Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nevemet ha y-ra végződő...

Nevemet ha y-ra végződő magyar névre magyarosítom az nem jó ötlet?

Figyelt kérdés

Jelenleg német eredetű nevem van, amit Harmathy-ra magyarosítanék a jövőben valamikot. Mintha innen onnan azt hallottam volna hogy ez "nemeskedés" , és nemegy ember megveti (talán nemzetibb körökben?).

Valóban rosszalhatják ezt páran?


2014. jan. 30. 21:01
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

,,Szerintem neked sem kellene lecserélni, legyél büszke a gyökereidre."


A magyar gyökereimre (ami többségben van) arra büszkébb vagyok mint a németre. Épp ez is a "tervem" oka.

2014. jan. 30. 21:22
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem y-ra végződik a nevem de csak nyög van vele. Mindig külön el kell mondani,hogy nem i hanem y. Nálunk semmi nemesi dolog nincs pl.
2014. jan. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

"2es!

Én nem akarok már több "eszet" mert van bőven elég."


Gondolom nem nekem szól? :)


Valami "eszes" mint ha rémlene, de nyilván törölték (jobb is).

2014. jan. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%

Nem hiszem, hogy ez gond lenne.


Én a nevemet is "y"-settem, mert úgy láttam, hogy nagyobb társadalmi elismerést kaphatok így, valamint nemzetibbnek nézek ki.

Így is lett.


Van, aki "nemeskedésnek" veszi, de -őszintén- kit érdekel. Én lettem nemes, nem ők. :)


Arra figyelj, hogy csak egyszer változtathatod meg a nevedet.

2014. jan. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség utolsó.
2014. jan. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 hollófernyiges ***** válasza:
Te dolgod ha magyarosítod a nevedet, de miért egy ilyenre, amiről ordít, hogy magyarosított?
2014. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Kedves 13-as!

Igen, az eszeset törölték, nem neked szól.


16

Ugyan mért ordít erről hogy magyarosított?

2014. jan. 30. 23:36
 18/26 hollófernyiges ***** válasza:
Mert az i-re végződő nevek természetes esetben vagy egy település birtoklását vagy onnan való származást jelentenek, Harmat nevű település viszont nincs (a wikipédia szerint legalábbis). Plusz még a th-zás, y-ozás meg a költőieskedés egyértelművé teszi, hogy ez egy magyarosított név (elnézést ha a lelkedbe gázolnék, csak készülj fel arra, hogy mit gondolhatnak majd a leendő nevedről).
2014. jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak. Magyarosítani akarod akkor válasz egy sima magyar nevet aztán kész minek kell játszani az eszedet a semmire, elég szánalmas,és nevetséges.
2014. jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

,,Mert az i-re végződő nevek természetes esetben vagy egy település birtoklását vagy onnan való származást jelentenek, Harmat nevű település viszont nincs (a wikipédia szerint legalábbis). Plusz még a th-zás, y-ozás meg a költőieskedés egyértelművé teszi, hogy ez egy magyarosított név (elnézést ha a lelkedbe gázolnék, csak készülj fel arra, hogy mit gondolhatnak majd a leendő nevedről).""


Függetlenül attól hogy van-e ilyen település én ismertem Harmati nevű embereket (2-t is ) , s a myvip tanulsága szerint ez létezik Harmathy alakban is. Tehát bizonyára volt ilyen település, vagy pedig ez a név eredetileg nem származásra utalt.

A th-ozás és az y-ozás régen a nemesek szokása volt (kossuth, kölcsey) . Költőieskedést hol láttál?

2014. jan. 31. 15:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!