Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 4 év alatti pozitív intézkedés...

4 év alatti pozitív intézkedések a Fidesztől?

Figyelt kérdés
Kérlek benneteket, hogy soroljatok fel olyan pozitív intézkedéseket, törvényeket, ami benneteket is érint az elmúlt 4 évből!
2014. febr. 19. 18:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%
Megmondom őszintén rühellem a Fideszt, de azt hogy betiltotta a játékautomatákat, a tizes skálán 1000 pontal jutalmazom.
2014. febr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
közmű monopóliumok profit realizálása.
2014. febr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, a tiltás és a kötelezés egy rendkívül jó dolog egy diktatórikus országban"


Akkor fulladj bele a dohányfüstbe valamelyik "szélsőliberális" országba. Én sem szeretem a Fideszt, de ebbe mi rossz van, hogy nem fújják az arcodba a dohányfüstöt? Meg ezelőtt elmentél egy szórakozóhelyre vagy beültél egy helyre haverokkal, megfulladtál a füsttől, aztán moshattad ki minden ruhádat, mert bűzlött. Kösz ez nekem nem hiányzik.

2014. febr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Én aminek örülök az az, hogy az ingyenoktatást megszuntették.

Költségtérítésesre járok és sosem értettem, hogy aki államira jár az miért ér többet mint én. Ezzel a törvénnyel mindenki -hozzám hasonlóan- fizetni fog.

2014. febr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Családi adókedvezmény

Rezsicsökkentés

Többit már felsorolták!

2014. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
52%
Autópályán a k_csög teherautósok nem előzhetnek mint az állat.
2014. febr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Dohányzás tiltás oké! De az a degenerált agyú aki ezt osztályozza, hol lehet hol nem. Minap valamiért megálltam egy erdei buszvárótáblánál ,ahol 500 évben áll meg a busz egyszer, nagy tábla hirdeti dohányozni tilos! Bár belegondolok védeni kell a vaddisznók egészségét is.
2014. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
75%

Igen, én szeretnék még egyet. Szólni fogok a kormánynak, hogy vezessék be: minden kormányülés és parlamenti ülés azzal kezdődjék, hogy elmondják: a kérdező szép ember. Minden válaszoló, akinek a legfőbb problémája a dohányfüst, jó ember.

És ha így lesz mi a boldog mosolygó emberek országa leszünk. Mert nem számít, ha nyomorgunk is, sőt, semmi se számít, de minden nap elmondják nekünk, hogy mi szépek és jók vagyunk. Talán még okosak is. Mint a 3 éves gyereknek. Jaj de jó!

Azért én jobban örülnék a békés és tiszta utcáknak, ha bemennék a hivatalba, bankba, figyelmesen, szakszerűen és együttérzőn elintéznék az ügyemet, ha a munkahelyemen tisztelettel beszélnének velem, nem az anyázás és megalázás lenne a mindennapos, ha a jó munkámért elismernének, nem csak pénzzel, de megbecsüléssel, egyszóval egy békés, dolgos, figyelmes országban élhetnék, ahol a megállókban nem a tiltás miatt nem fújnák a képembe a füstöt, hanem azért, mert ezt tartják természetesnek és normálisnak, és csöppet sem bánkódnék, ha a parlamentben mégse mondanák el minden reggel, hogy szép vagyok. Ugyanis akkor abban is biztos volnék, hogy az ilyen emberek egy pillanatra se engednének a kormányzás közelébe se olyan embereket, akik arra alkalmatlanok, de főleg méltatlanok. De ilyen ország nem létezik, és ne mis fog soha. Viszont jó volt elábrándozni. Csak nem hasznos. De mindent nem lehet.

2014. febr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Pro Patria ***** válasza:

Kedves 11:01-es válaszoló!


"Mert nem számít, ha nyomorgunk is, sőt, semmi se számít, de minden nap elmondják nekünk, hogy mi szépek és jók vagyunk."

- Mert olyannyira nyomorgó ország vagyunk, ugye? Internethozzáféréssel szerencsére van is lehetőséged erről panaszkodni. Javaslok neked egy körutat, nem kell messzire, csupán a keleti határig, Romániáig menned: murvával leszórt főutak(!), a közvilágítás teljes hiánya, a mobilhoz térerőt találni kaland, mint akár csak egy apokalipszis után.

(Hogy ne éljek olyan tényleg közhelyes példákkal, mint a vízért küzdő etióp kisfiúk.)


"Azért én jobban örülnék a békés és tiszta utcáknak"

- Egyetértek, hogy az élőkörnyezet, noha lebecsülik, de nagyon fontos eleme az ember közérzetének. Ám ha ilyenekre "pazarolják" a pénzt, az elsők, akik emiatt megrovást intéznek, a hozzád hasonló "négymilliólétminimumalattinemerrekellapénz" emberek.

Pedig ez olyasfajta demagógia, amely bárkinek, aki nem szemellenzővel néz, nyilvánvaló politikai hangulatkeltés. A létminimum alatt élés azt jelenti, ha valakinek a létezés alapvető feltételei sincsenek biztosítva: nem jut hozzá tiszta ivóvízhez, nincs hol álomra hajtania a fejét, nincs biztosítva még a napi étkezése sem.

Négymillió ilyen ember feltűnő jelenség lenne egy tízmillió alá csökkent népességű országban. Nagyjából minden második embert jelentené. Mondhatnám, hogy bizonyára én élek épp az ország szerencsésebb felén, de gyakran járom be az egészet (alig lenne olyan pont egy térképen, amelyet ne jelölhetnék pirossal), és valahogy nem akadok rá, hogy hol bujkálnak ezek a milliók.


"ha bemennék a hivatalba, bankba, figyelmesen, szakszerűen és együttérzőn elintéznék az ügyemet"

- Ami ugye a mindenkori kormányok hatásköre...


"ha a munkahelyemen tisztelettel beszélnének velem, nem az anyázás és megalázás lenne a mindennapos, ha a jó munkámért elismernének, nem csak pénzzel, de megbecsüléssel"

- Szintén...


"egyszóval egy békés, dolgos, figyelmes országban élhetnék, ahol a megállókban nem a tiltás miatt nem fújnák a képembe a füstöt, hanem azért, mert ezt tartják természetesnek és normálisnak"

- Viszont a normális értékrend kiveszett az emberekből. Éppen ezt siratják a konzervatívok. És ha ez nincs meg, akármennyire is szégyenletes, és bárhogy is az lenne a természetes, hogy az ember magától tudja, de elő kell írni.


Amiket pedig felsoroltál, az államtól, a törvényalkotástól várod, és azt ostorozod, amiért nincs így, ellene hozod fel, mint szidalmat és kritikát. Pedig ez rózsaszín álmodozás, általános megfogalmazások, mint "mindenki legyen boldog, ne legyen éhezés, és legyen világbéke", ami nagyjából a szépségkirálynők kortesbeszédjeinek szintjén van, nulla kézzel megfogható tartalommal.

2014. febr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!