Hol van arra a bizonyíték, hogy megéri nekünk gazdaságilag az EU-tagság?
Vona Gábornak megígérte Orbán, hogy elküldi az emberei által készített számolásokat, amikből kiderül, hogy többet kapunk, mint amennyit adunk. Ha jól tudom, ezt a mai napig nem hozta nyilvánosságra, pedig jó régen mondta már.. És mi másért, ha nem azért, mert totál ráfizetés az egész?
Azt állítja, hogy több pénzt kapunk az eu-tól, mint pár éve. Nos igen, ha forintban számoljuk, akkor valóban több pénzt kapunk, de csak azért tűnik többnek, mert gyenge a forint. Euróban nézve kevesebbet.
"Azt, hogy Vona Gábornak megígérte Orbán, hogy kiadja azokat a számolásokat, amik igazolják, hogy az Eu nekünk jó üzlet? "
Akkor mindketten jó nagy gyökerek, ugyanis az a része, amit lehetséges kiszámolni, bárki számára hozzáférhető, még ha nem is egy helyen. Az EU támogatási rendszerén keresztül kapott pénz mindenképp közpénz, tehát nyomon lehet követni, ha valaki áldoz rá időt és energiát.
Ezen kívül attól meg gondolom senki nem lesz szegényebb, hogy nem fizet vámot... Meg magánszemélyként nekem az is jól jött, amikor a hibás termék becseréléséért nem kellett közelharcot vívni, hanem az EU irányelvnek köszönhetően elég volt azt mondanom, hogy ne haragudjanak, de ez enm működik, kérem vissza a pénzt...
Még az égvilágon semmit nem nyertünk!!!!!! Ez tény.
Az EU-s fejlesztési pénzek nagy része így is úgyis minket illett. Azokat a pénzeket főleg az EU közös vámbevételeiből folyósítják és mint jelentős tranzitország nekünk ez így is úgyis jár, amivel pedig többet kapunk a feltételekkel ami a felhasználásához van kötve biztosítják hogy az vissza is áramoljon a nagy "fejlesztő" nyugati cégeken keresztül oda ahonnan jött. Na persze az EU-ról jócskán van mit érvelni mellette és ellene de itt erre nincs elég szabad hely. XD
Tény hogy többet kapunk papíron, mint amit kapnánk a tagság nélkül, de a komplex következményekről alig beszélnek. Ami pedig ezek a komplex következmények egyik legveszélyesebb elem amit nem tudunk papíron levezetni csak saccolni tudjuk. Na persze ilyen van jócskán pozitívumokból is.
Én inkább azt mondanám az EU tagsággal kapcsolatban jelenleg, ismétlem jelenleg, vesztésre állunk. Vagyis többet vesztettünk mint nyertünk volna ha várunk a csatlakozással amíg megerősödünk. A társadalom kettéhasadt egy szűk réteg számára ugyan, olyan életmód, bőség, a javak végtelen sokszínűsége köszöntött be hogy azt pl a 70-es 80-as években el se tudtuk képzelni. csakhogy mivel fizettünk érte? Van egy szűk réteg túlzó becsléssel is csak 20%, aki számára eljött a Kánaán, és van egy 40% aki számára olyan mértékű élet-színvonalbeli csökkenés következett be amit sajnos a tudatlan és embertelen többség fel se fog vagy ha fel is fogja nem érdekli. 22.500 Ft-ból (ami csak egy évig jár, és csak akkor ha volt előző egy évben bejelentett munkád), a 37.000 forintos vagy szerencsésebb esetben a 49.500Ft-os közmunkafizetésből, vagy 65.000 Ft-os minimálbérből kérdem én, milyen életre futja? Hogy lehet abból megélni? Hogy vesz ételt, hogy kerüli el hogy télen ne fagyjon halálra, hogy fizet rezsit, ha megbetegszik miből vesz gyógyszert, miből vesz ruhát, tisztasági szereket..... Saját házról, kocsiról, nyaralásról nem is beszélve...
