Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a gond a paksi bővítés...

Mi a gond a paksi bővítés tervével?

Figyelt kérdés

2014. febr. 6. 23:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
8%
talan az oroszok?
2014. febr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Előre megjegyzem, hogy én a paksi bővítés mellett vagyok. De probléma attól még van dögivel:

A szerződéseket titkosítják és évtizedekre megváltozhatatlanná teszik. A tervekről nem nagyon kérték ki szakértők véleményét, és látszólag (aztán ki tudja, mi van mögötte) túl gyorsan végeztek mindenféle háttérmunkával. Ha nem kezdték el ezt titokban már évekkel ezelőtt, akkor ez egy nagyon-nagyon összecsapott tervezet lesz.

Aztán persze itt vannak a (szerintem) komolytalanabb politikai problémák is. Egyrészt hogy a Fidesz "puccs"-nak nevezte, mikor az MSZP tárgyalt az oroszokkal, most meg ők csinálják ugyanazt csak nagyobb méretekben. Meg már így is elegen komcsizzák le a Fideszt, nem kéne rátenni egy lapáttal és az oroszokkal haverkodni. A másik dolog meg az, hogy rengeteg hitelt vettek fel rá, ami ne túl önazonos a nagy "államadósság elleni harccal". Kb ennyi a baj vele.

2014. febr. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
50%
Sokaknak egyszerűen csak az, hogy a Fidesz kezdeményezte.
2014. febr. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%
Az,hogy 2053-ig adósai leszünk az oroszoknak.
2014. febr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anti paladin ***** válasza:
86%

Én is a bővítés híve vagyok de nagyon gáz, hogy megint helyből titkosítanak mindent. Közben pedig hatalmas sikerként könyvelik el az egészet. Ha minden oké és hippihurrá akkor miért kell minden információt elérhetetlenné tenni?

Nulla tendereztetés... Korábban körbenéztem az árak kapcsán és nem biztos, hogy olcsóbb lett volna a többi ajánlat de azért sokan láttuk volna szívesen a konkurens megoldásokat.

Ill. az hogy gyakorlatilag hirtelen, a "semmiből" jött a szerződés. Bár lehet, hogy az előkészületek már zajlottak a háttérben, előre számítva mostanra kialakult erős ellenszenvvel.


Nem tudom melyik megoldás jobb: ha az oroszoknak tartozunk sokáig vagy az amcsiknak, franciáknak. Politikai szempontból egykutya. Mindegyik megrángatná a pórázt ha úgy kívánja az érdekük. Mondjuk annyiban esetleg lehet haszna az orosz kapcsolatnak, hogy ha elég tökösek és ügyesek a vezetők, esetleg kihasználhatják a helyzetet a gáz árának csökkentésére pl.

2014. febr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
49%
Az, hogy az orosz piacra tárja szélesre a kaput, miközben az EU és az USA által távirányított pártok nem érdekeltek abban, hogy orosz gazdasági kapcsolatokat építsünk.
2014. febr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%
Én is a bővítés mellett állok. Csak épp nekem is a kivitelezéssel van némi problémám, amit előttem már elég jól leírtak.
2014. febr. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%
A fideszesek gyönyörűen alkalmazzák a szalmabáb érvelést. Sokszor azt állítják, hogy az ellenzőknek (akik természetesen mind MSZP-sek) az atomenergiával vagy az oroszokkal van a baja. Higgyék csak ezt... A valódi problémákat már leírták.
2014. febr. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%
Semmi baj nincs vele.
2014. febr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

Egyetértek az előzőekkel.

De nekem még más gondom is van ezzel a szerződéssel.

Évtizedekre eladósítjuk magunkat az oroszoknál, és az energiagazdálkodásunkat tőlük tesszük függővé.

Ennyi idő alatt sokat változhat a világ gazdasági és politikai palettája.

Mi van, ha Orbán és Putyin eltűnik a közéletből? Mi van akkor, ha a szerződésben olyan feltételek vannak, amit a következő kormányok nem tudnak/nem akarnak teljesíteni?

Mi történik, ha az oroszok berágnak az országra, és elzárják a gázcsapokat, mint Ukrajnával tették?

Vagy a reaktort építő,jelenleg is anyagi problémákkal küzdő cég csődbe megy? Ki fogja akkor tovább építeni, szervizelni a reaktort?

Igaz, hogy ezek csak feltételezések, de megvalósulhatnak.

2014. febr. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!