Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért küldik az emberek a...

Miért küldik az emberek a gyerekeiket szakmunkásképzésre, amikor már közel tíz éve halott ügy?

Figyelt kérdés

Szól a mondás: "tanulj valami szakmát, kétkezi munkásra mindig szükség lesz."

Én látom a szakmunkásokat, frissen végeztem középiskolában. azokból nem lesz normálisan SEM kereső ember. Nem értenek semmihez, a fele olvasni sem tud. Nem hiszem el, hogy egy normális, élettapasztalt felnőtt nem látja hogy egyik oldalról, nincs szükség fiatal szakmunkások tömegeire, de legalábbis jól képzett, nyelveket beszélő szellemi foglalkozáúakra nagyobb a szükség. Másrészt, ha el is helyezkedik egy szakmában, sz*r fizetést kap vagy jó fizetésért negyven éves korára leépül egészségügyileg.

Most jelent meg egy cikk róla, a szakmunkásképzőkben analfabétákat képeznek. Mintha eddig művelt, komplexen gondolkodó emberek jöttek volna ki ezekből az iskolákból. Sokszor alapvető dolgokkal sincsenek tisztában. Nem értem, hogy felelős szülők miért ilyen helyekre küldik a gyereket. Pl.: fodrásznak, bolti eladónak vagy cukrásznak.

TALÁN lesz munkahelyük, de az is alig fog fizetni.



2014. febr. 23. 12:19
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
97%
Kicsit el vagy tévedve. Ha jó szakmunkát tanul ki valaki, és jól végzi azt, könnyebben megszedheti magát mint egy büfészakon végzett diplomás.
2014. febr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
18%
11-es a jó szakmunkást a jó diplomai végzettséggel hasonlítsd össze mint ahogy a büfé szakost a semmit érő szakmunkással.
2014. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
46%

# 8:


"h havi 1 millió simán zsebbe.

Haverom villanyszerelő, 3000ft/órával nyomja, ha számlát is kérnek akkor 5000... "


Azért azt is megkérdezném, hogy ez az állam miből fog működni, amikor majd mindenki szakmunkás lesz és 1 millió simán megy a zsebbe, meg 3000 ft/órával nyomjuk, de nem adózunk utána.


Egyébként a kérdés egyértelmű szokásos vasárnap délutáni diplomások vs. szakmunkások provokáció, ahol a szokásos bullshitet nyomja mindkét oldal.


Az igazság valahol középen van.

2014. febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
27%
13-nak, teljesen igaza van.
2014. febr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:

Azért látszik hogy megy a ferdítés. A jó szakmunkást nem a büfészakkal kell hasonlítani, hanem a jó diplomával.

A rossz szakmunkást lehet a büfészakkal hasonlítani.

Így a fair és rögtön más jön ki végeredményként.


Sejtettem, hogy lesz aki azt fogja írni, hogy van egy haverja aki rengeteget keres szakmunkásként, csak az a gond hogy ők a fehér hollók, nem az átlag.

Az átlag szakmunkás aprópénzt keres.

Ugyanígy, hiába keres külföldön 2-3 ezer eurót egy szakmunkás, ha a szellemi foglalkozásúak meg 4-6-8 ezret keresnek. Ugyanaz a helyzet.


ui.: Az én lakásomban nem hullik szét a zár, mert telefonról nyitom-zárom vagy kártyával. Ha tönkremegy, azon nem segít egy szakmunkás, azt sem tudja mit kezdjen vele. A hagyományos zárak szerelését meg kb egy hónap megtanulni, ahogy az otthoni villanyszerelést is három hónap. Nem olyan nagy ördöngösség ez ha valakinek nem büdös hozzányúlni.

Most a megélhetés részéről van szó, hogy miért küldik a gyereküket a rosszba, ha van jobb is?

2014. febr. 23. 13:00
 16/52 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom fel tűnt-e, de nem mindenkinek van meg az anyagi lehetősége, hogy az "ingyenes' felsőoktatásban szerezzen képzést. Urambocsá' nem olyan okos, hogy elvégezzen egy egyetemet.

Aztán mit kezdünk a sok jól képzett emberrel?


Kedvenc esetem egy kollégám, aki a SZTE-BTK

filmelmélet és filmtörténet szakán végzett, mint filmkritikus. (Nem mesélem el mit dolgozunk, mert nagyon alja munka és szégyenlem.)

Ő mesélte, hogy azért nem tud a "szakmájában" elhelyezkedni, mert évente 3-4 helyett - amire szükség volna???? - több mint 100 filmkritikust képeznek.

Ezek mind csupa jól képzett, nyelveket beszélő, művelt, komplexen gondolkodó emberek, akik tisztában vannak az alapvető dolgokkal.


Sehol sem találom azt a két videót (Vajon hová tűntek?), ahol egyetemistákat kérdeznek alapvető dolgokról, nekik pedig elképzelésük sincs róluk. Ettől függetlenül a saját területükön lehetnek akár zsenik is...


Az egyik kérdésre emlékszem: Mi történik, ha a Hold felszínén állva egy ceruzát elengedünk?


Ja egy másik: A Közgázon kérdeztek meg hallgatókat, hogy kinek a szobra található meg a aulában?


Na mindegy. Ha megtalálom belinkelem neked.

2014. febr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
63%
Mert nincs más hova. Jöhetnek ide vetíteni de szakmunkásba 90% azért jár mert máshova nem vették fel. Mondom ezt úgy , hogy én is jártam oda, szóval tudom.
2014. febr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
0%

# 16/17ű


Azt amit megtanult soha nem vehetitek el tőle, annyival is több le ha nem dolgozik benne akkor is.

2014. febr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:

ma 12:34


"Azt megnézném, hogy a mérnök derékig levetkőzve könyékig az olajban turkálva javítani fogja az automata gépsort xD"



Nem egy, nem kettő olyan mérnök van, aki ért a szakmája gyakorlati részéhez is. Ergo van olyan mérnök, aki -ha más nincs a környéken alapon- derékig legombolkozva javítja a rábízott bármilyen gépsort.

2014. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
100%

Az átlag szakmunkás aprópénzt keres.


ettől még szükség van fodrászra, szakácsra, eladóra és villanyszerelőre...


Sokkal többre tartom azt a szülőt, aki tisztában van a gyerekek képességeivel, elküldi szakmunkásképzőbe, amit képességeihez mérten jól elvégez, majd elhelyezkedik, ha nem is sok pénzért, és becsülettel dolgozik. Ezzel szemben van egy csomó idióta szülő, akinek nagyobb öröm a szín kettes érettségi, majd egy diploma, állandó bukással, halasztgatással, nulla tudással...

2014. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!