Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a tömeges kivándor...

Szerintetek a tömeges kivándorlásnak lehet az az előnye, hogy így legalább csökken a munkanélküliség?

Figyelt kérdés
Szerintem lehet ebben ráció, mert általában azok mennek ki külföldre, akik már huzamosabb ideje munkanélküliek és teljesen kiábrándultak. Ja, és véleményem szerint jól is teszik!
2013. dec. 31. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg a képzettebbek mennek ki,mert a képzetlenek ott se kellenek.

Ott van a legnagyobb probléma ,hogy ők már nem a magyar egészségügyet finanszírozzák,nem a magyar nyugdíjas nyugdíját terelik meg.Ebből lesz az igazi probléma.

2013. dec. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a munkanélküliség ettől nem fog csökkenni. Inkább munkalehetőségeket kellene teremteni, attól csökkenne a hazai munkanélküliség.
2013. dec. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%

Sajnos aki okos az elmegy ebből az országból. Ezt így találta ki az EU. Így tölti fel az elöregedő Nyugat-Európát fiatalokkal. Az összes unokatestvérem kint dolgozik, mert itthon nem kapnak állást. Csak a se.g.g.nyalás megy itt!!! A Mercédesznél pékek, cukrászok a meisterek, nem értenek semmit az autógyártáshoz, de nagyon jól tudnak bólogatni, és messzire elér a nyelvük.

Ez Magyarország!

Az Audit, Mercit kell támogatni, a magyar vállalkozásokat nem lehet! Nem lehet magyar autóbusz, magyar gépjármű. Mindent meghatároznak nekünk. Vesszen az aberrált szabadkőműves csillagos Eu!!!

2013. dec. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%
izraeli zsidó bevándorlóknak kell a hely
2013. dec. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A gazdaságot ez akkor is leviszi.

Ennek a tömeges kivándorlásból semmi haszna az országra.

Gondolj bele ha ez igy lenne ahogy te mondanád akkor már nem is igen lenne munkanélküli.

2013. dec. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Ha kimegy az ész, akkor kevesebb külföldi tőke fog beáramlani. Pl. ha nincs megfelelő számú és minőségű mérnök, akkor nem jön ide multi hiszen nincs aki el tudja vinni a termelést. És emiatt nyilván nem keletkeznek állások más végzettségű emberek számára sem. Az ő kivándorlásuk káros az országnak, hiszen épp az lenne a cél, hogy a jó képességű szakembereket itthon tartsák mert ők fizetik a legtöbb adót, ők vonzzák a külföldi tőkét.


Azok akik munkásnak mentek ki az esetek 90%-ban itthon nem találtak munkát, tehát nem az van, hogy ők kiléptek és helyükre újakat lehetne felvenni. Vagyis úgymond a "létszám felettiek" mennek el, abból is a fiatalabb, jobb képességű. Kegyetlenül hangzik, de a munkások kivándorlás inkább jó az országnak, mert nem kell munkanélküli segélyt, eü biztosítást stb-t fizetni nekik, nem használják az itthoni infrastruktúrát, és csökkentik a versenyt. Ha pedig kint dolgoznak, akkor eleve hoznak / küldenek haza pénzt, később pedig esetleg visszaköltöznek és hozzák a megkeresett zsetont.


Mindenkinek egy élete van, ott kell leélni ahol a legjobb. (én is éltem éveket külföldön, de most megint itthon dolgozom)

2013. dec. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A munkanélküliség nem csökken, hanem nő.
2013. dec. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Orvosként végeztem a sotén. Egyszerűen nincsenek rezidens helyek itthon. Ez komoly!

A csapból állandóan az folyik, hogy nincs elég orvos, de rezidens hely sincs elég. Én is ki fogok menni külföldre. Egy éve várok rezidens helyre. De nincs!

2013. dec. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Magyarország leépülése a nem létező Őszi rózsás forradalommal és a szabadkőműves zsidó Károlyi Mihállyal kezdődött minden.
2013. dec. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem, a munkanélküliek többségének még arra sincs pénze, hogy ételt vegyen, nem, hogy kimenjen külföldre.
2013. dec. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!