Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek megépül Paks II?

Szerintetek megépül Paks II?

Figyelt kérdés

Úgy tudom egyelőre 2024-2026 körülre ígérik az üzembe helyezést.


Szerintem az is elképzelhető, hogy a jövőben a nagymarosi vízerőmű sorsára jut, ahogy változik a politika vagy csak politikai, gazdasági, pénzügyi okok miatt egy 10 évvel kitolják a megvalósítást.



2014. jan. 21. 22:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Hatalmas adósság temető lesz Paks II. Ha be is fejezik biztos hogy nem 3000 milliárd lesz a végösszeg. Azt meg zsebből kell pótolni..de Ti azért várjátok az akciós "villany" Barm--ok gyülekezete.
2014. jan. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
70%

"Aki nem csak egy füves hippi aki üvöltve tiltakozik az atomenergia ellen miközben gőze sincs a tényekről, az nem ellenzi a megépítését. Sokan mondogatják hogy szél, meg napenergia kell helyette, miközben ha tudnák mennyi kéne ezekből hogy kiváltsanak egy atomerőművet leesne az álluk."


Látom ha megfeszülök se fogod elolvasni a cikket, csak hajtod a baromságaidat körbe-körbe, úgyhogy kikontrolcékontrolvézem neked a lényeget:



Miközben idehaza hivatalosan és szakmai megfontolásból is csak a fanyalgásig jut el a magyar energetika, Németországban július 7-én egy ideig a teljes országos energiaigény 40 (!) százalékát a minimális fenntartási és üzemeltetési költségű szolárcellákból állították elő. Az új rekord: 23,9 GW, – ami majdnem 12 paksi atomerőmű teljesítményének felel meg.

.

.

.


Még mindig javaslom hogy olvass a témában mielőtt nekiállsz szakmázni hasraütésre.

2014. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"Persze, cicavirág, azért szabadul tőle minden fejlett ország! Azért vettem a fáradtságot hogy keresgessek neked linkeket (látom olvasni nem szeretsz, nem baj) hogy lásd merre tart a világ."


Arany puszi bogaram, tessék nézd meg, tele van a fejlett nyugati világ atomerőművekkel:

[link]


"40 másodpercnyi beeső napsütés fedezi a Föld éves szükségletét."


Kösz, ez szép és jó, csak a seggünket kitörölhetjük vele jelenleg.


"Olyan tempóban fejlesztik, mint semmi mást."


Hát akkó' jóvanakkó', nyilván ezért alig éri el a 10%-ot a megújuló energiaforrások által termelt áram a fejlettebb országokban. Mi is uniós átlag felett vagyunk. A jelenleg legnagyobb hatásfokkal, legkisebb környezeti szennyezéssel és környezetváltoztatással és mindenekelőtt a legolcsóbban az atomerőművekből lehet energiát kinyerni. A vízerőművek megépítése óriási környezetrombolással jár, tönkreteszi az adott folyó egész élővilágát. A szélerőművek építéséhez nem igazán ideálisak a viszonyok kis hazánkban (persze lehet építeni ide is, csak nem épp célszerű), a napelemek meg nagyon kicsi hatásfokkal alakítják át a napsütést villamosárammá, továbbá az energiatermelésük sem egyenletes. Ilyen téli borús időben például töredéke lenne a nyárinak, míg az atomerőmű energiatermelése jól szabályozható.


"Lehet hogy ha Ford is így állt volna hozzá, hogy minek gyártsak autókat, hiszen csak 20-szal tud menni, még ma is lovagolnánk."


Ennek aztán sok köze nincs a témához, de jóvanakkó.

2014. jan. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Járunk?
2014. jan. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Az érdekesség kedvéért végeztem néhány számítást:


Ha annyi energiát szeretnénk termelni napelemekkel, mint a Paksi Atomerőmű, akkor 100 négyzetkilométernyi napelemtáblára lenne szükség, ez nem olyan nagyon sok (a másfél Balaton túlzás volt), nem a helyhiány a probléma.

Ehhez az évi 15 TWh energia előállításához 14000 MW napelemet kellene telepíteni (a Paksi Atomerőmű 2000 MW-os), ezt nem lehet a jelenlegi villamos energiarendszerekhez illeszteni, hálózatfejlesztésre és energiatárolókra lenne szükség, ez utóbbiak még nagyon drágák.

Csak a napelemek 8000 milliárd forintba kerülnének (a tárolási kapacitások kiépítése valószínű még ugyan ennyi), az így előállított áram ára körülbelül három-négyszer annyiba kerülne, mintha atomerőmű termelné.


Ha reálisan nézzük a világot és belátjuk, hogy a jelenlegi technológiai feltételekkel maximum 2000 MW naperőmű telepítésének lehet majd értelme Magyarországon (de szerintem ezzel még meg kellene várni, amíg a napelemke ára megfeleződik), akkor viszont az így előállított energia csak évi 2 TWh lenne, ami csak hetede az atomerőműnek és csak huszada a hazai villamos energia igényeknek.

2014. jan. 22. 18:00
 16/17 anonim ***** válasza:

[link]

Hát azért nem ennyire fényes a helyzet a németeknél:

"Európában olcsóbb a szén, mint a földgáz, és mindig hozzáférhető, ellentétben az ingadozó kapacitású zöldenergiával. Németországnak nagyon kellenek a szénerőművek az atomenergia kiváltására. A légszennyezés azonban nem ismer határokat, és egész Európát sújtja."

[link]

2014. jan. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Már most ósdi az atomenergia, mire felépül, senki se fogja használni, úgy járunk (jobb esetben) mint az osztrákok"

Ott sajnos nem szakmai érvek alapján döntöttek - mármint elavult/veszélyes erőmű lett volna - hanem "Természetvédők, békeaktivisták, nőszervezetek és az 1970-es években szárnyait bontogató zöld politika is felemelte hangját az atomerőmű ellen."; majd "az atomerőművek körüli vitáknak egyszer és mindenkorra véget vető népszavazást írnak ki".


Na most a nép egy olyan vitában, ahol tudományos/műszaki/gazdasági kérdésekben kell döntenie, nem kompetens. Nem mindenki erőművi mérnök, nem mindenki atomfizikus, de sajnos még a középiskolában megtanulandó kémia/fizika-ismereteket is igen gyorsan elfelejtik - tisztelet a kivételnek persze.

Ráadásul általában az észérvek kevésbé hatnak az emberekre - a szimpátia többet nyom a latba.

2014. jan. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!