Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Az MSZP 12 pontja a nyugdíjas...

"Az MSZP 12 pontja a nyugdíjasoknak" - mégis muszáj lesz inkább a Fideszre szavazni?

Figyelt kérdés

[link]


"Az MSZP 12 pontja a nyugdíjasoknak

Az MSZP kormányra kerülése esetén 12 pontos vállalást tesz a nyugdíjbiztosítások érdekében - mondta keddi, budapesti sajtótájékoztatóján Korózs Lajos."



2013. szept. 25. 08:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
miért kéne emiatt a fideszre szavazni?
2013. szept. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%
Nemcsak MSZP és Fidesz létezik a világon. Van egy magyar párt is, úgy hívják h Jobbik.
2013. szept. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%

aki a jobbikra szavaz, az a fideszt tartja kormányon


lehet ezen besértődni, meg hisztizni, de a legokosabb végiggondolni, és tudomásul venni

2013. szept. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
27%

"aki a jobbikra szavaz, az a fideszt tartja kormányon"

Miért?

2013. szept. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
41%
Ezek igazából nem nagy vállalások,ha pontról pontra átmész rajtuk.Nagyjából ezek ma is meg vannak.
2013. szept. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Az ellenzéki politikus azt mondta, hogy mindenkinek visszaadnák a nyugdíjjogosultságát, aki azt már egyszer megszerezte. "


Tehát a 40 éves rendőrök is megint vígan lehetnek ifinyuggerek? :)

2013. szept. 25. 09:57
 7/20 anonim ***** válasza:
Remélem ,hogy nem.De nem is rájuk gondoltak szerintem,hanem pl.a rokkantnyugdíjasok most nem nyugdíjat kapnak hanem rokkantsági ellátást.Csak névcsere,egyébként semmi jelentősége.
2013. szept. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

""aki a jobbikra szavaz, az a fideszt tartja kormányon"

Miért?"


Mert a jobbik egy kb. 10%-os párt. Teljesen esélytelen, hogy váltópárt legyen. Nem fog bő fél év alatt 10 %-ról 40 %-ra nőni.


Ha a fideszt le akarjuk váltani, akkor az egyetlen lehetséges módja jelenleg a baloldali ellenzéki összefogásra való szavazás. Nekik csak kb. 10%-ot kell nőniük, hogy váltsanak.


A következő választás nem a pártokról fog szólni, hanem, hogy Orbán vagy változás.


Szomorú, hányinger, de így van.


Orbán leváltásához a jobbik szavazóira is szükség van. (Ez majd egy jó teszt lesz, hogy mi a fontosabb számukra, a pártjuk vagy a hazájuk).


Továbbá, aki nem megy el szavazni, az is Orbánt tartja hatalmon.


Ez most egy fekete-fehér szavazás lesz. Tetszik-nem tetszik (nekem pl. nem tetszik), de a tény az tény.


Nem kell nekem hinni, tessék megnézni a statisztikákat.

2013. szept. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
41%

Most mit csodálkozol?

A maszop szavazótábora 80-85% nyugger.

Szerinted nem akarják erősíteni a szavazati hajlandóságot?

Ez gyakorlatilag aktiváló propaganda a kampánynak egy eleme, a saját táborhoz szólás.


Persze kérdés hogy akkor a 13. havit miért vették el?

Jahh hogy válság? Ma is az van, sőt még lesz is.


De be kell látni hogy itt kis hazánkban nem is nagyon lehet másként politizálni mert az emberek a saját opportunista érdekeiken kívül mást meg sem hallanak.

Nem lehet nálunk azzal kampányolni hogy emberek, mindenkinek áldozatokat kell hozni mert 23 éve ezt halljuk és teljesen hiteltelenné vált.


Mi lenne a teendő ami megoldást jelentene?

Egy a rendszer átszabása amiből lehetne gazdaságot fejleszteni. Nem vagyok Eu fan, inkább szkeptikus.

