Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértenétek a választási...

Egyetértenétek a választási jog felső korhatárának bevezetésével?

Figyelt kérdés

Ha a 70 éven felüliek nem szavazhatnának, annak véleményem szerint több előnye is lenne:

- Nem jelentenének hatalmas szavazótömeget, így talán megszüntetésre kerülnének a nyugdíjasok indokolatlan kiváltságai (pl. ingyen tömegközlekedés, folyamatos inflációt meghaladó nyugdíjemelés stb.),

- Kevesebb lenne az úgymond tudatlan szavazó, akiket könnyen meg lehet vezetni (például sok nyugdíjas csak azért szavaz az MSZP-re, mert azt hiszi, hogy ezzel visszatér a Kádár-korszak),

- Nem azok döntenének az ország sorsáról, akik nem végeznek termelő munkát, mert ez így most a "más micsodájával verjük a csalánt" esete.


Emellett még jó volna szerintem a választási jogot érettségi vizsgához, de legalább 8 általános iskolai végzettséghez kötni.



2013. dec. 28. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Ekkora fasiszta szemétséget is már rég olvastam. Szerintem jelentkezz apádnál néhány kemény pofonért, mert megérdemled.
2013. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Majd mindjárt jön a "ők már dolgoztak 40 évet, azért, hogy te itt írogathass" meg stb...


Mi meg dolgozunk azért 50 évet, hogy éhendögöljünk, és mindezt miért? Azért, hogy ők kapjanak évente 1!!! ezer forint nyugdíjemelést.


Ha a munkásréteg elkezd jól keresni, akkor hozza magával a magasabb nyugdíjt is.

2013. dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Megfontolandó lenne!
2013. dec. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
És nem utálom az öregeket, én is lehetek az, de ezt be kellene úgy látni mint, hogy ennyi idősen már a járművezetés sem úgy megy!
2013. dec. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A felső korhatárral nem értek eggyet. A mostani nyugdíjas generációnak nem az a baja, hogy idős koruk miatt butultak el és lettek könnyen megvezethetőek, hanem mert ők eleve egy más világban nőttek fel, a mostanihoz meg nem tudott a többségük alkalmazkodni. De ha én is oda jutok, szeretném, ha nem egy vén balekként tekintenének rám, aki már annyira hülye, hogy normálisan választani sem képes. Az ókori társadalmakban a bölcs időseknek volt csak igazán szava! Arról ne is beszéljünk, hogy az Országgyűlésben hány 70 év feletti fordult meg az elmúlt években - akkor 70 fölött elég jó még valaki ahhoz, hogy választható legyen, de ahhoz, hogy ő válasszon, már nem? Ellenben az ingyenes tömegközlekedés eltörlését támogatom - sőt, az állami nyugdíjrendszert is beszüntetném hoszzú távon. Ehhez sok idő kéne, legalább 20-30 év, de már nagyon muszáj lenne megszabadulnunk tőle.

A 8 általánoshoz kötés viszont jó ötlet - ma már a többségnek megvan. A baj csak az, hogy erről tudomásom szerint nem nagyon van hiteles nyilvántartás. Hogy ellenőrzöm le, hogy a 65 éves Károly-bácsi anno elvégezte-e e Rákóczi II. Ferenc Általános Iskolát? Egy bizonyítványt azért elég könnyű hamisítani, de gondolom tudsz róla, hogy van, ahol az érettségi tablóra is felraknak egy kis plusz pénzért.

2013. dec. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem korhatártól függ, hogy ki alkalmas szavazásra és ki nem. Én a 60 éves fateromat sem tartom alkalmasnak, nem csak képviselőválasztáson történő szavazásra, hanem gyakorlatilag semmilyen felelős döntés meghozatalára. Viszont ismerek olyan 70 felettieket, akik ilyen szempontból jobbak, mint a fiatalabb korosztály zöme.
2013. dec. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Viszont ismerek olyan 70 felettieket, akik ilyen szempontból jobbak, mint a fiatalabb korosztály zöme."


Én pedig ismerek olyan 18 alattiakat, akik ilyen szempontból jobbak, mint a felnőtt korosztály zöme, mégis valahol meg kell húzni a határt, véleményem szerint alul is és felül is.

2013. dec. 28. 20:25
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
NEM!
2013. dec. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyébként van benne logika, csak nem biztos hogy így kéne megvalósítani.

Én pl. azokat akik gyámság alatt vannak, otthonban élnek, vagy "agybetegek" nem engedném szavazni.

De ugyan ilyen kaliberű kérdés az idősek jogosítványa is.

Egy korosztályos limitet ráhúzni mindenkire hatékony lenne, de nem feltétlen igazságos.


Viszont a minimumnak több értelme lenne, pl akit X éve az állam tart el, az ne szavazzon.

Vagy aki nem rendelkezik legalább 8 osztállyal, az sem.

Csak evvel a kettővel leredukálnánk a magyar szavazóbázist a felére gyakorlatilag...

2013. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Semmivel nem értek egyet,ami a fidesz választási esélyeit növeli.
2013. dec. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!