Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a tömeges kivándor...

Szerintetek a tömeges kivándorlásnak lehet az az előnye, hogy így legalább csökken a munkanélküliség?

Figyelt kérdés
Szerintem lehet ebben ráció, mert általában azok mennek ki külföldre, akik már huzamosabb ideje munkanélküliek és teljesen kiábrándultak. Ja, és véleményem szerint jól is teszik!
2013. dec. 31. 12:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt otthon biztos, jol fizeto munkahelyem, nem a munkanelkuliseg miatt mentem el. A barati korombol is mind a kepzettebb, nyelveket beszelok mentek el,ugyhogy nem hiszem, hogy ez jo hatassal lenne az orszagra nezve. 100 mernokot,orvost es mas szakmaval rendelkezo helyere nem tud beallni az a regota munkanelkuli, akinek csak 8 altalanosa van.
2013. dec. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Így csökkenteni A munkanélküliséget az kérlekszépen olyan mintha te úgy próbálnád kezelni a túlsúlyodat hogy leamputálod a kezeidet. Nem jó ötlet... És mellesleg:

-Többnyire fiatalok vándorolnak el, s így a népességfogyáshoz hatványozottan hozzájárulnak, mivel nekik kéne megszülni az új magyarországi generációt. Ezt már biztos nem itt teszik.

-Mivel fiatalok vándorolnak el, gondot fog okozni hogy nem fognak ide adózni. Pedig arra szüksége lenne az itteni nyugdíjasoknak.

-Aki elvándorolt nem fog visszajönni. Láttál te már ilyet? Soha még kivándorlási hullám után nem jöttek vissza kivándorlók. Még ha igaz is amit orbika mond, hogy 5-10 év múlva olyan jól fogunk élni hogy csak na, és a "kivándoroltak visszajöhetnek" , akkor sem fognak visszajönni, mivel az osztrák, és német életszínvonalt 5-10 év alatt legjobb esetben sem érjük el, aki meg németbe/osztrákba él, minek jönne vissza azért hogy kevesebbet keressen?

2013. dec. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Dick Esmen ***** válasza:
Nem igazán.
2013. dec. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
8-as, teljesen igazad van. en is igy voltam 3 eve, en a Debrecenin vegeztem orvoskent, 2 eve jottem ki az Egyesult Allamokba. Az elmult 2 evben 28-30 volt csoporttarsam es ismerosom (mind orvosok) hagyta el az orszagot csak a Debreceni orvosirol, kozoluk 20 ide az allamokba jott, es ahogy tudom folyamatosan jonnek ki a friss diplomas orvosok az orszagbol mert odahaza vagy nem is tudnak dolgozni vagy olyan nevetseges osszegert hogy az mar felhaborito.
2014. jan. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!