Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik párt kormányozzon...

Melyik párt kormányozzon inkább, a Jobbik, vagy az SZDSZ?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy csak erre a két pártra lehet szavazni!

Kíméljetek az olyan válaszoktól, hogy "Egyik se. Mindkettő rossz." Nyilván van különbség. Pont az érdekel, hogy szerintetek melyik javára billen a mérleg.

Kérlek, mindenképp adjátok meg korotokat, nemeteket és azt, hogy elmentek e a következő országgyűlési választásokra, és ha igen, akkor melyik pártra fogtok szavazni!

Előre is köszönöm a válaszokat.

(a hiányos válaszokat lepontozom, a teljes válaszokat kivétel nélkül hasznosnak fogom értékelni)


2009. dec. 5. 09:00
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
39%

Egyértelműen az SZDSZ.

A Jobbik programja idiótaságokból áll, egyet kivéve a cigánybűnözés megfékezését.

Azt még elfogadnám, hogy azt oldják meg! De csak azt, máshoz ne nyúljanak! Nem hiányzik nekem se a kötelező hittan, se az abortusztilalom, se a kereskedelmi tévék lerombolása, se az Iráni forradalmi gárda, se a csendőrség stb. stb.


Egyébként azért a Jobbik köszönetet mondhat a cigányoknak! Ha nem lenne cigánybűnözés, sehol se lennének! A szavazóik döntő többsége csak amiatt szavazna rájuk!

2009. dec. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

F/59

Az SZDSZ olyan lett mint a napraforgó...

Hol vannak az igazi politikusai( Petrasovics A.,Tölgyesi P.

stb...)?!

Tehát marad a JOBBIK,- a Fidesz vezetésével.

2009. dec. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező! Te ki a fenének képzeled magad, hogy kiosztasz mindenkit? Tipikus 20 éves kislányka lehetsz, aki felfedezte, hogy van politika és most te vagy akinek csak igaza lehet! Mennyj és vetesd fel magad az elempébe, ilyen mentalitású emberek alkotják.
2009. dec. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
54%

ma 01:06

Ha szdsz-re voksolnál feltételezem, hogy liberális vagy, azaz mások jogait tiszteletben tartod. A gyilkosság hogy fér ebbe bele Neked?(és itt most nem a megerőszakolásból adódó abortuszra gondolok, de ezt tudod jól.) Kötelező hittan. Gyermekednek nem lesz semmi baja, ha heti 2 órában tanul a hitről, az egyházról. Magam előtt látlak titeket amint 5 év múlva a kötelező magyarórák ellen tiltakoztok. Ezt szánalmasnak érzem. Iráni gárda szúrja a szemed, de az inkal security nem. Fő hogy mindenkit ugyanúgy ítéljünk meg kezeljünk, igaz?

Ha a Jobbik programja(nembaj, hogy hivatalos választási programjuk még nincs..) idiótaság, akkor az SZDSZ-ét jellemezd légy szíves!

2009. dec. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
54%

Szívesen válaszolok minden észrevételedre, örülök, hogy kivételesen nem zsidóztak és nem hazaárulóztak le!

Szóval sorban:


1.) Abortusz. Én speciel nem tartom a gyereket önálló lénynek, még ki nem bújik az anya hasából, szóval az én verzióm szerint ez nem is gyilkosság, de most tekintsünk el ettől. Ugye ha az anya úgy dönt, hogy nem akarja a gyereket, akkor ha rákényszerítjük, hogy csak azért is szüld meg, akkor vajon azzal kinek teszünk jót? Az anyának, vagy a gyereknek? Vagy egyiküknek sem? Biztos nagyon örülnek az árvaházban sínylődő vagy nem éppen kedves nevelőszülőknél élő gyerekek, hogyha mondanánk, hogy de legalább éltek. Persze nyilván vannak, akik kivételek, akik árvaházból nagyon boldog életbe jutottak (pl. Barátok Közt szereplői), de ez a száma elenyésző. Az abortusszal az esetek többségében megkíméljük a gyereket és az anyát két elfuserált élettől.

Persze szóba jöhet, hogy dehát mennyien nem tudnak teherbe esni x év után, meg éveket kell várniuk az örökbefogadásra stb. Ezt el is tudnám fogadni, akkor ha az árvaházak tök üresek lennének. Amíg az árvaházak tele vannak, addig ha egy anyának x évet kell várni az örökbefogadásra, akkor a rendszer rossz, nem az abortusz!


2.) Kötelező hittan. A magyarórák ellen senki nem ágál, úgyhogy ez szimpla spekuláció (ahogy a jogászok mondanák). Sőt még a rajz és énekórák ellen sem, pedig azok értelmét is meg lehetne kérdőjelezni, de nekem nincs probléma vele, kis szórakozás a suliban!

Én azzal nem értek egyet, hogy az alapértelmezett magyar ember az keresztény, ergo neki tanulnia kell a kereszténységről. Akit érdekel az elmegy szépen a templomba, és ott megtanulja, vagy olvassa a Bibliát.

Nyilván a Biblia és a kereszténység az európai és magyar társadalom gyökere, nem véletlenül tanultunk mi róla irodalomból, történelemből, rajzból és énekből is!


