Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kiknek és miért van baja az...

Kiknek és miért van baja az Árpád-sávval?

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 14:55
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
52%
Minden normális embernek,mert az Szálasiék megszentségtelenítették.
2009. dec. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
20%
a cigányoknak
2009. dec. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

15:08

Tehát 2 év el tud feledtetni 500-at?

2009. dec. 11. 15:19
 4/37 anonim válasza:
57%
naaaa. mi az hogy minden normális embernek inkább mond ugy hogy minden zsidó és kommmunista férgeknek és ha tudnád mit jelképez az árpádsáv akkor nem mondanád h szálasiék megszentségtelenitették.
2009. dec. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
30%
A II. Világháború idején, amikor a zsidókat Budapesten a hídról a Dunába lőtték, akkor Árpád-sávos zászlót lobogtattak.
2009. dec. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
15.20-nak: nem vagyok sem zsidó,sem kommunista,de a véleményem fenn tartom.Amiért ti istenítitek Szálasit,én nem.Az Árpádsávos zászlót pedig,lehet,hogy 500 évvel ezelőtt lobogtatták,de utána évszázadokig és jelenleg is a magyar zászló,vagy ha úgy tetszik nemzeti lobogónk a piros-fehér-zöld volt.Ezt azért neked is illene tudnod!
2009. dec. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

15:31

Az a magyar zászló ami az országot képviseli stb. az Árpád-sávos zászló nemzeti jelkép. Egyébként biztos elborzadsz amikor ránézel a címerre, mert abba is van piros-fehér! :)

2009. dec. 11. 15:34
 8/37 anonim ***** válasza:
32%
Az Árdsávos zászlóra csak a Jobbikosok mondják,hogy nemzeti jelkép.A többi magyarnak nem az.
2009. dec. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Ha egyszer nemzei jelkép!Tessék:

[link]

És a Kossuth címert ki nevezi nemzeti jelképnek?

2009. dec. 11. 15:46
 10/37 anonim ***** válasza:
56%

Lehet takarózni az ezeréves jelképekkel, az üzenetet a körülmények is legalább úgy meghatározzák, mint az eredeti tartalom.


Jó példa erre a közelmúltból a kokárda: 2002 tavasza előtt több, mint 150 évig minden magyar számára ugyanazt jelentette. Nem hordtuk március 15-én kívül más napokon, és nem azért, mert akkor nem voltunk magyarok, hanem azért, mert a kokárda 1848 március 15-ével forrt össze. Ha viszont ma májusban, vagy március 15-én kívül bármikor kokárdát hord valaki, az azt is jelenti, hogy Fidesz szimpatizáns, és szerinte a szocik elcsalták a választásokat...


Ugyanez a helyzet az Árpád-sávval, de például a "Szebb jövőt!" köszöntéssel is. Az Árpád-sávos zászló Szálasiék óta összefonódott a szélsőjobbal. A '90-es években kizárólag a skinheadek lengették (nyilván a hungarista örökség okán) különböző demonstrációkon, és akkor még a parlamenti jobboldalnak is megvolt az a tartása, hogy egyértelműen elhatárolódjon tőle. Aztán 2002 tavaszán hirtelen semmi sem lett drága, és gyakorlatilag onnantól kezdett a szélsőjobb beszivárogni a mainstreambe, és sikerült beemelniük több, addig kimondottan periférián mozgó jelképet is beemelniük a mindennapokba. Az addig konszolidált nyárspolgárság egy részét pedig mintha kicserélték volna, tulajdonképpen együtt fütyülnek a skinheadekkel. Szerintem ez így nem normális, egyszerűen elképesztő, de remélem, hogy csupán átmeneti elmezavarról van szó...

2009. dec. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!