Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem gondolja bármelyik politik...

Nem gondolja bármelyik politikai oldal, hogy a munkahelyek teremtése távolról sem elég a kivándorolt fiatalok visszahúzásához?

Figyelt kérdés

Mindkét oldal elvan a munkahely teremtés fontosságával foglalva, mert "akkor majd visszajönnek, akik kimentek".


NEM!


Nem megyünk vissza a nyugati fizetésünk 25%-áért.


Ahhoz bérszínvonal is kéne nemcsak munakhely. Szerintetek?


2006 januárban vándoroltam ki, s 2006 áprilisában világossá vált, hogy hosszú lesz.

(jaja, nem mindenki vándorolt ki 2010 óta)


2014. jan. 14. 01:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%
Az a baj a fiatalokkal, hogy nem nevelődtek olyan környezetben amiben annak ellenére szeretik a hazájukat és hajlandóak benne élni, hogy rosszabbak az életkörülmények, mint külföldön. Erről pedig a kommunizmus tehet, mivel az nevelt a népesség nagy részéből tahó prolit, akik aztán megszülve az 1990-es generációt saját "értékeiket" adták át nekik, amiben a legfontosabb dolgok a világon az étel és a szórakozás. A hazaszeretet, az egymás valamint a haza iránti szolidaritás és a kereszténység teljesen hiányoznak az ilyenekből.
2014. jan. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre még ott sem tartunk sajnos, hogy munkahelyeket teremtenének ezek a gyökerek, nem hogy még rendes fizetés is legyen itthon.


Amúgy teljes mértékben igazad van.

2014. jan. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy családi tragédia mmiatt kellett hazaköltöznöm. Kint bőven 1.5 milliót kerestem havonta, itthon 400 ezret.

Rossz itthon nagyon. És nem csak a pénz miatt, hanem a sok ostoba magyar miatt is, akik életük legfontosabb döntésének tartják, hogy 4 évenként a narancsra vagy a pirosra szavazzanak.

Úgy látom anyámék rendbejöttek , és idén ki tudok menni vissza, ott ahol megbecsülik a munkám, és normálisak az emberek az átlaghoz képest.

2014. jan. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"A hazaszeretet, az egymás valamint a haza iránti szolidaritás és a kereszténység teljesen hiányoznak az ilyenekből."


Szerintem ezek inkább azokból hiányoznak, akik lenyúlják az ezermilliárdokat és nem a fiatalokból, akik nem akarnak itthon éhendögleni, miközben kidolgozzák a belüket csak azért, hogy egyesek hízzon az offshore számlájuk.

2014. jan. 14. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%

"Kint bőven 1.5 milliót kerestem havonta, itthon 400 ezret.

Rossz itthon nagyon."


Szegénykém. Az ország úgy 2/3-a nettó 100 ezer alatt keres.

2014. jan. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

Igen barátom, viszont én nem egy tanulatlan p_raszt vagyok, mivel 3 nyelven beszélek, van diplomám, és 14 év tapasztalatom, ebből 5 év nemzetközi, joggal várhatom, hogy többet keressek, mivel több is a tudásom.

Magam kenyerén dolgoztam meg mindenért, mikor te 16 évesen dizsibe mentél én tanultam. És lám ez a különbség.

Lehetősége mindenkinek van, csak sokan nem élnek vele.

Apósom például festő alapszamával rendelkezik, de sok tanulással ma már van 6 szakmája. És az ország egyik legjobb festője, képzi magát a legújabb dolgokból. Ő se 100 ezeret keres. Csak tanult, tovább képezet magát.


És látod pont az ilyen emberek miatt tart itt az ország, mint te. Egyből azt nézed én mennyit keresek, és köpködsz, ahelyett, hogy tennél magadért valamit.

2014. jan. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

van ismerôsôm aki egy igazi ezermester a 70-en túl.


lakatos, építész technikus, ért mindenhez egy épületben, Mindent megjavít, fizikailag is erôs, munkamániás.


Mégsem keresett sohasem sokat, mert üzleti érzéke az nincsen.

2014. jan. 14. 02:24
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
#1: légy oly jó, és magyarázd már el nekem, a tahó prolinak, hogy a hazaszeretetnek mi a redvás lófütty köze van ahhoz, hogy hol lakik az ember? Te az anyádat csak akkor szereted, ha a szoknyáján ülsz? Ha átmész a szomszéd utcába, akkor már nem? Na ugye.
2014. jan. 14. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A bérfejlesztés tényleg fontos, több mint tíz éve dolgozom, soha nem voltam munkanélküli, mégsincs különösebb látszatja, eredménye.
2014. jan. 14. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%

"Nem megyünk vissza a nyugati fizetésünk 25%-áért."


Hehe, azt te csak hiszed... A jelenlegi tendenciák szerint jó esélyed van rá, hogy 1-2 évtizeden belül kipakolnak onnan, ugynis nem csak te csorgatod a nyálad a nyugati fizetésre, egy ponton pedig megunják majd a bevándorlókat, és akik nem hasznosak -értsd nem orvosok vagy hasonló kategória- attól könnyes búvsút vesznek.

2014. jan. 14. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!