Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az újságok miért ilyen politik...

Az újságok miért ilyen politikai korrektek?

Figyelt kérdés

Volt régebben afférom pár kisebbségivel.

Írtak volna cikket róla több újságban is.De én kikötöttem, hogy részletesebb leírást írjanak róluk, ne csak annyit, hogy "fiatal" "B.József".

Viszont egyik újság sem merte beleírni, emiatt a cikkből nem lett semmi.


Nem is értem mi a fenétől félnek ennyire.Elvileg szabad sajtó van, meg valószínű több olvasójuk lenne, hanem politikai korrektkednének.



2014. márc. 23. 09:57
1 2 3 4
 21/37 tetro ***** válasza:
76%

11.18

ez most mégis mi?

2014. márc. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
76%

Tetro, te hogy vagy képes ennyi baromságot összehordani? :D Ehhez sztem naponta több órát kell az atv-t nézni meg az indexet bújni :D

Szóval ha jól értem, azért van cigánybűnözés, mert beszélünk róla? :D Azt nem gondolod, h ha nem lenne cigánybűnözés, akkor nem lenne miről beszélni? :D

2014. márc. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Ember nem azt mondjuk hogy eleve rossz csak simán rossz. Mint ahogy egy tudós sem feltétlen van fehér köpenyben csak általában ez a jellemző. Viszont te azt kéred/várod hogy csak azért mert cigány ne nevezzük bűnösnek mint egy mentelmi jogot. Attól hogy cigány még ugyan úgy bűnöző és ezért létezik a cigány bűnözés is. Vannak olyan bűnesetek amik kifejezetten rájuk jellemzők. Te azt akarod hogy ezt tagadják le. Ez a történet. A google ha beírod hogy cigány ezeket a képeket dobja ki. Miért? Mert ez az átlag. A google is elfogult? Nevén nevezni a dolgokat nem bűn. Az a bűn hogy mentelmi jogot adnál valakinek a bőrszíne miatt.
2014. márc. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 tetro ***** válasza:
76%

11.30

oké. mutassatok arról valamit, melyik bűnesetek jellemzőek tipikusan cigányokra. de ehhez nem elég a statisztikát mutatnotok, hanem azt is bizonyítanod kell, hogy ezek az etnikumra jellemzőek. ehhez minimum meg kell vizsgálnod az iskolázottsági szintet, a munkanélküliség arányát, és a létminimum alatt élők számát.

szerintem éppen az a gond, hogy a bűnözés magasabb arányának semmi köze az elkövetők etnikumához. ahhoz van köze, hogy létminimum alatt nőnek fel. és ez nem genetika, hanem társadalom politika kérdése. és lényegében ti azzal, hogy etnicizáljátok a bűnözést, azzal összemossátok a két dolgot, gátolva ezzel a társadalmi mobilitást, és lényegében konzerválva a problémát. értsd, a szegregáció amit a cigánybűnözés kifejezés (amiről a 80as években tudományos kiderült, hogy téves fogalom volt...) felerősít, semmivel sem visz közelebb semmilyen probléma megoldásához. így azt gondolom, hogy aki ezt harsogja folyton, az nem akar semmilyen problémát megoldani, de még csak el sem gondolkodik a probléma miben létén.

2014. márc. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
77%

tetro nevű felhasználó válasza:


10.18

az a baj hogy félreértitek a sajtó szabadságot. az USAban sem lehet csak úgy mocskolni egy személyt vagy egy társadalmi csoportot.


Ha megnevezik az etnikumot az nem mocskolás, hanem tény. Írd be a googleba, hogy "gypsy crime alert", az első 20 találat az usa rendőrsége által kiadott figyelmeztetés lesz, ahol cigány bűnözői tevékenységre hívják fel a lakosság figyelmét.

2014. márc. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 tetro ***** válasza:
50%

11.39

beírtam. elolvastál te ezekből csak egyet is? :D nagyon szívesen linkelek neked az általad javasoltakból.

légyszi olvasd el az elkövető leírását:

[link]

2014. márc. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Nem csak nálunk hanem a világ szinte minden pontyán ilyenek. Akkor mégsem mindenki másban hanem bennük van a hiba nem?
2014. márc. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 tetro ***** válasza:
78%

11.42

nem tudom, mi pontyot csak karácsonykor eszünk általában.

2014. márc. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

*pontján

a lényegen nem változtat http://www.youtube.com/watch?v=z3yOiNUrHOE

http://www.youtube.com/watch?v=pF1uVBBxGMY

Akkor miről beszélünk?

A gazdag cigány is verekszik agresszív ordibál és fuxokkal aggatja tele magát.

[link]

[link]

2014. márc. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 tetro ***** válasza:
76%

11.47

nagyon nehéz úgy érdemben beszélgetni, hogy én érveket hozok fel, te azokat figyelmen kívül hagyod, majd hamis konszenzussal próbálsz érvelni. szóval az hogy a cigányokkal szemben más országban is rasszista a társadalom egy bizonyos része, azt mivel tudod igazolni? a blöff című filmmel? sírva könyörgöm, ne legyél már ennyire korlátolt. mutass felméréseket, vagy mond el a világ hány pontján jártál, de most komolyan egy amerikai játékfilm? ez komoly? akkor miért nem a macskajaj vagy a cigányok ideje vagy a szaffi?

mondok jobbat. nálunk nem csak a cigányokat utálják, hanem minden egyes kisebbséget. legyen az zsidó, meleg, cigány, afrikai, kínai, piréz vagy akár éppen egyetemista.

2014. márc. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!