Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Paks bővítés...

Mi a véleményetek Paks bővítéséről?

Figyelt kérdés
Hosszú távon nyilvánvalóan jó dolog, hiszen ember nem tudja megmondani, mikor lesz kereskedelmileg életképes megoldás a magfúzióval való energiatermelés. Engem mégis az érdekelne leginkább, hogy milyen hatást gyakorol ez majd az országra. A tervezett 35 éves élettartamuk után a többi blokk is felújítható, így majdnem biztos, hogy egy darabig egyszerre is fog üzemelni az összes (mostani négy, + az új kettő) blokk. Esetleg nem lesz szükségünk többet áramot importálni? Milyen más hatásai lesznek az országra a következő 20-30 évben?

2014. jan. 15. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Azért a nukleáris energia termelése jó néhány gondot vet fel, aminek a megoldása meglehetősen kényes kérdés. Ebben a jövőbeni esetleges importálás nem szempont.

Sokkal fontosabb kérdés, hogy az ilyen típusú energiatermelés 10-20 év múlva hogyan illeszkedik az európai energiatermelés rendszerébe. H jól, akkor jó dolog, ha nem jól, akkor rengeteg, ma nem látható gondot vet fel, és esetleg bármilyen importnál drágább lesz. De ennek pontos megállapításához nagyon alapos hatástanulmányokra volna szükség. Ami nincs. A gond tehát alapvetően ez. Mint sok másban. Lehet, hogy a lépés jó, csak senki nem tudja. Ha jól sül el, j volt. Ha nem, ráfáztunk. De visszacsinálás soha nincs.

2014. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Azon kívül hogy az oroszok rabszolgái leszünk nem igen lesz más komoly hatása.
2014. jan. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Csak egy újabb agyament fidesz ötlet.
2014. jan. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

kedves kérdező!


nem tartom jó ötletnek


Magyarországon nincs az atomerőmű működtetéséhez szükséges üzemanyag, azt az oroszoktól tudjuk csak beszerezni, szerinted miért adnak 10 milliárd euró hitelt? azért mert megegyeztek, hogy csak tőlük veszünk üzemanyagot kb. 50 évre így eldőlt a haza energetikai függősége


így hazánk gazdasági függetlensége csorbult


továbbá nem erre megy a világ, a jövő a diaszpórikus megújuló energiaforrások felhasználásáé


ez a megoldás egyszerűen strukturálisan elavult és nem a magyarok érdekét szolgálja, csak a fideszmaffia érdekét


ráadásul ilyen kérdésekről legalább egy népszavazás dukálna, szóval tipikus fidesz húzás

2014. jan. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Én már nagyon vártam. Végre az áramellátás nagy részét atom energiával tudjuk ellátni. Örültem volna, ha egy kicsit hamarabb született volna a döntés. Szerintem mind anyagilag, mind technológiailag nagyon jól jártunk, hogy az atom mellett döntöttünk.
2014. jan. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

A célt (atomerőmű-építés) üdvözlöm, a módszerrel (tender nélküli megállapodás az oroszokkal) nem tudok egyet érteni.


Problémának tartom azt is, hogy az MVM milliárdokat költött előzetes tanulmányok készítésére. Nincsenek illúzióim, hogy ezek tartalmát sohasem fogjuk megismerni. Orbán néhány barátja piszkosul meg fog gazdagodni ezen az üzleten.


Az üzemanyaggal kapcsolatos félelmek, hogy azt csak az oroszoktól tudjuk beszerezni, meglehetősen túlzóak. Sok más ország is tud atomerőművi üzemagyagot gyártani, pl. az angolok és a franciák.


A 10 milliárd € hitel törlesztése viszont valóban kiszolgáltatottságot jelent Oroszország felé.


Fontos tudni, pedig erről nem szól a fáma, hogy ezeknek az új reaktoroknak a tervezett üzemideje 60 év, ami lehet, hogy simán meghosszabbítható 80 vagy akár 100 évre. Egy ilyen beruházás azt jelenti, hogy a teljes maradék 21. században lesz Magyarországon egy olyan erőmű, ami CO2 kibocsátás nélkül, viszonylag olcsón tud előállítani ZSINÓRáramot. Ez semmilyen más ma rendelkezésre álló technológiáról nem mondható el.


Jelenleg a szén és a gáz is olcsó. Ha Európában is beindul a hidraulikus repesztéses biznisz, akkor a gáz még olcsóbb lesz. Ez a körülmény kérdéseket vet fel a tekintetben, hogy anyagi szempontból megéri-e egyáltalán. A helyzet az, hogy senki nem tudja megmondani előre, hogy 30-40-50 év múlva mennyibe fognak kerülni a fosszilis energiahordozók. Vélhetően többe, mint ma.

2014. jan. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Galamb András ***** válasza:
100%
A paksi atomerőművet muszáj bővíteni és fejleszteni mert ha elavul akkor nagy baj lehet. De ha bővítéssel ebből tudunk eladni is akkor már megérte. Vagy ha nem kell behozni más országból áramot. De jó lenne megújuló energiára is költeni.(szélenergia)
2014. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

# 6

Ön volt az egyetlen, aki arra válaszolt, amit kérdeztem :)

Ezt köszönöm.

2014. jan. 15. 16:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó stratégiai döntés volt Orbántól.
2014. jan. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#6-os válaszoló nagyon jól leírta, amit én is gondolok a dologról.


Helyes döntés volt, politikától függetlenül.

2014. jan. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!