Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértenél a szavazó jog...

Egyetértenél a szavazó jog alábbi módon történő korlátozásával?

Figyelt kérdés

"Csak olyan állampolgár szavazhasson, aki nagykorú, legalább érettségije van, bejelentett lakhelye van Magyarországon és adót fizet. Aki műveletlen, segghülye, külhoni, vagy segélyeken tengődő, az ne pofázzon bele az ország életének alakulásába."


Aki esetleg nemmel szavazna az lehetőleg indokolja.

(A jogászkodó okoskodók válasza nem érdekel hogy mert alapjog meg bla bla bla, mert egy tollvonás és kitörölhetitek a seggetek, szal az nem érv.

Szal lehetőleg vonatkoztassunk el ettől.)



2013. nov. 18. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Én egyet, viszont ezek nagyon általánosak.

Érettségije van azt még értem is, a bejelentett lakhely mellett nem árt ha legalább az elmúlt 4 évben átlagosan évi 183 napot legalább itthon töltött el, és az adózás sem pontos mert az ÁFA is adó amit meg fizet mindenki.


Szerintem az lenne a legtutibb ha úgy korlátoznánk, hogy csak én szavazhassak és senki más ^^

2013. nov. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem ördögtől való a szavazati jog korlátozása. Gondoljunk bele: ma is korlátozva van, pl. 18 év alatti nem szavazhat, holott egy 16 - 17 éves már lehet egész értelmes, tájékozott is. Persze, valahol meg kell húzni a határokat.

Valóban, érettségihez - de legalább általános iskolához - lehetne kötni. Ha valaki munkanélküli nem feltétlenül tehet róla, de hallani olyat, aki 38 éves és még soha nem volt munkahelye, az azért már elgondolkodtató. Megfontolnám annak eltiltását is, akit mondjuk droggal kapcsolatos visszaélés miatt büntettek. (közügyektől való eltiltás létezik, ez sem lenne vegytiszta nácizmus).

A külhoni már összetett kérdés. Tudom, sokaknak fáj a határon túli kettős állampolgárok szavazati joga, de ilyen sok más államban is létezik, nem magyar sajátosság. Az is szavazhat, aki Londonban mosogat, ott fizet adót, s teli szájjal szidja Magyarországot. Egyszóval felül kellene vizsgálni a dolgot, mert az nem járja, hogy egy segélyből élő, vagy egy híd alatt lakó drogos szava annyit érjen, mint mondjuk a Magyar Tudományos Akadémia elnökéé.

2013. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:

Nem értek egyet. Számos olyan szakmunkás ismerősöm van, aki intelligencia tekintetében veri néhány diplomás ismerősömet. Az intelligencia nem alapvetően iskolai végzettség kérdése.

Adót fizet: aki nem fizet adót (tanul, épp munkanélküli, GYES-en, GYED-en van, nyugdíjas) ugyan úgy kell. hogy beleszóljon a választásokba, hiszen az ő jövőjéről is szó van.

2013. nov. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó, akkor kivétel a szakmunkás, illetve a kismama, aki a gyes, gyed előtt dolgozott, ill a nyugdíjas.
2013. nov. 18. 12:40
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem ertenek vele egyet, mert ezzel csak az aktivak szavaznanak, aminek az eredmenye az lenne, hogy vegletekig megkurtitanak a nyugdijakat, segelyeket, minden ilyesmit. Abbol kovetkezne egy ehseglazadas meg polgarhaboru, ez meg nem hianyzik.


Ami az erettsegit illeti: attol hogy tudod a parabola es a hiperbola egyenletet, tudsz elemezni egy verset, meg felsorolod peldaul Kossuth minisztereit, meg miert tudnad jobban megitelni, hogy ki kepviselje az erdekeidet?

A szellemileg visszamaradott emberek most sem szavazhatnak. Azert viszont mert valaki nem tanult tovabb (mert nem volt ra penze a szuleinek, vagy mert meghaltak a szulei es dolgoznia kellett menni), meg nem kell megfosztani a jogatol hogy kepviselve legyen: nem er kevesebbet mint valami kitanittatott urigyerek.


Ami meg a lakohelyet illeti: vagy az az elv hogy aki a hatarokon belul lakik az szavazzon, a kormany pedig senkit es semmit ne nezzen a hatarokon kivul, de ezesetben nem kell magyar allampolgarsaghoz kotni a szavazast, hiszen ilyen alapon szavazhasson egy Magyarorszagra bejelentett, ott dolgozo kinai, vagy megiscsak az legyen inkabb, hogy a magyar kormanyt, a magyarok vezeteset a magyarok dontsek el, fuggetlenul attol hogy eppen hol elnek.



Voltak regen ilyen rendszerek, amikben azt mondtak hogy csak ezek es ezek az emberek donthetik el az orszag sorsat, mert ok kivalobbak/nemesebbek. Olyanok is, ahol mindenfele korlatozasok es cenzusok voltak, mert leneztek megvetettek az egyszeru embereket, mondvan azok ugyse tudnak a sorsukrol donteni.


Igen keves kivetellel (amelyek egyike se olyan orszag ahova nagyon vagyodna az ember) mind megbuktak, mert a lenezett megvetett tomegek valahogy megis erosebbnek bizonyultak az onjelolt kivalobbaknal.

Nem erdemes visszafele tekerni a tortenelem kereket.

2013. nov. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5.

Szerintem te is a szellemileg visszamaradottak közé tartozol, szal nem értem mit aggódsz.

2013. nov. 18. 13:22
 7/11 anonim ***** válasza:
5: Itt nem a kivállóságról van szó, hanem arról, hogy az ország ügyeiről azok döntsenek akik tesznek is valamit érte. És egy élősködő 30 éve nem dolgozó, vagy egy angliában mosogató pont ugyanúgy nem tesz érte semmit mint egy értelmi fogyatékos, vagy egy bűnöző a rács mögött. Az van, hogy jelenleg a nyugdíjasok, külföldön élők, segélyből élők eldöntik, hogy én mennyivel is több adót fizessek ki a számukra, mennyivel viseljek magasabb terhet, a megtakarításaimat az állam nyúlja le, ésígytovább. Ahhoz képest, hogy igazából én és még néhány százezer társam - a dolgozó emberek ugye - tartjuk el a teljes lakosságot vicces, hogy a többi réteg dönt felettünk.
2013. nov. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hollófernyiges ***** válasza:
Szerintem meg csak az szavazhasson aki legalább évi kétmillió forint adót befizet. Elég volt már a tömegdemokráciából, amikor mindenféle proli, cigány vagy nyikhaj álértelmiségi beleszólhat az ország irányításába. Döntsön az, aki már letett valamit az asztalra és vannak befektetései amiért aggódhat. Olimpiai érmesek és akadémiai doktorok esetleg külön kérvényezhetik a szavazati jogot amit aztán egy megfelelő állami bizottság az illető érdemei és jelleme alapján elbírál.
2013. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Körbe lett már párszor járva téma, ennyire hatalmas fájdalmat okoz a kereső használata?:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=szavaz%F3jog..

2013. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem az 5-ös, hanem te vagy szellemileg elmaradott, kérdező!

A válasza valóban jó.

2013. nov. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!