3.) Iráni gárda és Inkal. Hát, én egy különbséget kapásból tudok mondani. Az iráni gárda (rendőrség?), a tüntetéseknél több embert (asszem huszat körülbelül) legyilkolt. Az Inkal meg nem engedett be egy nőt a gyereke cumisüvegével az okt. 23-ai megemlékezésre, vagy nem is tudom már melyikre. Esetleg néhány tüntetőt megvertek, de az biztos, hogy legyilkolni senkit nem gyilkoltak le. Sőt ha jól tudom még az okt.23-ai szemkilövéseket is a rendőrség csinálta, és nem az Inkal.

Mellesleg kicsit furán hangzik egy diktatúra és rendőrterror (ÁVH-zós) ellenes párttól az irániakkal való cimborálás. Végül ők keresztény nőket köveznek halálra, és tüntetőket gyilkolnak le! Nem éreznek egy kis ellentmondást?


4.) Jó, nincs választási programjuk. De kötve hiszem, hogy nagyban el fog térni a Bethlen Gábor programtól, már pedig én annak alapján írtam, amit írtam.

2009. dec. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
44%

Én ugyan nem a megszólított vagyok, de...


- Bocsáss meg, de egy élő ember jogai sokkal fontosabbak, mint egy tudat nélküli lényé. Ha egy nő úgy érzi, ő nem akar, nem képes felnevelni egy gyermeket, akkor igen is a legjobb dolog amit tehet, az abortusz. Ez jobb mindkettejüknek.


- A gyermekemnek akkor sem lesz semmi baja, ha nem tanul hittant. Ha akarja, és érdekli, majd mélyebben utána jár, mi az a kereszténység, vallás. Természetesen az általános műveltséghez hozzá tartozik bizonyos vallási szokások, a Biblia ismerete, ez viszont kötelező tananyag mindenkinek történelemből és magyar irodalomból, szóval nem értem miért kellene ráerőszakolni gyermekeinkre ennél jobban a vallást. Döntésképes emberek, akik ki tudnak alakítani egy világképet erőszakos irányítás nélkül is. (A magyarórás megjegyzésedhez nem fűznék hozzá semmit.)


- Az Inkal security egy Magyarországon hivatalosan bejegyzett őrző-védő cég, mely tudomásom szerint nem követett el bűncselekményt fennállása óta, de egy nekem ellentmondó linkkel nyugodtan megcáfolhatsz. ( [link] )

Ezzel szemben az iráni gárda hivatalosan elismert gyilkosságokat követett el, halomra lőtte az embereket az elcsalt választások utáni tüntetésen. Nem mellesleg fanatikus keresztény üldözők, így nem is értem, ti nagy keresztények, hogy tudtok velük egyáltalán szóba állni.


- A Jobbik programjának sarkalatos pontjait mindenki ismeri, cigánybűnözés felszámolása, csendőrség felállítása, piacunk kelet felé nyitása, a kereskedelmi tévék ledózerolása, plusz amiről fentebb beszéltünk. Nézd el nekünk ha ezzel nem szimpatizálunk.

2009. dec. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
62%

1.)

De az anya már egy élő, gondolkodó lény. Ebben azt hiszem, hogy egyetértünk. Na most ő eldöntheti, hogy gumival vagy nélküle. Gondolkodó, ergo vállalja tetteiért a felelősséget. Gyilkosok, rablók nélkül is jobb lenne az élet, mégse gyilkoljuk őket milliószám. A halálbüntetést ellenzed? Egy gyilkos éljen inkább vagy egy kisbaba?

2.)

De -a többek között a kereskedelmi tévéknek hála- sikerült lebutítani a gyereket annyira, hogy suli, hazaér, maunika, barátokközt, szex és nyújork. Ennyi egy napja. Mint leírtad, egy kisgyermek még nem döntőképes, azt eszi, amit kap. Hittanórák nem arról szólnak, hogy aki nem vallásos, az már nem is ember. Annyi, hogy heti 2 órában megismeri az országunk vallását. Történelemórákon, magyarórákon kb 20-25órával le van tudva az egész.(12évre!) Hittanon megismerhetné a vallást, aztán eldönti, hogy szeretné-e, amikor már picit idősebb.

3.)

Ha jól tudom, megfigyelőkről lenne szó. Az annyit tesz, hogy megfigyelnek. Fegyvertelenül. Max tucatnyian. Inkal meg közterületen igazoltatott embereket. Közben 800millió közpénzt kapott 2002óta.


utolsónak: nem kérsz a cigánybűnözés felszámolásából? Miért is?

2009. dec. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
60%

és meg ennyit kapcsolnék hozzá:

Horn Gábor: "Fontos az, higgyék el fontosabb, mi lesz az szdsz-szel, annál hogy mi lesz ezzel az országgal. Ezt nagyon őszintén mondom"


Akik írták, hogy inkább szdsz, azoknak a reakcióját várnám.

2009. dec. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim válasza:
54%
A kérdező képzeli magát a legokosabbnak.
2009. dec. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
40%

"és meg ennyit kapcsolnék hozzá:

Horn Gábor: "Fontos az, higgyék el fontosabb, mi lesz az szdsz-szel, annál hogy mi lesz ezzel az országgal. Ezt nagyon őszintén mondom"


Akik írták, hogy inkább szdsz, azoknak a reakcióját várnám."


Most ezzel mit kezdjek?

Az SZDSZ-nek vége, viszont Magyarország köszöni szépen, jól van. Úgyhogy nem tudom mit kell ezen lovagolni, üres szavak voltak. Semmiféle következménnyel.

2009. dec. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!