Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy az új...

Miért van az, hogy az új stadionok építésére szórják a pénzt, ahelyett, hogy arra költenék amire kell? (kórházakra, új munkahelyek teremtésére stb. )

Figyelt kérdés
Felháborítónak tartom, hogy Orbánka a kormányával együtt vadiúj stadionokra szórja a drága milliárdokat, ahelyett, hogy arra költené, amire muszáj lenne. De ezek szerint fontosabbnak tartsák, a stadionok építését, minthogy felszámolják a munkanélküliséget, és támogassák az amúygis anyagi gondokkal küszködő kórházakat. Undorítónak tartom, hogy Orbán uraság erre veri magát, hogy egyre több a közmunkás, és ez milyen jó. Persze... jó hát.. valószínűleg azért egyre több, mert egyre több a munkanélküli... Nem tudom felfogni, hogy minek ide új stadionokat építeni, mikor a magyar focicsapat egy csőcselék, a vvb-re is 86 óta ki se jutottunk.. eb is már mióta nem... Attól, hogy új stadionjaink lesznek, a focicsapat ugyanolyan gyengén fog játszani... A kórházak is szenvednek a pénzhiánytól, mert az fontosabb, hogy új stadionok legyenek, minthogy új műszereket kapjanak az orvosok.. Az orvosok megérdemelnék a fizetés emelést is! Sőőt! A legjobban ők érdemelnék meg! Szóval ezt még ragozhatnám, de felesleges... Mondja ezt egy Jobbikos fiatal felnőtt!

2014. márc. 7. 13:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem jobbikos, sem balobbikos nem vagyok, hanem csak egy "vallást" ismerek, neve Igazság.

Például ha Orbán a szülőfalujában épít stadiont, attól a szülői ház értéke is megugrik. De nem ez a fő szempont.

A stadionok közpénzből épülnek és magáncégek építik. A magáncégek többszörös feláron vállalnak ilyen állami megbízásokat. Ebből aztán kap a megbízás létrejöttében közreműködő állami vezető is. Magyar neve is van ennek a talicskázási folyamatnak: Mutyi.

Hát ezért nem vagyok én sem jobbik, sem balabbik párti. Mert teljesen mindegy milyen -izmus van, ha az emberek nem tisztességesek.

2014. márc. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Mert egy paraszt ( a rossz értelemben véve ) Orbán és pont ezért kell kormányváltás is. Nemegyébként én is kiakadtam, amikor megtudtam, hogy 16 ( vagy 18 ) új football stadion épül és hogy ez mennyibe kerül.

Az utakra nincs pénz, a kórházra és a közelellátásra szintén nincs, de a stadionok, na azokra szükség van. Meg arra, amit ezeknek az árából elsikkasztanak. Ja meg persze a "kisebbségre" ( hogy ne töröljék ezt ) költeni kell, hogy lophassanak. Váltsuk le ezt is ( de nehogy az MSZP-re vagy az összefogásra, mert akkor én elköltözök innen ) !

~egy pártatlan

2014. márc. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Érthető, hogy nem bíztok már egyik pártban se tisztelt hozzászólók! Na igen.. Az utakra is lehetne bőven költeni... Igen ez mutyizás! A mi pénzünkből építi fel a stadionokat. Erről illett volna népszavazást tartani(mint sokminden másról), hoyg a nép szerint szükség van e az új stadionokra. Nem nehéz kitalálni, hogy a nép mire szavazott volna... Én se szívesen megyek szavazni. De a Jobbikban látom az utolsó reményünket. Viszont gondoljatok bele abba, hogyha nem mentek szavazni, akkor a Fideszt támogatjátok, mert annyival kevesebb ellenszavazata lesz!
2014. márc. 7. 13:25
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem unjátok még?
2014. márc. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

Valóban felháborító!

Hogyan lehetséges, hogy egy országban, ahol gyerekek éheznek, stadionokat építenek??


Ez olyan mintha egy 10 fős családban egyvalaki milliomosként élne, a többi 9 pedig hajléktalanszállón éhezne.

Ilyen családként működik most ez az ország, bár az arányok még sokkal felháborítóbbak.


Mert itt milliók nyomorognak, és pár tízezernek jut igazán sok.


A jobbik viszont még rosszabb alternatíva. Mert ott a gyűlölködés a jövőkép.

2014. márc. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Mert ott a gyűlölködés a jövőkép."


Nocsak, megint egy "tanult ember".

2014. márc. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy ez van, fogadd el. Vannak olyan tenderek amik van akinek jók és van akinek nem. Felcsútnak jó az a stadion, nekem meg nem mert arra megy el az adóm ahelyett, hogy az orvosi rendelő ahova járok több pénzt kapna. Más viszont pont az orvosi ellátásra tenne magasról mert ő meg mondjuk autózik dél fele, de arra nincs autópálya. Ha meg azt kezdenének el építeni akkor megintcsak én lennék felháborodva, mert nekem aztán halál felesleges. Pont úgy ahogyan a kisebbség integrációjára is teszek magasról, vagy a munkanélküli segélyre, nyugdíjemelésre, sírhatnék, hogy mennyire felesleges dolgok amikre sok pénz megy el, de másoknak meg fontos.


Ez van, ez egy ilyen játék, mindig is lesznek olyan projektek amik sokak szemében feleslegesek, mások meg örülnek neki. Egy kórházban is lehet sírni, hogy miért éppen az ortopédiát bővítik és miért nem a kardiológiát amikor nekem a szivemmel van baj, de a pénz az sok helyre kell, és szinte bárhova rakod lesz olyan akinek az fontos volt.


ezzel persze nem orbánt akarom védeni (én is jobbikos vagyok) mert szerintem úgy cakumpakk a labdarugásra adni akár ezer forintot is több mint amennyit falábú barátaink megérdemelnek, de fontos látni, hogy ez sokkal összetettebb problémakör annál, minthogy szerinted meg szerintem mi az amire felesleges költeni.

2014. márc. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtató..
2014. márc. 7. 14:44
 9/16 A kérdező kommentje:
De a fontossági sorrendben mégiscsak a stadion építésnek kéne leghátul lennie...
2014. márc. 7. 14:55
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem is az volt az első amire pénzt raktak félre/fizettek ki.
2014. márc. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!