Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavazó vagy értékrend?

Szavazó vagy értékrend?

Figyelt kérdés

Pár hete betegállományba vagyok,van időm híreket böngészni.

Jobb-bal oldalt egyaránt figyelek,és van egy észrevételem,amit szomorúnak itélek meg:

A csapból is a Bajnai,Mesterházy,Gyurcsány sakkjáték folyik.

Mind a médiumok,mind a politikusok is a szavazatok számának eloszlását pártokra ,választókörzetekre bontva elemzik.Itt ennyit nyernénk,ott annyit veszítenénk.Nekem ez azt sugallja,hogy nem a szavazó érdeke,hanem a zsírosbödön a lényeg.

Egyszer nem hallottam,hogy erkölcsi,értékrendi állást foglaltak vizsgáltak volna,és már nem is játtsák el,hogy legalább fontos.Nekem ennyitüzelőm van,neked annyi.Külön-külön nem elég a pecsenyéink megsütésére.


2013. szept. 17. 10:29
 1/7 tetro ***** válasza:
100%
isten hozott a modern politikában...
2013. szept. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jól látod, a politika mindig is a szavazatok számáról szólt, tekintettel arra, hogy érdemit tenni kormányon lehet, ahhoz meg a szavazattöbbség kell. A mai kormány ezt a végletekig erre hegyezte ki. A média többsége ebbe a sorba állt be, mert ez a sor hozza a pénzt (a médiának meg az a fontos, akár állami, akár magán). Mindenki buzgón elemez, részben kényszerből, részben a trendi után futva (és mást nem is tudva).


Az értékrend akkor lesz fontos, ha a politikus érdeke ez lesz. A politikusnak akkor lesz ez az érdeke, ha más esetben hátrányt szenvedne. Az értékrend elvileg a társadalomnak fontos és neki érdek, már ha ezt megérti. És akkor tenne azért, hogy érvényesüljön az akarata, a politikus kénytelen lenne ezt figyelembe venni. A társadalom azonban egyre kevésbé fogja fel saját érdekeit, egyre kevésbé érti, lassan nem is érdekli. Ezért kell a hamis, de annál erőszakosabb propaganda, a szavazatszámlálás, és legfőképpen az oktatási rendszer tönkretétele. Akkor hosszú távon csak nem létező mézesmadzagon való vezetés történhet.

2013. szept. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon nem néztem TV-t ,nem ez a lényeg,úgy vettem észre,a média vakít,nem megvilágít.

De,hogy ezt ennyire nyíltan...

Bár,sajnos ez sok embernek fel se tűnik.Amint a fenti kérdést felhozom,támad vagy véd,és pont a kérdés lényegét nem fogják fel.Betanulják kedvenceik,és ennyi a kommunikációs szintjük.

2013. szept. 17. 10:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyértelműen igazad van, de van még ebben az országban olyan ember, aki nem így látja? Gyakorlatilag minden egyes szó, ami elhagyja a szájukat, úgy van megkomponálva, hogy szavazatokat nyerjenek rajtuk.


Erkölcs és értékrend még hírből sem ismerős számukra. Ez is csak egy nagy, profitorientált szerveződés.

2013. szept. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja. A zsírosbödönre sajnos mindegyik oldalon vannak és lesznek pályázók, mert ahol sok ember van, ott a nagy számok törvénye alapján mindig van pár aljas korrupt is.

Ezért én egyet hátralépek, és csak az alap értékrendet tartom szem előtt, amikor szavazok.

Nekem az a fontos, hogy családközpontú adórendszer legyen, továbbá aki előbbre akar jutni, az dolgozzon, és ne osztogassanak ingyen pénzt senkinek, aki meg vissza akar élni a hatalmával-pénzével-monopóliumával, azt állítsák le. Ezek alapvető jobboldali-néppárti értékek, és a ballib oldal soha nem fogja ezeket támogatni, ezért rájuk soha nem is fogok szavazni.

2013. szept. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Antimod ***** válasza:
Híreket ma is csak úgy lehet olvasni / hallgatni, hogy az ember azon morfondírozik, vajon mi áll ennek és annak a kijelentésnek, döntésnek a hátterében. Kinek az érdekét szolgálja ez? Vajon milyen folyamat eredménye / kezdete ez a döntés?
2013. szept. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos,a média sem megvilágít,hanem megvakít,nagyon elhallgat sok mindent.
2013. szept. 17. 11:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!