Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kifizethető nyugdíj összegén...

A kifizethető nyugdíj összegének szabnátok felső határt?

Figyelt kérdés
Ha igen,mennyi lenne az?
2013. okt. 2. 07:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Van a nyugdíjjárulék-alapnak felső határa, eszerint van a kifizethető nyugdíjnak is egy felső határa, ezt lejjebb vinni igazságtalan lenne azokkal szemben, akik több járulékot fizetnek éveken át.
2013. okt. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%

A mai nyugdíjak eléggé igazságtalanok, hiszen megkülönbözteti a nyugdíjasokat korábbi életük szerint.

Vegyünk két szélsőséget:

Egy ember pl. gazdasági igazgatóként dolgozott 40 évig egy nagy cégnél, nyilván végig jó magas volt a fizetése.

Egy másik ember a szalagon dolgozott 40 évig, minimálbér körül.

Tehát, mindkét esetben a fizetés tükrözte a munkáját.

Azonban ha mindketten nyugdíjba mennek, a volt vezetőnek magas, a volt dolgozónak alacsony lesz a nyugdíja.

De miért? Ha mindketten nyugdíjasok, akkor már mindketten egyformák, a volt vezető már nem tesz le az asztalra semmi olyat, amitől magas nyugdíj illeti meg. Amíg dolgozott, sok pénzt kapott, mostmár nem dolgozik, nem kell h magasabb legyen a nyugdíja mint annak, aki egyszerű munkás volt.

A nyugdíjakat kéne ilyen szempontból felül vizsgálni, és mindenkinek a minimálbért adni nyugdíjnak. Sokkal igazságosabb rendszer lenne.

2013. okt. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Akkor nyugdíjjárulékot is egyformán kellene vonni mindenkitől és nem a munkabére után.
2013. okt. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerinted az igazságos lenne, ha ugyanannyi nyugdíjat kapna az, aki magas keresete után évekig a fele fizetését (tb, adó, eü járulék) betette a közös kasszába, aki meg minimálbér után adózott és a zsebbe kapott pénzéből semmilyen járulékot nem fizetett ?
2013. okt. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4-es.a kérdésem az volt,hogy legyen-e felső határa!
2013. okt. 2. 08:54
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Legyen zárt nyugdíjkassza, aztán felőlem oszthatjátok, ahogy akarjátok.
2013. okt. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

# 2/6


Igen csak nem mindegy, hogy az egyik 40 évig havi 70 ezret tesz a közösbe vagy 10 ezret.

Szerintem 200 ezer körül már bőven lehet egy határ, mondjuk azért annyit elenyésző ember kap.

2013. okt. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
9%
Felső határt nem szabnék meg. De azon elgondolkoznék, hogy bevezessek-e egy adót az átlag feletti nyugdíjakat kapó emberekre.
2013. okt. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem. Se a fizetésnek, se a tb-befizetésnek nincs felső határa. Ennek milyen alapon lenne?


Igazságos nyugdírendszer meg csak az lenne, ha nyugdíjbavonuláskor visszakapnád a befizetett pénzedet kamatostul.

2013. okt. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
96%

Én érintett vagyok ebben a kérdésben.

Egy magyar munkahelyen dolgoztam napi nyolc órát,a kollégám hajlandó volt az állandó túlórázásra (szombat, vasárnap is), jelenleg majdnem kétszer annyi a nyugdíja mint nekem.

Ez szerintem tökéletesen természetes.

Tehát semmilyen felső limitet nem szabnék.

2013. okt. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!