Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem gondolja bármelyik politik...

Nem gondolja bármelyik politikai oldal, hogy a munkahelyek teremtése távolról sem elég a kivándorolt fiatalok visszahúzásához?

Figyelt kérdés

Mindkét oldal elvan a munkahely teremtés fontosságával foglalva, mert "akkor majd visszajönnek, akik kimentek".


NEM!


Nem megyünk vissza a nyugati fizetésünk 25%-áért.


Ahhoz bérszínvonal is kéne nemcsak munakhely. Szerintetek?


2006 januárban vándoroltam ki, s 2006 áprilisában világossá vált, hogy hosszú lesz.

(jaja, nem mindenki vándorolt ki 2010 óta)


2014. jan. 14. 01:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

oszt majd dolgozik az alkesz angol, aki nem bír 2 hetet bejárni úgy dolgozni, hogy ne kelljen beteget jelentenie, mert éppen a háza elôtt esett össze bele a saját hányásába, s ott aludt éjjel.


Angliában az angolok dolgoznak, az kb olyan, mint Mo-on a cigányok dolgoznak kategória.

2014. jan. 14. 05:40
 12/17 A kérdező kommentje:
s aki már ott van, hogy úgymond integrálódott, azt nem teszik ki, egyszerü okokból. Katasztrofális következménnyel járna a brit gazdaságra, ha az angol munkaerôre kéne számítani, ezt Nick Clegg miniszterelnök-helyettes állítja.
2014. jan. 14. 05:42
 13/17 anonim ***** válasza:
Miért zavar téged az hogy itthon mi a helyzet ha már te egy másik sorsközösséget választottál.Valamit valamiért ha neked nem jó itt az élet kimehetsz de ezzel ugrik az amiben belenőttél és az ezzel járó jó is.Hazajöhetsz bármikor senki nem tart vissza csak a saját vágyaid.Nem más hibája hogy ott vagy ahol,hanem a saját szabad döntésedé.Én se keresek itt "sok" pénzt havi 120 körül.De belegondolok hogy van egy kis házam kis életem kis szórakozásom.Kimegyek külföldre és mim lehet ugyanezzel a munkámmal.Kis házam kis életem kis szórakozásom néhány aprósággal pluszban.Ugyanezért a munkáért kint se lesz úszómedencém kacsalábon forgó villával.Én másként döntök pedig én is beszélek három nyelvet és nincs diplomám de bárhol megállnám a helyem a tapasztalatommal és tudásommal.Azzal kell dolgozni ami van és lehet a külföldre csámborgók nem jönnek haza de ha már itt jutna mindenkinek munkahely annyi fizetésért amennyiből családot lehet alapítani-fenntartani az már egy jó dolog lenne és nagy előrelépés a mai helyzethez képest.Ennek kell az elsődleges szempontnak lenni hogy ez a minimum meglegyen.Aki akar azután is ki fog menni külföldre.
2014. jan. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 cli_hlt ***** válasza:
94%

Odakint gyakran nem csak jobb fizetést kapsz, hanem jobb légkört is. Sok munkának sokkal nagyobb a megbecsültsége "tőlünk balra".


Ilyenek mondjuk a tanárok és a szakmunkások, akik nem csak összemérhetetlenül jobban keresnek, hanem meg is becsülik őket. Ezt nem lehet fizetésemeléssel kiváltani.


A kivándorolt honfitársaink visszaszerzése a mi feladatunk, akik itt maradtunk. Vonzóvá kell tenni az országot, összetartó közösséget kell építeni, ahol _mindenkinek_ megvan a helye.


Ezt a politikusok nem fogják helyettünk megtenni. Neked, meg nekem kell megcsinálni.

2014. jan. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
ja én cask azt tapasztaltam, hogy Mo-gal ellentétben, az angol nyelvterületen pl nem szokás a fônökök részérôl a bunkó ordítozás.
2014. jan. 14. 07:27
 16/17 anonim ***** válasza:
120 nettóból hogy vettél kis házat barátom? Mert én 140-et keresek, de még egy telekre se futná.
2014. jan. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A bérszínvonal soha nem lesz ott, de ha Magyarországon legalább annyit lehet keresni, amiből meg lehet élni, akkor a kivándorlás csökkenne. Akik egyszer kimentek, többet nem jönnek vissza.
2014. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!