Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hazai adózáshoz kötni a...

Hazai adózáshoz kötni a szavazó jogot? Segélyen élők, külföldön dolgozók?

Figyelt kérdés

Már régen volt ilyen kérdés, említették is.

Ti adnátok-e szavazati jogot a gyerekgyártóknak, külföldre kivándoroltaknak, régóta munkanélkülieknek, visszaeső drogosoknak, alkoholistáknak, bűnözőknek, magyarán azoknak akik nem fizetnek semmilyen komolyabb mértékű adót, esetleg csak kivesznek.


Magyarán joga van-e annak megmondani merre menjen a szekér, aki csak utas rajta, és sem nem tolja, se nem húzza?



2014. jan. 12. 23:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Sok egyetemistával találkoztam, akik Hitlert éltették, úgyhogy az iskolai végzettség se biztos, hogy észre vall.
2014. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
A legmagasabb IQ t egy olyan autista férfinél mérték aki öltözködni sem tud egyedül.
2014. jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 rémuralom ***** válasza:

"És igen, az intelligenciával kötném össze a szavazást, ezt úgy lehet szűrni hogy iskolai végzettség minimum."


Aha, mert érettségizett vagy diplomázott embereket nem lehet demagógiával megtéveszteni, ugye? Ha meg olyan cenzust állítanál, aminek tényleg csak nagyon kevesek tudnak megfelelni, abból gyorsan egy kisebbség önkényuralma válhat.


Az én véleményem meg az, hogy akármennyire is vitte bárki is a saját életében, inkább csak ne akarjon mások életébe beleszólni. Arról nem is beszélve, hogy amit te "nagyok dolga" alatt értesz, az nem csupán a nagyok dolga.

2014. jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Na igen, abban is van igazság.

Andizsuzsi pontosabb szövegértelmezést kérnék, tudom hogyan nagyon sokaknak nem megy, de azért egy kicsit próbáljuk már meg, főleg az után hogy kiegészítettem magam hogy mindenkinek tiszta legyen.

A te férjed ebbe nem tartozik bele, ugyan is lehet hogy a szöveg szerinti igen, de ki is javítottam magam, illetve szerintem teljesen egyértelmű hogy azokra gondoltam akik egy büdös kanyit nem fizettek MÉG BE.

A te férjednek majdnem megvan a 40 év munkaviszonya tehát ő neki minden joga lenne szavazni.

2014. jan. 15. 03:12
 25/29 Andizsuzsi ***** válasza:

Jó. Akkor én is pontosítok. Tételezzük fel, van egy mérnök hallgató gyerekem. Akkor ő kb 30 éves korában szavazhat először? Mert addig nem fizet adót, és figyelembe véve, hogy lehet, hogy épp lemarad a választásokról, akkor 4 év múlva szavazhatna először.

Egyébként tegnap tényleg sarkítottam. De csak arra próbáltam rámutatni, hogy nem lehet ilyen határokat húzni (eltekintve attól, hogy alapvető emberi jogokat sértene), sőt tovább lehetne menni és azt mondani, hogy aki kétszer annyi adót fizet, annak a szavazata duplán számítson, stb. Még ha az elvvel egyet is értenék (nem értek), akkor sem lehetne technikailag megoldani. Hiszen kiszűrni a rendszerből azokat, akik nyilvánvalóan nem akarnak dolgozni, és csak élősködni a rendszeren (tudom, hogy rájuk gondoltál), nem lehet, nem tudod mi alapján. Persze lehetne azt mondani, hogy aki már valaha dolgozott, és valamennyit befizetett a közösbe. De mennyit? Ki határozza azt meg? És mi alapján? És mi van azokkal, akik nagycsaládot nevelnek, és a kedvezmények miatt nem fizetnek adót? Mi van azokkal a kismamákkal, akik úgy szülnek, hogy még sosem dolgoztak? És még hosszan lehetne sorolni.

Szóval még egyszer: nem kekeckedni akarok, csak egyszerűen nem látom megvalósíthatónak a dolgot.

2014. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Mindent meglehetne oldani, ha valaki akarná.

Nálam okosabb szakemberek biztos megtudnák oldani, persze nem azok a szociológusok akik azt mondják minden cigánynak ingyen manna, a dolgozó meg éljen amiből eddig is.

Ezek a szociológusok akik életükben egy kapa vágást nem ejtettek.

Ezt csak akkor lehetne megoldani ha egy masszív támogatású 2/3os magyar érdekeltségű kormány lenne hatalmon.

Az én radikális elképzelésem az lenne, hogy eleve nem díjaznám ha sosem dolgozók állnak neki sosem dolgozókat gyártani szalagon. Igen rájuk gondoltam, mielőtt valaki megint belemagyarázná a 6 diplomás anyuka 6 diplomás gyerekét...

Aki nem dolgozik, dolgozott annak egyszerűen nem adnék max 1 gyerek után segélyt. Hiába szülne 20at is, ha dugni volt ereje, ezt is oldja meg.

Ez már megszüntetné a helyzetet.

De ha ez sem lenne elég, akkor a segélyekért cserében valamilyen munkát kéne ellenszolgáltatásként elvárni, aki ennek nem tesz eleget, nem kap segélyt.

Aki bűnöző életmódot folytat, a gyerekei nem teljesítenek az iskolában, szintén nem kap segélyt.


Egyszóval ha valaki leakar venni az asztalról, az tegyen is rá valami, legkevesebb annyit amennyit levesz.


A diplomás dolgot is meglehet oldani röghöz kötéssel (állami pénzen).

Ha tudom hogy biztosan itt fog adót fizetni, akkor meghitelezhető neki a szavazati jog.

Így állami pénzen csak az tanulhat aki itt is fog dolgozni. Aki meg magán pénzen tanul, az már más kérdés, de ők nincsenek sokan.


Majd most megkapom azt hogy rasszista,fasiszta,náci, de ha ez kell a probléma megoldásához akkor ez kell.

2014. jan. 15. 20:48
 27/29 anonim ***** válasza:

Kérdező te magad elhiszed azt hogy inkább itthon dolgoznál orvosi diplomával 200 ért vagy norvégoknál 2 milkáért...

Ilyet csak egy gyerek mond...

2014. jan. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Andizsuzsi ***** válasza:

"A diplomás dolgot is meglehet oldani röghöz kötéssel (állami pénzen).

Ha tudom hogy biztosan itt fog adót fizetni, akkor meghitelezhető neki a szavazati jog."


Ne haragudj kérdező, de masszívan kötöd a hülye@séghez magad. Egyrészt kevered a szezont a fazonnal. A diplomások "röghöz kötése" már megtörtént, az tanulhat állami pénzen, aki vállalja, hogy utána itthon dolgozik. DE. Hogy a búbánatban előlegezed meg neki a szavazati jogot? Minden évben újraszámolják a szavazatokat, mert ha mégis külföldre megy a delikvens, akkor érvénytelen a szavazata? Vagy mi a búbánat?

2014. jan. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

27, szövegértelmezés, olvasd el még egyszer amit leírtam, magán pénzen mindenki odamegy ahova nem szégyenli.

De aki az állam pénzén tanul "hitelre" az fizesse meg amivel tartozik.


Úgy hitelezem meg a szavazójogot, hogy aki garantálja hogy itt fog X időt dolgozni annak járna (ez benne van a röghöz kötésben).

Azokat is megreguláznám aki belekezdenek mondjuk másod, harmad évbe, de nem fejezik be, de az már más kérdés.

2014. jan. 17. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!