Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van a Létpénznek?

Mi értelme van a Létpénznek?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem én a túlzott újraelosztással sem értek egyet, mert véleményem szerint nem szorít igazán munkára, de a létpénz bevezetése végképp kiverte nálam a biztosítékot.


Mi a fenéért kellene még több ingyenélőt eltartani? A kitalálók szerint ki söpörne utcát, dolgozna a boltokban, ki állna gyártósorok mellett havi netto 80 ezerért, ha elég szülnie egy gyereket és kap 75 ezret? Vagy otthon ül, feketén dolgozik és több pénz megkeres, mint tisztességes munkával?


2014. jan. 12. 13:59
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Szerintem, aki nem hajlandó dolgozni, annak nincs szüksége lakhatásra, ételre italra. A túlzott szolidaritás miatt nem érvényesülnek a természetes kiválasztódási folyamatok.


Őszintén mit ér plusz 4 millió ember, aki örökre eltartott marad?


TFH: A család kap létpénzt a gyerek után, de azt ugyanúgy cigire, alkoholra, szerencsejátékra, rajkodásra, uzsorára, drogokra költik. Ha valaki boldogulni akar, az tud is. Szerintem csak annak kellene gyereket vállalni, aki el is tudja tartani. Az országnak, a társadalomnak nem hasznos a túlzottan nagy népességszám. Gondoljunk bele, ha a népesség 6 millió lenne, de abból a 6 millióból 4 millió dolgozna a többi nyugdíjas+tanuló lenne, akkor mennyivel jobb mutatóink lennének, mint 4 millió foglalkoztatott 9 millió teljes lakosságszám mellett.


Semmi szükség azokra, akik a társadalom szempontjából értéktelenek. Nem megszülni kellene a gyereket a segélyért, hanem felelősen gondolkozni, felnevelni.

2014. jan. 12. 14:54
 12/23 anonim ***** válasza:

58%-os, te pár dologba nagyon nem gondolsz bele.

1. Jönnek a választások... na szerinted ez az ígéret komoly? Egy Svájcban vagy egy Szaúd-Arábiában kivitelezhető, de ha ez bármilyen problémát is megoldana, már mindenhol lenne ilyen.

2. Ez a költségvetés 50%-át felzabálná.... akkor most vagy brutálisan adót emelünk, vagy teljesen leépítünk minden más szociális támogatást és kb ugyan ott vagyunk.

3. Ez az intézkedés jelentős munkaerő kieséshez vezetne (mi a fenéért menjek ugye dolgozni, ha szülök egy gyereket és már többet keresek mint a minimálbér), ami pedig az árak emelkedését váltaná ki és tök ugyan ott lennénk. Több a pénzed, de minden drágább.

4. Bizonyos hátrányos helyzetű emberek most még annyira sem akarnának dolgozni mint eddig... viszont a kocsmák aranykora jönne el.

2014. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

tudod van az a mondás, hogy aki nem dolgozik, az ne is egyék! én kiegészíteném azzal is, hogy aki nem akar dolgozni, az nyugodtan meghalhat! és az a baj, hogy sajnos nagy az a réteg (általában nem magyarokból áll), aki bűnözésből, dologtalanságból tartja fent magát! elég volt a ballib agymosásból!

mindenki vállalja az éhenhalást, ha nem dolgozik, én is vállalni fogom, ha nem tudnék dolgozni, ez a világ rendje!

a fidesz ad mindenkinek munkát, ha nincs más akkor k9zmunkát, ha nem vállalják, hát az ő hibájuk! csak munkáért pénzt!

2014. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Kik azok, akik nem akarnak dolgozni? Én akarok, mégis jól jönne egy kis plusz pénz most alanyi jogon.
2014. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Kik azok, akik nem akarnak dolgozni? Én akarok, mégis jól jönne egy kis plusz pénz most alanyi jogon."


Cigányok például.

2014. jan. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

te sem akarsz úgy tűnik többet dolgozni, látszik, csak a kommunisták által csepegtetett segélyre vágysz! el vagy ájulva ettől az elmebeteg kommunista ötlettől!

és te jól tudod kik nem szeretnének soha dolgozni, ne kérdezz rá százszor!

2014. jan. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Kedves nem tudom melyik válaszadó.


Akik dolgoznak, azoknak a jövedelmét nem befolyásolja a létpénz. Ez benne van a kidolgozott "tanulmányban" is. Kizárólag azoknak jelent többlet bevételt, akik nem végeznek keresőtevékenységet.

2014. jan. 12. 15:16
 18/23 anonim ***** válasza:

Jelenleg is van hasonló.

Akinek nincs munkája, nyugdíja, semmilyen jövedelme, az kap havi 23000 segélyt. Gyermekek után is alanyi jogon jár támogatás.

Aki közmunkán van, kap havi 50600 forintot.

Aki minimálbérért dolgozik piaci alapon, az kap nettó 66500 forintot.


Ennek az az értelme, hogy a szegények is tudjanak létezni, ne legyenek nincstelenek, de azért motiválva legyenek a munkára, elsősorban az elsődleges munkaerőpiacon, ne az államnak kelljen eltartani őket.

Szerintem szükség van ennek fenntartására, így pártolom ezt, de az alanyi jogon járó havi 50000 valóban túlzó a jelenlegi bérek mellett. Ennek akkor lenne reális alapja, értelme, ha nőne a gazdaság, duplájára nőne a GDP és a bérek, de ez lassú folyamat, erre még sok évtizedet kell várni.

A dolgozóknak nincs értelme alanyi jogon pénzt adni, mivel azt úgy is nekik kell megtermelni (ha az államnak nincs egyéb bevétele, mint például Katarban, Szaúd-Arábiában), annyival növelnék az adójukat, amennyit kapnak, végeredményben nem változna semmi.

2014. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Kik azok, akik nem akarnak dolgozni? Én akarok, mégis jól jönne egy kis plusz pénz most alanyi jogon."


Kik azok? Inkább kik akarnának úgy. Ha meg lehetne élni ebből az alanyi jogon járó pénzecskéből, akkor én sem dolgoznék, mi a jó fenének? Esetleg 6 órában valami nagyon immel-ámmel dolgot. Hlye lenne bárki is törni magát, ha az igényeinek megfelelően el tudja magát tartani ebből. Sok embernek viszont elég lenne ehhez havi 50-60 ezer forint is... abból is be lehet rúgni minden nap, akár még kétszer is.

2014. jan. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Az hogy kárpótolja a népet a tőle ellopott vagyon miatt.
2014. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!