Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nevemet ha y-ra végződő...

Nevemet ha y-ra végződő magyar névre magyarosítom az nem jó ötlet?

Figyelt kérdés

Jelenleg német eredetű nevem van, amit Harmathy-ra magyarosítanék a jövőben valamikot. Mintha innen onnan azt hallottam volna hogy ez "nemeskedés" , és nemegy ember megveti (talán nemzetibb körökben?).

Valóban rosszalhatják ezt páran?


2014. jan. 30. 21:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
add meg magadnak a Vitéz címet is
2014. jún. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

myvip tanulsága szerint ez létezik


Na mert oda törvényileg kötelező igazat is írni. Facebookon is hány Jennifer van aki személyiben Dzsenifer szerepel.

2014. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ezt sokan rosszallanák... Nem is tudok olyan embert, aki az y-on szokott pattogni, néha én viccelődök vele ismerőseimnek, a nemesi származásukra utalva, de azt sem bántásból.


Viszont, ahogy már előttem is írták, nemesi családnevet nem tudsz felvenni, hacsak nem bizonyítod, hogy a család tagja vagy. Ugyanígy az y-ra végződő családneveket sem lehet már felvenni (úgy tudom, y-ra nem végződhet a név, amit fel akarsz venni). De ebben ne vagyok 100% biztos, csak az ismerőseim mondták ezt nagyon meggyőzően, amikor még kis pisisként álltam elő az ötlettel :D :)


Sok sikert a névválasztáshoz!

2014. jún. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Harmathy szerintem erőltetetten magyarosított név.

Az ilyen -i -y végződésű nevek rendszerint településről kapták a nevüket, ahová az adott nemesi család való volt. A mesterségesen magyarosított neveket is így lehet kiszűrni, hogy az adott település nem létezik. pl. Harmat. Vagy nem lehetett az adott nemesi család birtoka, pl. Sziklay meg Dunai)


Ha régen fejlődött ki a név és az akkori helyesírásban y-nal írták akkor megmaradt, de ahogy a keresztnevet se írjuk Ferentz-nek úgy a vezetéknévbe is giccs y-t rakni manapság.

2014. jún. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Mondjuk én azt sem értem mire jó ez. Nekünk y-ra végződik és nekem meg a nővéremnek is csak egy nyűg. Mindig el kell mondani hogy nem y, nem hivatalosan kb mindenki i-vel írja a nevem, mert annyira nem érdekli az embereket.
2014. jún. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

"Viszont, ahogy már előttem is írták, nemesi családnevet nem tudsz felvenni"


Én úgy tudom hogy a "báró", "gróf" , hasonló előneveket nem lehet felvenni, ez van tiltva, nem az y-ozás.


,,Harmathy szerintem erőltetetten magyarosított név.

Az ilyen -i -y végződésű nevek rendszerint településről kapták a nevüket, ahová az adott nemesi család való volt."


Tudtad hogy a török hódoltság alatt elpusztult falvak 2/3-a soha nem települt és épült ujra?

Akár lehetett is köztük ilyen hogy harmat.

Ezzel a módszerrel nem tudod kiszűrni a magyarosított neveket.

2014. jún. 15. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!