Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hazai adózáshoz kötni a...

Hazai adózáshoz kötni a szavazó jogot? Segélyen élők, külföldön dolgozók?

Figyelt kérdés

Már régen volt ilyen kérdés, említették is.

Ti adnátok-e szavazati jogot a gyerekgyártóknak, külföldre kivándoroltaknak, régóta munkanélkülieknek, visszaeső drogosoknak, alkoholistáknak, bűnözőknek, magyarán azoknak akik nem fizetnek semmilyen komolyabb mértékű adót, esetleg csak kivesznek.


Magyarán joga van-e annak megmondani merre menjen a szekér, aki csak utas rajta, és sem nem tolja, se nem húzza?



2014. jan. 12. 23:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Azért aki tartósan munkanélküli, az nem minden esetben tehet róla. Pl én lassan 2 éve nem találok munkát, és ennek az egyik fő oka, hogy rossz környéken élek, ahol nincs semmi igazából, pénzem meg nincs elköltözni albérletbe, ráadásul egy kezdő nem kapna annyit sehol se, hogy ki is tudja fizetni a rezsit és a kaját stb. Emelt szintű okj-s végzettséggel nem lehet elhelyezkedni, az pont, hogy nem feltétlen a munkakereső hibája, hanem aki a beruházások feltételét nem teremtette meg pl. Hát az pedig a kormány. És ha csak az szavazhatna aki viszonylag jól járt, akkor az adott kormány soha se lenne leváltva.
2014. jan. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Off:

2 éve ki tart el?

Már bocsi nem akarok személyeskedni, én is voltam munkanélküli, és én is megkaptam hogy nem is akarok én dolgozni, mert nem mentem el tesco árufeltöltőnek, ugyan is tartottam magam ahhoz hogy tartok egy szintet, felsőfokú papírral, nem fogok a 8 osztályosok közé menni csicskának. Most nem bántani akarom az ott dolgozókat, de beleláttam abba a világba, tudják az ott dolgozók is hogy gáz. Azért aki akar az tényleg tud dolgozni, én mindig találtam valamit, 2 év otthon csücsülés az nagyon sok.


On:

Azért írtam bele a munkanélkülieket is, mert az is annak számít aki 20 éve az, most ne akadjunk le azon hogy valaki félévig nem talál munkát, nem ilyen kis intervallumra gondoltam nyilván.

2014. jan. 13. 00:17
 3/29 viktorvarga ***** válasza:

a külföldi munkavállalók más kategória,ők értelmes emberek nagy áldozatot hoznak és kényszerűségből mennek ki melózni.

de a sok senkiházitól megvonnám én is.

egy 6 elemis félig hülye ember ne szólhasson már bele az ország sorsába..de ha meg onnan közelítünk h úgyis előre megvan írva a forgatókönyv....tökmindeggy

2014. jan. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Hát bocsi kérdező, de nem véletlenül kaptad meg te is. Ha nincs pénzed és másnak kell eltartania, akkor ne derogáljon téged elhelyezkedni áru feltöltőnek, amíg nem lesz jobb.A külföldi munkavállalók pedig esetleg, ha jobb körülmények lennének, akkor haza szeretnének jönni, vagy esetleg a családjuk még itt él és szeretnének jobb életet nekik. És igen, mindenkinek adnék szavazati jogot, mert ha egy csoportot kiszoríthatnának, akkor elég nagy visszaélések lehetnének. Csak egy kicsit tovább kéne látni .
2014. jan. 13. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Igen kedves 4-es, mert így aztán nincsenek visszaélések.

Neked is annyi eszed van mint egy wc kefének.

2014. jan. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Első körben az szavazzon aki itt él. Ne a romszik ne a szerbek meg ne a szlovákok. Azután lehet arról szó hogy mi legyen a külföldre ideiglenesen kivándorolt magyarokkal, meg azokkal akik nem fizetnek adót. Ez is egy megfontolandó dolog mert valóban nem fair hogy olyanok döntenek az orszég sorsáról akik csak élősködnek.
2014. jan. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Andizsuzsi ***** válasza:
Férjem 38 év munkaviszony után jövő hónaptól rokkantsági ellátást kap. Akkor ő már ne szavazhasson, hiszen élete hátralévő idejében csak "élősködni" fog? Esetleg fizesse ki a sokmillió forintba kerülő műtétjét, mert az életben nem fogja a tb felé az egész család annak értékét befizetni? Ezek a dolgok nem így működnek.
2014. jan. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Nem is nő lenne, ha ilyen marhaságot kérdezne illetve dobna fel.

Nem csodálom, hogy a férjed megrokkant!

2014. jan. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

5.

Látom a kommentedből, hogy egy nagyon értelmes ember lehetsz. Talán értelmezd amit írok, bár talán az már túllő az értelmi szinteden, hogy megértsd.

2014. jan. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Andizsuzsi ***** válasza:

Tekintsük el a bunkó megjegyzésedtől. Miért is? Kérdező ezt mondta: "magyarán azoknak akik nem fizetnek semmilyen komolyabb mértékű adót, esetleg csak kivesznek. Magyarán joga van-e annak megmondani merre menjen a szekér, aki csak utas rajta"


Erre vonatkozott a kérdésem.

2014. jan. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!