Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik pártra szavazzak, ha...

Melyik pártra szavazzak, ha diktatúrát szeretnék?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem hiszek a demokráciában, szerintem lejárt lemez, többször kiderult hogy nem működik.. Akkor már inkább egy határozott irányba menjünk, mert még az is jobb mint ez a 4 évenkénti össze vissza csapongas, amiből 2 év a másik párt lejáratasa..
2014. febr. 14. 13:24
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
39%
Kis barátom, a te időd lejárt. Te nem a demokráciát viseled nehezen, hanem a gondolkodást. Erre a diktatúrában valóban semmi szükség, hiszen különben rádöbbennél, hogy éppen most ajánlottad fel az életed feletti szabad rendelkezést. Ilyesmit még az állatok sem tesznek, csak nem mindig tudnak elszaladni. Azért megkérlek, gondolkozz el ezen, bármilyen nehéz is.
2014. febr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%

ma 14:54

Fhuhúúú, nagy szavak egy önjelölt fotelbölcsésztől :)

Szerintem a kérdező tesz rá, hogy mit gondolsz. Ez a kérdés nyilvánvaló provokáció, te meg bedőltél neki, kedves "gondolkodó neuronbajnok".

2014. febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Értem a meddő viták okát. Ha a feketéről vitatkozunk olyanokkal, akik azt fehérnek látják, akkor tényleg soha nem lesz közös nevező. Hiszen nem is ugyanarról beszélnek.

Nézzük például a #16 választ. "miért akarna a Fidesz diktatúrát?"


- "Működik a törvényhozás." ha ezt úgy értjük, hogy létezik bíróság, akkor formailag igaz. Ha úgy értjük, hogy a törvényhozás alatt meghatározott tulajdonságok teljesülését értjük, akkor viszont alapvető tulajdonságokat eltöröltek.

- "Vannak parlamenti választások." Ha azt értjük, ami most április 6-án lesz, akkor igaz. Ha a választás eredeti jelentését, és ami ebből különösen politikai esetekre igaz, akkor nem választások vannak, hanem kényszermegoldások, amelyeknek a választás fogalmához kevés a közük.

- "Működik alkotmánybíróság, ami már rengeteg kormánynak kedvezőtlen döntést hozott." Ha az alatt azt értjük, hogy létezik ilyen szervezet, akkor igen. De maga az állítás hamis, mert a kedvezőtlen döntéseket nem ez az összetételű, hanem a korábbi AB hozta. Amikor még eredeti jelentése szerint létezett. E mostani egy függő báb-bizottság.

- "Működik a hatalommegosztás elve." Nem, ez már így sem igaz, a jelzőjét el kell venni: a megosztás elve működik. Nem tudok egyetlen önálló hatalomról sem, csak bábokról, amelyet úgy mozgatnak, ahogy akarnak.

- "Működnek a független bíróságok." A bíróságok működnek, ezt már megbeszéltük. A függetlenségnek jól meghatározott ismérvei vannak ebben az összefüggésben. Azok nem érvényesek. Kivéve, ha a családi vállalkozást függetlenségnek tekintjük. Jobb helyeken összeférhetetlenségnek nevezik.

- "Sajtószabadság van. (Ha valaki nekem felemlegeti a médiatörvényt, akkor addig büntiben lesz, amíg el nem olvassa, hogy miről szól.)" Ha a bünti így működne, és azt is hozzátennénk, ide se írhat, akkor az a portál megszűnne, az ország egy merő börtön lenne, főleg a szerzők fanatikus rajongóival megtöltve. De vegyük komolyabban. A sajtószabad M1-nek van híradója, korábban általában 25 perc. Mára 40 lett, mert ebből 30 kormánypropaganda és mások lejáratása. Egy műsorban sok sok ismétléssel. Ma - egyéniségtől függően eltérő mértékben ugyan, de - minden újságíró beáll a két lejárató csapat valamelyikébe. Más lehetősége nincs, teret másképpen nem kap. A sajtószabadság ismérve a függetlenség és az önállóság, ebből ma nem lehet megélni, tehát szükségszerű az önkéntes függőségbe vonulás.

- "Van demokratikus alkotmányunk." Barátom, legalább a "hivatalos állásponttal törődj. Az alkotmányt megszüntették, helyette a sokkal "fontosabb" alaptörvény érvényes. Ennek más a szerepe, deklaráltan is. És olyan függőségi viszonyokat ír elő, amelyek közül sokhoz még az előző rendszer is szemérmes volt, és virágnyelven írta körül.