De ha egyszer már így esett akkor tényleg ki kellene használni hogy nettó befizetők vagyunk. Az az össze kellene verni egy kb évi 3-4000milliárd állami allokáció fedezetét amíg nettó befizetők vagyunk. Ez kb annyit jelent hogy semmi adó csöki - persze ez sem tetszene az embereknek. Az alacsony nyugdíjak és minimál emelése és sok sok átrendezés. Az az:


100e feletti nyugdíjak 100e feletti részének megadóztatása. Aminek egy része a 100e alattiak támogatása illetve a kifizetések lefaragása.


- Persze hogy sokaknak nem tetszene


4 kulcsos progresszív adó szintén az alacsony jövedelműekre kihegyezve hogy ne a bruttó emelkedjen lehetőleg. Az átlag 16% on hagyása és a magasabb

300e bruttó felett 22% ra emelése, a havi 900e feletti bruttók 28% ra emelése. (persze nem pontos %)


3 kulcsos áfa

10-15% élelmiszer gyereknevelés

10-20% általános

30-35% jellemzően import


A különadók megtartása


A szocrendszer rászorultság elvére alakítás úgy hogy akik rászorultak azok valamivel többet kapjanak és bizonyos jövedelem szint felett 0 a kifizetés, a többi be a kalapba.


Az oktatásban és az eü ben szorgalmazni a tőke megjelenését, persze nem több biztosítóval és nem fizetőssé téve. Egyszerűen aki megteheti az vehessen igénybe magasabb színvonalú ellátást.


Stb stb


Egy fajta 3. utas felfogás lenne szerintem a megoldás ami figyelembe veszi a sajátosságainkat.

Ami pedig +ként befolyik abból 100% ban gazdaságszerkezet átalakítás állami segédeszközökkel.


Ami még fontos, a korrupció ellenesség.

Civil kontrol állami jogosítványokkal, de teljesen független előre 20évre stagnált és értékálló fionanszírozással. Betekintés mindenbe és vétó jog a titkosításokkal stb szemben. Komplett rendszer üzemeltetése a bejelentésektől a kutató munkáig a felderítéstől a jogorvoslatig. 4-5civil szervezet esetén már jelentős lenne a korrupció visszaszorulása. Ok hogy sokba lenne de más lehetőség nincs. Minden közbeszerzés teljesen nyilvános és elérhető a neten a nyertes pályázatok nyilvánossága mellet. 1 Ft is közbeszerzés.

2013. szept. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%

"Orbán leváltásához a jobbik szavazóira is szükség van. (Ez majd egy jó teszt lesz, hogy mi a fontosabb számukra, a pártjuk vagy a hazájuk). "


Ugyan nem vagyok Jobbikos, de kizárt, hogy egy jobboldali radikális egy olyan liberális pártra szavazzon, mint Bajnai pártja vagy, olyanra ami semmibe veszi a hazát, mint az MSZP.


Figyelj, én osztrák állampolgár vagyok, szintén jobboldali radikális, hagyományosan bevándorló és multikulti ellenes.

Tegyük fel, hogy Ausztriát egy jobboldali párt vezeti, de rosszul kormányoz.Váltani csak egy baloldali összefogással lehetne ,ebben az összefogásban bent van egy multikulti párti liberális párt.

És azt kérnéd tőlem, hogy erre az összefogásra szavazzak?Arra aminek a legjobban ellene vagyok, amelyik teljesen ellentétes az elveimmel?

Közben meg azt mondod, hogy mindezt a hazáért?


Nem, nem nagyon ismerheted a haza fogalmát.


A baloldali koalíciótok ,még mindig a kirekesztésről papol ,ahelyett, hogy a cigánybűnözés ellen kampányolna.

Élek már Magyarországon annyi ideje, hogy ezt megtapasztaltam, hogy igenis jelen van.

2013. szept. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!