Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az új...

Mi a véleményetek az új szavazati rendszerről, mely a külföldön élőket és a határon túliakat érinti?

Figyelt kérdés

Azt előre leszögezem, hogy én egyik párttal sem szimpatizálok.


Nemrég olvastam egy olyan cikket, melyben azt taglalták, hogy mennyire nehéz a külföldön élőknek szavazni, ellenben a határon túli társainknak jóval egyszerűbb.


Az én véleményem annyi, hogy aki nem vesz részt elsősorban a magyar gazdaság fejlesztésében (pl. nem adózik), az ne szóljon bele olyan fontos döntésekbe, melyek őt nem érintik, legyen az külföldön élő magyar állampolgár vagy határon túli magyar.


Nektek erről mi a véleményetek?


2014. febr. 13. 21:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 22:22


Én külföldön dolgozom, de az állandó lakcímem otthon Magyarországon van. Kapaszkodj meg. Minden hónapban fizetek számlákat még úgy is, hogy külföldön vagyok (közös költség, villany, szemétdíj, kábeltévé stb) akkor szavazhatok nem, végül is fizetek áfát vagyis adózom..

2014. febr. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%
Az a véleményem, hogy aki úgy gondolkodik, mint a kedves kérdező, az kicsinyes, és önző, pénzközpontú életet élhet, és nem léteznek számára magasabb értékek, mint a pénz (kössük adózáshoz a szavazást).
2014. febr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
52%
Az a véleményem aki így gondolkozik mint a kérdező jobban örülne egy alanyi jogon segélycentrikus baloldali kormánynak mint a mostani munka és teljesítményalapú társadalmat összerakni próbáló kormánynak.
2014. febr. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Amikor Magyarországon vásárolok, engem is lehúznak a 27% áfával, jövedéki adóval, népegészségügyi adóval, akkor pedig én meg bele fogok szólni a belügyekbe.
2014. febr. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A lehetőségük megvan arra, hogy szavazzanak. Ennyi. Oldják meg, hogy éljenek vele.
2014. febr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Néhány személyes válaszon eléggé megakadt a szemem. Igazuk van azoknak, akik szerint egy kicsit szűk látókörűen és materiálisan gondolkodom. Nekem nem elsősorban a pénz az úr, viszont a jelen helyzetből leginkább ez tudná kihozni az országot a káoszból. Sajnos ma már a legtöbb dolog alapja a pénz, abból lehet iskolákat, az egészségügyet fejleszteni, kulturális rendezvényeket tartani, melyek hozzásegítik a népet az erkölcsi javuláshoz és az összetartáshoz.

Nagy tiszteletem a határon túli társainknak, hogy még mindig sikerül megőrizniük identitásukat és a magyar nyelvet. Viszont az ő helyzetükön a a közel múlti és a jelen magyar politika elitjei nem tudnak vagy nem akarnak javítani, ezt az ő hazájukban kell elérniük, az ottani szavazatukkal és még több kitartásukkal. Persze ezek könnyelműen hangzanak egy anyaországi szájából, ellenben mi nem szólhatunk bele az ottani politikába.


Sajnos, akik elhagyják az országot és külföldre költöznek, nagyon kis hányada tervezi a visszajövetelt. A látogatóba jövők is csupán a családi kötelékek miatt térnek haza néhány hétre, azonban már külföldön felépítették a saját életüket, melyet nem hagynának ott akkor se, ha itthon jobb helyzet lenne.


Mindenesetre reméljük a legjobbakat!

2014. febr. 14. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!