Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nevemet ha y-ra végződő...

Nevemet ha y-ra végződő magyar névre magyarosítom az nem jó ötlet?

Figyelt kérdés

Jelenleg német eredetű nevem van, amit Harmathy-ra magyarosítanék a jövőben valamikot. Mintha innen onnan azt hallottam volna hogy ez "nemeskedés" , és nemegy ember megveti (talán nemzetibb körökben?).

Valóban rosszalhatják ezt páran?


2014. jan. 30. 21:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Le se xarja senki, kit hogy hívnak. Vannak tisztességes Nagy Jánosok is és tisztességes "nemes" nevű emberek is. NEm ezen múlik.
2014. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
60%
Felőlem csinálhatod.
2014. jan. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%
vagy magyarítsd vagy ne de rajoskodjál ilyen y-okkal.
2014. jan. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Attól függ, mert ha most Sneider vagy akkor fura lesz a Harmathy :D
2014. jan. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

A romáknál van egy ilyen szokás, hogy minden féle nemesi neveket vesznek fel. De nem is akármilyeneket, Kölcsey, meg hasonlók :)


Amúgy szabadság van, úgy tudom egyszer lehet módosítani, ha neked ezen múlik az életed tedd meg. Aki nem ismer csak az új neveden az nem fogja tudni, hogy felvett név, de aki ismer az mindenki kérdezgetni fogja, mért volt rá szükség, mért pont ez, stb. Nekem pl. pont y -os nevem volt, aztán i -vel anyakönyveztek. Anyámnak ez volt akkor a hóbortja, hogy én polgári gyerek vagyok :)

2014. jan. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

2es!

Én nem akarok már több "eszet" mert van bőven elég.


Mindenki magából indul ki.

Szóval te hogy is vagy saját eszeddel?

(talán mégsem én vagyok az akinek több észre van szüksége?)


Pusztán esztétikai okokból, nemzeti érzelmeim miatt tervezném a magyarosítást.

2014. jan. 30. 21:13
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is német nevem van, de sohasem cserélném le.

Édesapám német, ha lecserélném az olyan, mintha szégyelleném a származásomat.


Szerintem neked sem kellene lecserélni, legyél büszke a gyökereidre.

2014. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Nemesi neveket nem is lehet felvenni csak akkor ha tudod bizonyítani, hogy az a név volt a családban.
2014. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Amúgy a harmathy sem csak úgy jött, egybehangzik valamennyire a mostani német nevemmel, de azt most itt nem akarom közszemlére tenni (anonim oldal tudtommal).


Rédei Károly (nyelvész) pl Radnovicsról magyarosította a nevét, énnálam is kb ennyi hangtani különbség van..

2014. jan. 30. 21:19
 10/26 A kérdező kommentje:
Nemtudom hogy a harmathy nemesi név volt e, csak azt hogy nemesek írták így a neveiket.
2014. jan. 30. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!