Vannak elképzeléseim a te diktatúra-képedről, de a diktatúra is sokszínű. És igen széles skálájú. Nálunk egy sajátos változata él, amely még pár évig képes ténykedni. Hanem ami utána lesz, azt nem szeretném közvetlenül látni, túlságosan undorító. Majd beszéljünk róla utána.

2014. febr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy demokrácia van, hanem az, hogy kecsegek az emberek egymással.


Ez diktatúrában csak még rosszabb lenne, mert egy kiválasztott csoport hatalmat kapna, hogy még gátlástalanabbul harácsoljon a többi ember kárára, ezért a többieknek még kevesebb jutna, még inkább kétségbe esnének és kin vezetnék le a keserűséget és a gyűlöletet, ami felgyülemlett bennük?


Természetesen egymáson, ahogy a magyarokat ismerem. Ennek meg csak megint az lenne a vége, hogy erkölcsileg még mélyebbre süllyedne a társadalom, mint jelenleg, mert a kétségbeesés és a nyomor csak még gátlástalanabbá és alantasabbá teszi az embereket.

2014. febr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
40%

"Természetesen egymáson, ahogy a magyarokat ismerem."


Jól van, öreg, magyarozni se kell. A magyar semmivel nem rosszabb (vagy jobb), mint bármelyik másik nép a világon. Egyszerűen az a helyzet, hogy a gyenge gazdaságú országokban, ahol az emberek rabszolgabérért dolgoznak a multiknak, nyilvánvalóan több megcsömörlött, megkeseredett emberrel találkozhatunk.

2014. febr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

"ha ezt úgy értjük, hogy létezik bíróság, akkor formailag igaz. Ha úgy értjük, hogy a törvényhozás alatt meghatározott tulajdonságok teljesülését értjük, akkor viszont alapvető tulajdonságokat eltöröltek. "


Lehet, hogy újat fogok neked mondani, de a törvényhozáshoz nem kell bíróság. Az a parlament feladata. Miket töröltek el? Most is megvan a módja, hogy hogyan kell előterjeszteni egy törvényt és hogy kell elfogadni. Konkrétan semmit sem változott a Fidesz kormányzata alatt.



"Ha azt értjük, ami most április 6-án lesz, akkor igaz. Ha a választás eredeti jelentését, és ami ebből különösen politikai esetekre igaz, akkor nem választások vannak, hanem kényszermegoldások, amelyeknek a választás fogalmához kevés a közük. "


Na, ezt abszolút nem értem. Szerinted mit változott a választás jelentése? Most is bemész a fülkébe, teszel egy x-et, aztán kijössz, összegzik a szavazatokat és az alapján lesz valakiből képviselő vagy nem.


"a az alatt azt értjük, hogy létezik ilyen szervezet, akkor igen. De maga az állítás hamis, mert a kedvezőtlen döntéseket nem ez az összetételű, hanem a korábbi AB hozta. Amikor még eredeti jelentése szerint létezett. E mostani egy függő báb-bizottság. "


Most is egy csomó törvényt elkaszáltak. Ráadásul az AB sem változott, nem is tudom mire gondolsz.


"Nem, ez már így sem igaz, a jelzőjét el kell venni: a megosztás elve működik. Nem tudok egyetlen önálló hatalomról sem, csak bábokról, amelyet úgy mozgatnak, ahogy akarnak. "

törvényhozás - parlament

végrehajtó hatalom - kormány

bíráskodás - bíróságok

Ez miben változott? Az, hogy oda nyögöd, hogy "persze bábáok" az sem politológiailag sem jogilag nem értelmezhető. Ráadásul erős szubjektív faktora van annak, hogy te azt mondod egy egész szervezetre, hogy báb.


"A bíróságok működnek, ezt már megbeszéltük. A függetlenségnek jól meghatározott ismérvei vannak ebben az összefüggésben. Azok nem érvényesek. Kivéve, ha a családi vállalkozást függetlenségnek tekintjük. Jobb helyeken összeférhetetlenségnek nevezik. "


Tehát megint te azt mondod, hogy báb. Bizonyíték nuku, csak a te állításod. Ha bábok ülnének a bíróságokban, akkor már régen a börtön mélyén rohadna az egész baloldal, nem gondolod?


