Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a gond a paksi bővítés...

Mi a gond a paksi bővítés tervével?

Figyelt kérdés

2014. febr. 6. 23:07
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hasznosak voltak számomra a válaszaitok.
2014. febr. 7. 09:45
 12/22 anonim ***** válasza:
84%

kedves kérdező!


a baj a következőkkel van:

1. 10 évig nincs szükség bővítésre, addig óriásit változhat a technológia (PL. ha jól tudom 2018-ban a franciáknál már fúziós üzemel)

2. az atomhoz üzemanyag kell, amit az oroszoktól hozunk, így a gazdasági függésünk nő

3. a technológia a megújulóknál is fejlődik, 10 év múlva lehet, hogy már nincs is szükség atomra

4. tender nélkül egy olyan hitelt raktak a nemzet vállára, amit kb. 50 évig fognak a magyarok fizetni, magyarán te, a gyerekeid, unokáid

5. az orosz vezetés, ami a fidesznél egy sokkal durvább maffia, energetikai rabszolgájává válik így a hazád, és Te és a családod is

6. fukusima újra bebizonyította, hogyha egy reaktorban baj van, akkor nagyon nagy baj van, és lehet, hogy egy atomkatasztrófa esetén a komplett nemzet elpusztul, szóval nem veszélytelen dolog

7. erről a nemzetnek is döntenie kell, és erről senkit nem kérdeztek meg, legalább egy népszavazás lehetne tartani

8. az orosz féllel kötött szerződés nem minden eleme ismert és titkosították 10 évre, szóval egy olyan ruszki iga, amivel nem is vagy tisztában

2014. febr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hallgasd meg:

[link]

2014. febr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 12-es


1. Ha semmi csúszás nincs, akkor is csak 8 évig üzemel a 6 blokk együtt, utána a régieket le kell állítani. A technológia nem fog sokat változni, sem a 4G reaktorok, sem a fúzió nem fog addig elterjedni. Amire te gondolsz, az egy kísérleti termonukleáris reaktor, nem áramtermelés a célja.

2. Az üzemanyagot eddig is az oroszoktól vettük, de szemben pl. a gázzal, egy csomó más lehetőségünk is lenne.

3. A megújulók soha nem fognak tudni zsinóráramot előállítani. Ez nem a technológiától függ, hanem olyan csekélységektől, hogy éjjel nem süt a nap.

4. A Roszatom az egyetlen cég aki nem csak atomerőművet tud építeni de finanszírozást is tud nyújtani. A nyugati gyártóknak erre nincs pénzük, így nem nagyon marad más értelmes választás, mint az oroszok.

5. A kettes pont fényében ez nagyon erős túlzás.

6. A kockázat valóban nem nulla, de ha te Fukushimából azt a következtetést vontad le, hogy az egész nemzet elpusztul, akkor fordulj orvoshoz.

7. Ha népszavazást nem is, de szélesebb körű társadalmi vitát én is szükségesnek tartanék.

8. És igen, nem tudjuk, mitől olyan baromi titkos ez. Bizony az ország népének illene a tudomására hozni, hogy miről is szól a magyar történelem eddigi legnagyobb beruházása pontosan.

2014. febr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
És hogy a kérdésre is válaszoljak, az a gond vele, hogy a magyar közállapotokat ismerve, szinte biztosra vehető, hogy ez a projekt is a négyes metró szintjére fog zülleni. Sok éves csúszás, sok milliárd eurós költség-túllépés. Egyesek meg piszkosul meg fognak gazdagodni és ezek költségét persze az adófizetők dobják össze.
2014. febr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
78%

+ probléma:azért az atom nem gyerekjáték.

Arról nem is beszélve,hogy már mindenki megújuló energiába fektet,mert abban van a jövő,és mi persze megint nem haladunk egyről a kettőre -vagyis haladunk,de nem jó módon.

És még a környezetünket is veszélyeztetjük.

2014. febr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki a megújuló energiába fektet, mert az előállított villamos energiát mindenhol köteles a hálózat fenntartója átvenni. Csak amíg jelenleg a paksi áram bekerülési költsége 12Ft/KWh, addig a Mátrai Erömű lignitből nyert árama már 23 forint, a zöldenergiáért itthon jelenleg 33 forint felett kell fizetni. Jó biznisz mi ? :D

Felőlem nyomathatjuk a zöldenergiát ezerrel, de lesz pénze egy átlag panelban lakó családnak a havi 15-20 000 forintos villanyszámlára? Oké, Németországban egy átlag család megteheti, hogy a 3-4000 eurós havi összjövedelemből a 32 eurós villanyszámla helyett 50-60 eurósat fizessen,de itthon..?


