Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért küldik az emberek a...

Miért küldik az emberek a gyerekeiket szakmunkásképzésre, amikor már közel tíz éve halott ügy?

Figyelt kérdés

Szól a mondás: "tanulj valami szakmát, kétkezi munkásra mindig szükség lesz."

Én látom a szakmunkásokat, frissen végeztem középiskolában. azokból nem lesz normálisan SEM kereső ember. Nem értenek semmihez, a fele olvasni sem tud. Nem hiszem el, hogy egy normális, élettapasztalt felnőtt nem látja hogy egyik oldalról, nincs szükség fiatal szakmunkások tömegeire, de legalábbis jól képzett, nyelveket beszélő szellemi foglalkozáúakra nagyobb a szükség. Másrészt, ha el is helyezkedik egy szakmában, sz*r fizetést kap vagy jó fizetésért negyven éves korára leépül egészségügyileg.

Most jelent meg egy cikk róla, a szakmunkásképzőkben analfabétákat képeznek. Mintha eddig művelt, komplexen gondolkodó emberek jöttek volna ki ezekből az iskolákból. Sokszor alapvető dolgokkal sincsenek tisztában. Nem értem, hogy felelős szülők miért ilyen helyekre küldik a gyereket. Pl.: fodrásznak, bolti eladónak vagy cukrásznak.

TALÁN lesz munkahelyük, de az is alig fog fizetni.



2014. febr. 23. 12:19
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:

"11-es a jó szakmunkást a jó diplomai végzettséggel hasonlítsd össze mint ahogy a büfé szakost a semmit érő szakmunkással."


Semmit érő szakmunkás nincs, csak semmit érő diplomás.

2014. febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:

# 29/30


Akkor az elég sz.r gimnázium lehetett, az én szakközepemből többen mentek egyetemre, és már végezték is el.

2014. febr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
80%

"Sehol sem találom azt a két videót (Vajon hová tűntek?), ahol egyetemistákat kérdeznek alapvető dolgokról, nekik pedig elképzelésük sincs róluk. "


Tessék:

[link]

[link]


Ennyit tudnak a diplomások! Hahahaha...

2014. febr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
Sok ember csak egyszerüen irigy. Nincs szar szakmunkás, akkor mégis ki a fene keresi a minimálbért, ki áll sorba segélyekért? Utolsó szakmunkást meg inkább meg sem kérdeztek mert azok meg még sötétebbek és a kérdést sem értették volna.
2014. febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
Rendben kedves gyermekem. Én is szakmunkás vagyok (asztalos) kérdezz bátran! Hahaha...
2014. febr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
Nem tudok közben kamarát tolni a fejedbe,és nyilván amit nem tudnál kikeresnél, szóval sok értelme nincs.
2014. febr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:

" Mindenkinek több lábon kellene állnia, nem csak azt csinálni, hogy megtanul az illetõ egy szakmát, és a munkahelyt majd az államtól várja el."


Erről bezélek. Meg arról hogy a diplomások munkanélküliségi rátája valahol 10% alatt van az összesből, a szakmunkásoké pedig ennek 4-5-6 szorosa. Akkor miről beszélünk?

2014. febr. 23. 13:59
 38/52 anonim ***** válasza:
Akkor ezt feladtad. :)
2014. febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
49%
Már rég fel kellett volna kötni minden diplomást.
2014. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
Nem feladtam hanem szánalmas próbálkozásokba ki gagyiságokba nem megyek bele.
2014. febr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!