Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem kilátástalan a...

Csak nekem kilátástalan a helyzet?

Figyelt kérdés
Szóval 21 éves vagyok karosszéria lakatos szakmám van idén érettségizem esti tagozaton, dolgoztam már sok helyen, hol nem fizettek hol a cég csődölt be stb... ez nem is lényeges. Legyen a havi bérem 100ezer nettó nekem abbol mikor lesz lakásom, kocsim, mikor vállalhatok gyereket stb...stb..?
2014. jan. 29. 13:16
1 2 3
 21/26 Macungo ***** válasza:

Én haszongépjármű szerviznek dolgozom, van szerelő, lakatos és fényező műhely is.. Nálunk jól keresnek a fiúk.. De gondolom nem mindenütt van így.


Egyébként nem értem én sem a kérdezőt, még dolgozz egy pár évet, főleg a hegesztésre menjél rá, papír legyen és pár év gyakorlat aztán azzal bárhova mehetsz külföldre.. Nem vagy elkésve semmiről.


Én 32 éves vagyok és most lett családunk gyűjtögettünk ketten, szerencsére nincs hitelünk, örökség útján van hol laknunk.. Mi nem gondolkoztunk külföldben mert jól keresünk itthon is.. Most meg baba projekt van és a második jön lassan és a GYED extrának köszönhetően nem panaszkodhatunk még úgy sem, hogy csak az egyikünk dolgozik..

2014. jan. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 MolotovPunk ***** válasza:

Közmunkás vagy és hol?Gondolom nem Magyarországon,hanem mondjuk Németben,vagy Norvégiában.

És gondolom nem az itteni közmunkapénzből élsz jól.Mert ha igen hazudsz...

Ne mondj nagyokat narancsos. :D

2014. jan. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Na ez a nap kérdése... :)

Az én kis véleményem:

A párommal mi is tervezgetjük az összeköltözést. (Már csak az ő nagymamája van köztünk, sajnos. Neki van 2 gyereke, illetve 4 unokája. Valóban mi állunk hozzá a legközelebb, hogy saját lakásba költözzünk, de szerencsére arra még várnunk kell :) )

Szóval, többen is mondták, hogy külföld, mert itt nem lehet megélni... Várom azok jelentkezését, akik nem csak valamelyik ismerősükről, hallottak, hogy jól él odakint. Azért azt is be kell látnunk, hogy csak kevés embernek sikerül valóban letelepednie külföldön.

A másik, amit nagyon sokan írtak: Szerezz egy kis tapasztalatot... Ez is csak úgy megy, hogy az embert akárhova felveszik? :) 8 hónapig voltam álláskereső, és egyetlen helyre sem akartak felvenni, ami a szakmámhoz köthető. (Szalag mellé felvesznek, persze, de az ugye nem egy életbiztosítás....)

Most sikerült valamit intéznem, így 118000 forintos BRUTTÓ bért kapok. Ez állandó de műszakban 78000 HUF :) De legalább lesz tapasztalatom....

Albérlet, bérlakás: Valóban, nyugaton minden második család bérli a lakását. De az államtól, nem közemberektől... Itt kibérelsz egy lakást, (A környékünkön 50 nm-es lakások 60000 körül mozognak. Két főre kell ennyi hely, aki azt mondja nem, az nem tudja, hogy mi is az 50 nm. ) Kibérli az ember, mondjuk 60-ért, előlegként ad másik 60-at, és máris oda 120000 HUF, a közös 200000-ból. Akkor még nem ettünk, nem néztünk TV-t, de még csak nem is fürödtünk, és bizony meg is fagytunk... Erre még jön az, hogy a gazda bármikor jöhet, hogy neki kell a lakás, 2 napunk van költözni. (Nem egyszer megesett velünk is, amikor kisebb voltam.)

Ha felveszünk mondjuk 6 milliót, akkor azt 20 év alatt tudjuk visszafizetni, 55000 környékén.... Szerintem jobb. Nem dobnak ki, tulajdonképp az is albérlet, csak épp az OTP felé.....

2014. febr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Ebből a tetves országból el kell menni.
2014. febr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Hát akkor menjél, Isten veled!
2014. febr. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
BB guys
2014. febr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!