Nem vagyok sem fidesz szavazó, sem Orbán Viktor párti, de nem rég azt nyilatkozta a Kossuth-on a 180 percben - és ezzel én is egyetértek - hogy egyelőre még nem jött el itthon a zöld energia ideje. Meg nincs is benne akkora mutyi :D


Egy dolgot viszont furcsállok. Most a 4 blokk közel 2 GW csúcsteljesítménnyel rendelkezik. Ezt akarják leváltani - ha jól emlékszem - két darab 1GW-os blokkal. Szerintem ha eljön a 4 blokk üzemidejének a vége, akkor ezzel sem leszünk előrébb, mint most vagyunk nem ? Azért 3 ilyen blokknál már nem szorulnánk importra nem ?

2014. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a magyarországi geotermikus grádiens igen kedvező, ami által szintén komoly beruházás mellett gyakorlatilag végtelen (emberi élettartam viszonylatában), a beruházás megtérülése után ingyenes energiát nyerhetnénk, függetlenül az olajtól. Ez házanként nem éri meg, de már nagy skálában igen.


Paks bővítése olyan, sőt, az, mintha egy család a villanyszámla fizetését hitelből kívánja megoldani. Csak jelen esetben nem kikötik a szolgáltatást, hanem rád és rám fogják terhelni ennek a díját.


A másik probléma ezekkel a dolgokkal, hogy a mutyinak hála minden sokkal drágább, mint amennyibe valójában kerül: van (nincs) a Mallorcainál drágább, sokkal tovább készülő, azzal ellentétben azonban nem üzemelő 4-es metrónk, volt hídfelújításunk az eredeti költségeket messze túllépve, stb.


Tehát az a baj, hogy akik részt vesznek benne, már az aláírások utáni első állami kifizetésnél elkezdenek jól élni belőle, és még sehol nem fog tartani, mikor már tömve lesznek a zsebeik, neked meg az esetleges unokád sem fog jól élni, mert drágább áramot és nagyobb államadósságot kap, mint te most, miközben folytatódik az elmúlt évtizedek foglalkoztatatlansági trendje, tehát, hogy miből fizeti, az rejtély. Persze lehet, hogy majd közmunka táborban fog élni, villanyoltás, ételadag, stb. mellett a köv. utáni generáció, úgyhogy nem kell holmi realitásokkal foglalkozni.

2014. febr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Az is gond lehet még,hogy az EU gondol egyet,és azt mondja,hogy az atomerőműveket le kell állítani 20 éven belül.
2014. febr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 EagleHUN ***** válasza:
100%

14-es a legtöbb felsorolt pontod ugyan többié kevésbé jó, de van amit kijavítanék:

"3. A megújulók soha nem fognak tudni zsinóráramot előállítani. Ez nem a technológiától függ, hanem olyan csekélységektől, hogy éjjel nem süt a nap."

Van olyan NAP erőmű ami éjjel is működik, úgy hívják Napkémény és Magyarországon is reálisan építhető lenne. A megújuló energiák között egyébként másik is van olyan ami "zsinóráramot" is tud előállítani, pl biogáz, biomassza erőművek és a geotermikus hőerőművek. És ami a legfőbb mindezen erőművek kiegészíthetik egymást, tehát amikor nem fúj épp a szél süt a nap stb...


Mindezek ellenére az én véleményem is az hogy Magyarország tekintetében nem megkerülhető az atomenergia, technológiai szempontunkból sem. Tehát a jelenlegi 4 blokk leállítása után is szükséges lesz. Az már más kérdés hogy ezzel a nép háta mögötti döntéshozatallal, titkosítással nagyon maga alá vágott a kormány, és jogos a fölháborodás. De legalább a nukleáris szakértők véleményét vegyék figyelembe, de sajnos azt sem lehet tudni hogy ez megtörtént -e. :/


Továbbá Magyarországon kb 3000GW plusz termelő forrásra lesz szükség a jelenlegihez képest 20 éven belül (Mert nem csak Paksot, hanem sok más elavult erőművet is be kell majd zárni, meg nő a fogyasztás is.) , miközben az új Paks ennek mindössze felét 1200GW-ot fog biztosítani, tehát a kormány is számol a megújulókkal.

2014. febr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!