Aztán van egy másik 40% akit nevezünk az átlagnak ők valahogy megélnek, valahogy kifizetik a rezsit, van mit tenni a hűtőbe, valahogy kifizeti a rezsit, a kocsitörlesztőt, gyereket nevel és talán egy évben egyszer eljut nyaralni.
Na ilyen egy eltorzult társadalom. És barátaim ebben élünk, ez az ország ez a világ. A legszomorúbb pedig az egészben hogy alig van akit ez érdekel. Ez a kapitalizmus és annak legveszélyesebb eleme a liberalizmus. Kérdem én hogy gondolhatja bárki is hogy az EU a mi érdekeinket tartja szem előtt. Egy gyenge kis szegény országét. Szerintetek csak úgy kapjuk mert hát vannak a németek,franciák,angolok és ők úgy látják hogy mi ha már nyomorban tartottuk és tartjuk jelenleg a világot, nagyok és erősek vagyunk legalább a saját "csapatunk" gyengébb játékosainak segítünk fejlődni és pénz adunk nekik. Hát elárulok valamit, az hogy az erősebb és gazdagabb áldozatot hozzon, törekedjen az egyenlőségre és igazságra, segítse a gyengébbet és szegényebbet nem kapitalista hozzáállás. és végképp nem liberalista....
"Az EU-s fejlesztési pénzek nagy része így is úgyis minket illett. Azokat a pénzeket főleg az EU közös vámbevételeiből folyósítják és mint jelentős tranzitország nekünk ez így is úgyis jár, amivel pedig többet kapunk a feltételekkel ami a felhasználásához van kötve"
Az EU KÖZÖS vámbevételeiből. Nem abból, amitől a magyar költségvetés elesett a csatlakozással, hanem az összestől. És jelentős tranzitországnak nevezni Magyarországot egyszerűen vicc. Tranzitország, mert a határon van, így a közúti és a vasúti szállítmány egy része (amely Ukrajna és Szerbia felől jön - ugye, az milyen borzasztó sok?) a magyar határon át érkezik meg az EU-ba. De a jelentős jelző erős túlzás. A feltételek pedig nem véletlenül vannak megszabva. Ezek fejlesztési pénzek; az a céljuk, hogy olyan autópályák legyenek az országban, amelyek méltók arra, hogy az európai autópályarendszer részeinek nevezhessük őket; az a céljuk, hogy itt is akadálymentesek legyenek a középületek; az a céljuk, hogy az ország többé-kevésbé úgy nézzen ki, mintha valóban egy európai ország volna, nem egy félázsiai lepratelep, ahol negyven-ötven éve semmi nem épült. Ehhez muszáj megszabni a feltételeket, mert ha nem volnának feltételek, akkor az összes akadálymentesítésre szánt pénzből negyvencentis kilátók épülnének.
"22.500 Ft-ból (ami csak egy évig jár, és csak akkor ha volt előző egy évben bejelentett munkád), a 37.000 forintos vagy szerencsésebb esetben a 49.500Ft-os közmunkafizetésből, vagy 65.000 Ft-os minimálbérből kérdem én, milyen életre futja? Hogy lehet abból megélni? Hogy vesz ételt, hogy kerüli el hogy télen ne fagyjon halálra, hogy fizet rezsit, ha megbetegszik miből vesz gyógyszert, miből vesz ruhát, tisztasági szereket..... Saját házról, kocsiról, nyaralásról nem is beszélve..."
