Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hazai adózáshoz kötni a...

Hazai adózáshoz kötni a szavazó jogot? Segélyen élők, külföldön dolgozók?

Figyelt kérdés

Már régen volt ilyen kérdés, említették is.

Ti adnátok-e szavazati jogot a gyerekgyártóknak, külföldre kivándoroltaknak, régóta munkanélkülieknek, visszaeső drogosoknak, alkoholistáknak, bűnözőknek, magyarán azoknak akik nem fizetnek semmilyen komolyabb mértékű adót, esetleg csak kivesznek.


Magyarán joga van-e annak megmondani merre menjen a szekér, aki csak utas rajta, és sem nem tolja, se nem húzza?



2014. jan. 12. 23:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Először is a nyugdíjasoktól kellene elvenni a szavazati jogot, hogy ne lehessen pár ezer forintos nyugdíjemeléssel megnyerni egy választást. Utána jöhetnek a munkanélküliek meg az ingyenélők.
2014. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 viktorvarga ***** válasza:
andizsuzsi mindenki tudja mire gondolt a kérdező csak te nem?
2014. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Andizsuzsi ***** válasza:

De, én is tudom. Csakhogy ha elindul az, hogy ne szavazhasson a cigány, aki nem dolgozik, a drogos (aki mellesleg lehet, hogy még adót is fizet), az alkoholista (aki szintén lehet adófizető), stb. akkor hol ennek a sornak a vége? A magyar szavazati joggal rendelkezők közül "utas" a nagykorú, aki még tanul; a nyugdíjas; a rokkant; a munkanélküli. Ki határozza meg, hogy ki jogosult szavazni és ki nem?


Itt is volt olyan, aki azt mondta, hogy a nyugdíjasok ne szavazhassanak. A sor elkezdődött...

2014. jan. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
63%
Roppant egyszerű lenne a megoldás: 4 évente az szavazhat, aki a megelőző 4 évben legalább 2 évig, legalább a minimálbérnek megfelelő fizetésről adóbevallást adott le és befizette utána a járulékokat.
2014. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Andizsuzsi ***** válasza:

viktorvarga!


Nézd csak az utolsó választ! Én nem tudom? Nem erről beszéltem?

2014. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Na látod andizsuzsi, aki képes racionálisan gondolkozni értett engem.

Nem a férjedről van szó, aki 38 évet húzott le.

Hanem az éveken keresztül munkanélküli, segélyen tengődőkről.

A hülyét meg továbbra se kell játszani, nem fog elkezdődni a sor, ennyi erővel a közügyektől eltiltott, a szabadságvesztést töltő, a külföldi, de Magyarországon tartózkodó és dolgozó is szavazhatna.

Akit meg a wc keféhez hasonlítottam, maradjunk a budikefénél inkább, mert már annyi eszed sincs.

2014. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Ja zárjuk ki az egyetemistákat, a rokkantnyugdíjast, a kismamákat, akit a munkáltató nem méltosztat bejelenteni, aki csak pár honaponta kap közmunkát
2014. jan. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 rémuralom ***** válasza:
Az adócenzustól nem lesz hatékonyabb a demokrácia. A demokráciával ugyanis nem az a baj, hogy túl sokan vannak, akik nem fizetnek adót, de szavazhatnak, hanem az, hogy túl sokan vannak, akik síkhülyék, de szavazhatnak.
2014. jan. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi egyébként te vagy nem értetted a kérdésem vagy direkt provokálsz, de inkább utóbbi.

Igen, az is jó dolog amit a 14 mond.


Most leírhattam volna egy végletekig részletes kizáró leírást a válaszókról, de úgy is érti az értelmesebbje hogy mit akartam ebből kihozni.

És igen, az intelligenciával kötném össze a szavazást, ezt úgy lehet szűrni hogy iskolai végzettség minimum.

A másik véglet az adózás alapján.

Persze összelehetne kötni a kettőt egyszerre is.

Én úgy gondolom aki a saját életében nem vitte semmire, és nem is akarja, esetleg direkt az élősködésre rendezkedett be, az ne szóljon bele a nagyok dolgába, inkább örüljön hogy megvan tűrve, bár nem sokáig.

2014. jan. 14. 00:53
 20/29 Andizsuzsi ***** válasza:
Igen, direkt provokáltam, kíváncsi voltam, hogy meddig mész el. Mert a magadfajtának annyi vér nincs a pucájában, hogy nyíltan elmondja a véleményét. A te kritériumaid szerint az én férjem nem szavazhatna. De te nem ezt mondod, hanem, hogy én félreértek, provokálok stb. Még névtelenül sincs annyi gerinc benned, hogy kimondd: igen, Andizsuzsi, a te férjed már csak "utazik" a rendszeren, nem kellene beleszólnia a "nagyok" dolgában. Pedig amit írsz, az erről szól.
2014. jan. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!