Szerinted melyek a legfontosabb intézkedések, amiket azonnal meg kell lépnie az új kormánynak?
Állami intézmények, "cégek" visszavásárlása (pl.: MALÉV)
Államadósság újratárgyalása
"Segélyek eltörlése, adók csökkentése, bármilyen juttatást csak munkáért..."
Munkáért bért lehet kapni, nem "juttatást".
Vagyis amit akarsz, az vagy teljes foglalkoztatottság, vagy pedig a minimálbér letörése kiskapuk alkalmazásával. Melyiket akarod pontosan? Szabad gondolkodni is, nem muszáj a népszerű szlogeneket az agy teljes kiiktatása mellett ismételgetni. Tehát?
"Munkahelyek teremtése, segélyek eltörlése/munkához való kötése"
Tőled is megkérdezem: ez pontosan hogyan történik? Hogyan lehet "azonnal meglépni" az áttérést a teljes foglalkoztatottságra?
"Tőled is megkérdezem: ez pontosan hogyan történik? Hogyan lehet "azonnal meglépni" az áttérést a teljes foglalkoztatottságra?"
Ha segélyt akarsz, akkor közmunka. Vannak már rá példák.
"Ha segélyt akarsz, akkor közmunka. Vannak már rá példák."
Két eset lehetséges. Az egyik az, hogy munkabért fizetsz a munkáért. A másik, hogy a minimálbérnél kisebb segélyt.
Az első eset a teljes foglalkoztatás megvalósítása. Ez utoljára 1989 előtt sikerült. Lényegében kb. 500 ezer munkahelyet kellene a semmiből teremteni ehhez. A második eset áttételesen ugyanezt jelenti, közvetlenül pedig a minimálbér csökkentését. Vagyis a jól hangzó "munkáért segély" jelszó mögött a teljes foglalkoztatottság és/vagy a minimálbér (és így az összes munkabér) csökkentésének valósága húzódik meg.
Kíváncsian várom, hogy válaszolj a kérdésemre: melyiket akarod? Teljes foglalkoztatottság a jelenlegi bérszínvonalon (dolgod "mindössze" annyi, hogy teljesen szembemenve a piac logikájával a semmiből előránts 500 ezer munkahelyet, mint nyulakat a cilinderből), vagy teljes foglalkoztatottság egy kínai típusú rabszolgarendszer bevezetésének (20-30 ezer forintos munkabérek) tőkevonzó képességében bízva. Melyik legyen tehát a megoldás?
A munka a segélyért felfogásnak azért van más kihallása is.
Talán a legfontosabb, hogy a fekete munka és a segély nem jár együtt. Hiszen akinek közmunkára kell járni az nem tud feketén dolgozni. Ebből már fakad több hatás is, pld aki hivatás szerűen végzi a munkáját annak több lesz, vagy aki többet keres feketén az nem kér segélyt.
De persze a munkának, van társadalmi hatása is, hiszen az egyén jobban törekszik egy jobban fizető állás után nézni mint ha a semmiért kapná a gepát. De az egyénre gyakorolt hatása sem lebecsülendő, hiszen 2-3 év munka nélkül, és már maga a fogalom is idegenné válhat. Ha pedig a gyerek abba a helyzetbe szocializálódik hogy csak úgy jön a píz, akkor abból nem biztos hogy sztahanovista lesz !
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!