Sehogy. De senki nem is mondta, hogy ennyiből kell. Mi az, hogy "csak" egy évig jár a munkanélküli segély? Miért, hány évig járjon, egy életen át, vagy mi? Tudod te, mi az, hogy egy teljes év munka nélkül? Tudod, mennyi mindent lehet ennyi idő alatt csinálni? Például megtanulni egy nyelvet (tanár nélkül, könyvtárból kölcsönzött nyelvkönyvvel), vagy bizonyos szintig kitanulni egy mesterséget. Elköltözni egy másik városba, netán egy másik országba, ahol könnyebb munkahelyet találni. Vagy a másik út: kifogásokat keresni és panaszkodni. Az előbbi nem biztos, hogy sikerre vezet - az utóbbi biztos, hogy nem vezet sikerre. Na, ILYEN egy eltorzult társadalom. Annak a 20%-nak nem azért fér bele évi egy nyaralásnál több, mert gazdag családba születtek, hanem azért, mert a pénzen kívül a sikeres emberek életfelfogását is megörökölték. A szegény családba születetteknek ezt tanulniuk kell (tudom, miről beszélek, én sem kacsalábon forgó palotában nevelkedtem). De én nagyon sokaknál azt tapasztalom, hogy nem is akarják megtanulni, mert a gazdagságra afféle bűnként tekintenek, aki gazdag, biztos mocskos ügyletekkel kereste a pénzét, pfuj. Hát az ilyenekből nem is lesz soha még csak közel sem gazdag ember.
Mint támogatás/befizetés ami számszerűsíthető egyértelműen megéri, sokkal több pénzt talicskáztak be ez ügyben, viszonylag szabad felhasználási keretekkel és igencsak lanyha ellenőrizéssel, mint amennyit nekünk folyósítanunk kéne feléjük.
A Palvicz fele elmélkedés azért ökörség, mert az európai szabad piacra (hangsúlyozom nem az Eu-s piacra) belépésünk és integrációnk már a rendszerváltáskor megtörtént nálunk és az összes exszoci szatellit vagy tagállamban. A törököknél vagy éppen az oroszoknál lévő európai külföldi működőtőke befektetés pedig ők egy deka támogatást nem kaptak és az Uniós integrációba sem vesznek részt, ennek ellenére Palvicz úgy kezeli, hogy ha nem lenne az EU egy nyugati pénzkitalicskázó nagytőkés se vert volna tábort.
Nem veszi figyelembe az uniós tagállamokba kivitt magyar cégek magyar exportját, ahogy a külföldi működőtőkét amit belénk nyomtak se, ahogy a nem számszerűsíthető eredményeket sem vették be a buliba a nyerő oldalon.
Másrészt a legfontosabb tényezőt kihagyta a buliból, az aktuális regnáló kormányokat, akiknek az a feladata, hogy érdekeinket képviseljék ahol lehet és a közpénzekből valami épkézláb dolgot hozzanak létre. Nos ez a magyar közéletben eléggé axiomatikus tézis, hogy ez nemigazán sikerült. Lenyúlták, kiosztották amit a lehet a többit csak meg a dilettanizmusuknak köszönhetően barmolták el. Ez pedig egy szorosabb integrációs törekvésű csoportban, ahol az összérdek mellett a a sajátról sem illik megfeledkezni sem sikerült.
A rendelkezésre álló félmilliárd emberből álló piacot a tekintélyes összegű támogatások ellenére hazánkban nem történt semmi. A verseny viszont nem állt meg és a régiós és európai versenytársak lesöpörtek és söpörnek minket és kénytelenek vagyunk a Balkánnal versenyezni. A jogi normakontroll pedig komoly versenyhátrányt nem okozott, de a kormányainkat a szocikat és a mostaniakat is egyaránt megakadályozta félig-meddig abban, hogy a saját hatalmi klientúráikat építsék fel, persze a szuverenitás tiszteletben tartásával, meg néhány a halandó ember életét megkönnyítő dolgot is át kellett vennünk.
Az európai integrációs lehetőség egy jó lehetőség volt és még most is az lenne, ha tudnánk élni vele. A honatyáink által szerzett negatívumokat már megmaradtak ezen a kilépés sem segít, de legalább a teljesen tönkretehetetlen előnyöket is bebuknánk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!