"Ha a bünti így működne, és azt is hozzátennénk, ide se írhat, akkor az a portál megszűnne, az ország egy merő börtön lenne, főleg a szerzők fanatikus rajongóival megtöltve. De vegyük komolyabban. A sajtószabad M1-nek van híradója, korábban általában 25 perc. Mára 40 lett, mert ebből 30 kormánypropaganda és mások lejáratása. Egy műsorban sok sok ismétléssel. Ma - egyéniségtől függően eltérő mértékben ugyan, de - minden újságíró beáll a két lejárató csapat valamelyikébe. Más lehetősége nincs, teret másképpen nem kap. A sajtószabadság ismérve a függetlenség és az önállóság, ebből ma nem lehet megélni, tehát szükségszerű az önkéntes függőségbe vonulás. "


A közszolgálati média mindig is a kormány szócsöve volt itt is és más országokban is. Ha ez nem tetszik, akkor ne nézzed, én sem nézem. Azt meg már meg sem merem kérdezni, hogy miért lesz attól nem szabad a sajtó, ha egy adó, egy hírműsora nem független politikailag. Akkor ezek szerint amíg létezik ATV, Echo TV, Hír TV, Népszabadság, Index, addig nincs szabad sajtó? Pont, hogy emiatt van.


"Barátom, legalább a "hivatalos állásponttal törődj. Az alkotmányt megszüntették, helyette a sokkal "fontosabb" alaptörvény érvényes. Ennek más a szerepe, deklaráltan is. És olyan függőségi viszonyokat ír elő, amelyek közül sokhoz még az előző rendszer is szemérmes volt, és virágnyelven írta körül."


Barátom... Hadd magyarázzam meg neked. Az alkotmány az egy általános fogalom. Az Alaptörvény az Magyarország alkotmányának a neve. Olvasd el. Mi van benne, ami téged annyira bánt? Tartalmilag tök ugyan az mint az előtte lévő.


"Vannak elképzeléseim a te diktatúra-képedről, de a diktatúra is sokszínű. És igen széles skálájú. Nálunk egy sajátos változata él, amely még pár évig képes ténykedni."


Aham... tehát szerinted 4 évig tart nálunk egy diktatúra. Oké, akkor majd ha pár ciklus múlva balos kormány lesz, akkor meg majd én verem a tam-tamot, hogy diktatúra van, meg rendőrállam, oké?

Azért bemásolok pár diktatúra fogalmat, csak hogy biztos legyél a dolgodban:


"olyan politikai rendszer vagy uralom, amely nyílt erőszakkal tartja fenn korlátlan hatalmát." - jelenleg nem igaz


"A diktatúra valamely személynek vagy csoportnak az állam törvényeit figyelmen kívül hagyó, erőszakszervezetekre támaszkodó, kivételes törvényekkel szentesített korlátlan hatalma." - nem igaz


"A diktatúra olyan politikai rendszer, ahol az állami főhatalom (a kormányzati hatalom) forrása nem a népakarat." - nem igaz (a jelenlegi kormányt a nép választotta és most a következő választáson dönthet erről még egyszer)


"egy kisebb csoportnak vagy egy embernek az (erőszakra támaszkodó) uralma a többséggel szemben" - ez sem igaz


"diktatúra: parancsuralmi rendszer, melyben a vezetőket nem a polgárok választják, a szabadságjogokat pedig nem biztosítják. Többnyire egy párt, vagy egy személy uralmát jelenti. " - és ez sem.


Azért kíváncsi vagyok rá, hogy milyen a te diktatúra fogalmad.

2014. febr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"Jól van, öreg, magyarozni se kell. A magyar semmivel nem rosszabb (vagy jobb), mint bármelyik másik nép a világon. Egyszerűen az a helyzet, hogy a gyenge gazdaságú országokban, ahol az emberek rabszolgabérért dolgoznak a multiknak, nyilvánvalóan több megcsömörlött, megkeseredett emberrel találkozhatunk."


Itt nem a multikról van szó. Nem miattuk pang a gazdaságunk, hanem a magyar offshore vagyonok miatt.

2014. febr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

"Itt nem a multikról van szó. Nem miattuk pang a gazdaságunk, hanem a magyar offshore vagyonok miatt."


Nem is elsősorban őket okolom, csak egy állapotként utaltam rájuk. Ez van, ne valakinek a magyarságát szidd, hanem a tényeket mérlegeld.

2014. febr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Senki magyarságát nem szidtam.

Én magát a magyarságot szidtam.

2014. febr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%
Szintén nem túl bölcs.
2014. febr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!