Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért küldik az emberek a...

Miért küldik az emberek a gyerekeiket szakmunkásképzésre, amikor már közel tíz éve halott ügy?

Figyelt kérdés

Szól a mondás: "tanulj valami szakmát, kétkezi munkásra mindig szükség lesz."

Én látom a szakmunkásokat, frissen végeztem középiskolában. azokból nem lesz normálisan SEM kereső ember. Nem értenek semmihez, a fele olvasni sem tud. Nem hiszem el, hogy egy normális, élettapasztalt felnőtt nem látja hogy egyik oldalról, nincs szükség fiatal szakmunkások tömegeire, de legalábbis jól képzett, nyelveket beszélő szellemi foglalkozáúakra nagyobb a szükség. Másrészt, ha el is helyezkedik egy szakmában, sz*r fizetést kap vagy jó fizetésért negyven éves korára leépül egészségügyileg.

Most jelent meg egy cikk róla, a szakmunkásképzőkben analfabétákat képeznek. Mintha eddig művelt, komplexen gondolkodó emberek jöttek volna ki ezekből az iskolákból. Sokszor alapvető dolgokkal sincsenek tisztában. Nem értem, hogy felelős szülők miért ilyen helyekre küldik a gyereket. Pl.: fodrásznak, bolti eladónak vagy cukrásznak.

TALÁN lesz munkahelyük, de az is alig fog fizetni.



2014. febr. 23. 12:19
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


A zabálnivalódat is szakmunkás állítja elő, az teszi eléd, sőt a sz@rodat is ő takarítja el utánad!


Elnézést a vulgáris kifejezésekért!

2014. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Mivel önszántából teszi így a kerdes marad: miért ezt választja valaki amikor van jobb is?

2014. febr. 23. 14:50
 43/52 anonim ***** válasza:

"jobb is?"


Én pl szeretem a fém munkát.Példának hoztak itt ajtózárat.Egy ilyen kiszállásnál annyit tudok keresni mint egy diplomás fél nap alatt.

Na és akkor azt csináltam amihez értek és szeretek.

Ennyit rólad.

2014. febr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
100%

"...miért ezt választja valaki amikor van jobb is?"


Az még nem jutott eszedbe, hogy őszerinte az a jobb?

Nem várhatod, hogy mindenkinek olyan felsőbbrendű/egoista gondolkodása legyen, mint neked!

2014. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

# 43/44


Ja csakilyen kiszállásokból jó ha van havi 3-4 alkalom.

2014. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:
Mi abban a felsobbrenduseg ha az ember a legjobban fizeto munkat akarja? :D Ez a logikus döntés.
2014. febr. 23. 17:56
 47/52 anonim ***** válasza:

"zabálnivalódat is szakmunkás állítja elő"


Ja csak nem magyar szakmunkás az a gond.

2014. febr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
67%
Hülye vagy már bocsánat! Elmész egyetemre főiskolára és majd a diplomáiddal mehetsz a MacDonals-ba takarítónak! Csak tudod mi lesz neked a gáz a diplomáddal? Ha ki mész külföldre dolgozni! Ott ha egy helyi és közted kell választani az odavalósít fogja választani az adott cég nem a bevándorlót! De a szakmunkásokat külföldön keresik szóval ennyit érsz! És mi az hogy a szakmunkások nagy része analfabéta? Majd ha a házat akarsz építettni akkor remélem senki se fogja neked felépíteni...
2014. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
100%

Az összes büfédiplomás egy semmirekellő, aki végzés után az én sz@romat fogjak takarítani.


Na mi van, nem is tudnak visszaszólni? Szánalmas dipisek.

2014. febr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:

Utolsó kettőnek ajánlom, hogy nézzenek körbe egy kicsit a való világban és ne itt érzelmeskedjenek.


" De a szakmunkásokat külföldön keresik szóval ennyit érsz!"

Szerinted a diplomásokat nem? :)


"És mi az hogy a szakmunkások nagy része analfabéta?"

Az. Egy szorzást nem képesek elvégezni, nem tudnak olvasni, szöveget értelmezni, helyesen írni. Jártál te mostanában szakmunkásképző közelében? Gondolom hogy nem. Már azon sírnak ha két hét alatt fél oldalt meg kell tanulniuk,vicc.



"Majd ha a házat akarsz építettni akkor remélem senki se fogja neked felépíteni..."

Ne menjünk bele abba, hogy a mi családunkban - diplomás család - a házépítést megoldjuk már két generáció óta, mert ilyen piti dolgokért hülyék lennénk fizetni, nincs abban semmi nehézség, hogy felhúzz egy házat.

Csak a hatósággal kell küszködni egy sort, hogy engedélyeztessék.

Pluszpontként: Akkor is felépíti nekem a házat, ha semmibe nem nézem, ugyanis a vállalkozó dönt,nem a munkás.

2014. febr. 24. 09:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!