tud alkalmazkodni. Nagy gond akkor van, ha már tartós a homályos látás, vagy fáj az ember feje!
2013. júl. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez az enyhe +, korulbelul hany dioptriat jelenthet ?
2013. júl. 6. 16:27
 9/9 anonim ***** válasza:
+ 0.50 dioptria.
2013. júl. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!