Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem kilátástalan a...

Csak nekem kilátástalan a helyzet?

Figyelt kérdés
Szóval 21 éves vagyok karosszéria lakatos szakmám van idén érettségizem esti tagozaton, dolgoztam már sok helyen, hol nem fizettek hol a cég csődölt be stb... ez nem is lényeges. Legyen a havi bérem 100ezer nettó nekem abbol mikor lesz lakásom, kocsim, mikor vállalhatok gyereket stb...stb..?
2014. jan. 29. 13:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
Amikor találsz fél milliós fizetést kereső csajt.
2014. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%

Nem értem miért kell a saját lakás és miért nem bérelsz. Ha örökölsz akkor lesz saját lakásod, vagy ha már vállalkozó leszel és esetleg annyi bevételed lesz. Még egy lehetőség, hogy kimész külföldre pár évre, gyűjtögetsz és abból veszel egy saját ingatlant. Egy kis kocsi nem kerül sokba, inkább a fenntartás ami drága. Gyerekhez meg kell egy anya is aki jobb esetben előtte dolgozott és van valamennyi félretett pénze, neked meg egy biztos munkahely ami nem csődközelben áll. Ha mégis becsődöl akkor meg keresel másikat. Van egy szakmád, van egy érettségid, fiatal vagy, akkor mégis miért kéne pesszimistának lenned?

Nincs egy út kijelölve mindenki számára, te azt valósítod meg amit csak akarsz, csináld azt amihez kedved van az életben.

2014. jan. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%

Jó tanács , bérelj lakást ...

Egy garzon bérlése mifelénk ( NY ) havi 65-70 ezer és le kell tenni 60-130 e Ft. kaúciót is.

Szerinted aki nettó 100 - at keres , az miből fog élni , ha lakásra költ 70 e - Ft. - ot havonta ?

???

2014. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
32%

Először is add fel a vágyaid. Sajnos nem azt a világot éljük, ahol alap, hogy van lakásod, autód. Egyébként sem létszükségle egyik sem, hiszen van albérlet és tömegközlekedés, és mind a kettő olcsóbb.


Ha már eljutsz a gyerekig, akkor lesz nyilván egy párod, aki keresőként szintén be tud szállni a költsévetésbe, és akkor a gyerek sem lesz probléma.


Ha feltétlenül ragaszkodsz a fenti elképzeléseidhez, akkor viszont tényleg a jelenleg legegyszerűbb módnak egy pár év nyugat-európai munka tűnik, ahol félre tudsz tenni eleget egy saját lakáshoz. 25-30 évesen visszaköltözhetsz családot alapítani.


De én amondó vagyok, hogy felesleges ilyen igényekkel nekimenni az életnek. Majd lesz ahogy lesz.

2014. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű a helyzet. Vagy örökölsz valamelyik nagyszülődtől egy házat, vagy veszel. Az öröklésben nincs semmi szégyelni való, sok párnak nincs más lehetősége. Ha venni akarsz, akkor keresel egy kis falut, potompénzért lehe most házakat venni. Én most veszek majd egyet 2.1 millióért. Erre persze kell költeni, de 3.5-4 misiért már kapsz olyant, amit csak ki kell festeni, és lehet költözni. Ha otthon laksz, kötsz kettő 20 ezres fundamentát, vagy akár 3-t, ha van annyi segítséged (rosszabb hónapokban le lehet csökkenteni 3 ezerre is), és akkor 4 év múlva lesz 2.8, vagy 4.2 milliód. Ennyiből azért már lehet mocorogni. Aztán még ott a táncpénz, a szocpol, és hitelről még nem is beszélgettünk. Persze aki 15-20 milliós ingatlanban gondolkodik, meg 5 milliós bömösben nettó 100 mellett, azon nem lehet segíteni. A kocsiról is csak annyit, hogy menyasszonyom 400 ezer forintos Ford Ka-ja is elvisz mindenhova, évi 10 ezer km-ért nem is kell drágább autó.
2014. jan. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
32%

Öcsi, 21 éves vagy, van egy jó szakmád. Mit akarsz te saját lakást ilyen idősen?

Kezdj el melózni, szerezz tapasztalatot, gyűjts valamennyi tőkét, pár év múlva menj ki külföldre, vagy vállalkozz, vagy akármi. Egyelőre szerezz tapasztalatot, hogy tényleg penge karosszérialakatos legyél. A többi fog jönni magától.

2014. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 MolotovPunk ***** válasza:
88%

1.) Az albérlet egy vagyon és pénzkidobás az ablakon.Ráadásul más lakásában lakni,hát az sem fain,főleg úgy,hogy akármikor kidobhatnak onnan.

2.)Milyen biztos munkahelyről beszélsz?Szerinted ebben az országban van ilyen,hogy biztos munkahely?Ezt te sem gondolod komolyan ugye?

26 évesként mondom ezt.Én is fiatalnak számítok még.

A jelenlegi kormány balf_szabb,mint valaha.

Soha nem éltünk még ilyen rosszul,mint most.

2014. jan. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
67%-os ha a ti környéketekrn 70 ezer egy 40 nm-es garzon, akkor elit negyedben laksz, ne nyervogjál. Pécs bevárosában 60 nm-es szuper kis lakás 40 ezer havonta. Uránvárosban, kertvárosban 20-ért is van garzon.
2014. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
12%
molotovpunk, 26 éves létedre úgy beszélsz, mint egy 70 éves kivénhedt kommunista.
2014. jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

"Az albérlet egy vagyon és pénzkidobás"


Tőlünk Nyugatabra az okosok szerint azért megy jobban a gazdaság, mert kevés a saját lakás, valahol 40% körül van. Így az emberek szabadabban mozognak.

Mondjuk biztos butaságokat beszélnek, ott csak egy picit jobb a gazdaság.

2014. jan. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!