MSZP-LMP közös "alternatív költségvetés"? Úgye most mégis összenőtt, ami mindíg összetartozott.
Tudod, hogy nem lehet kihagyni...annyira feltűnő. Persze ésszerű bármely parlamentben, hogy az ellenzék összefog. Itt ez azért pikáns, mert az LMP állítólag az SZDSZ inkarnációja.
Minden esetre a szavazótábor esetében nagy az "átfedés", az valószínű.
Én ennél tovább megyek: A Jobbik a LMP-vel együtt bírálta a a médiatörvényt. Ergo Jobbik=LMP. Mivel LMP=MSZP, ezért logikus a következtetés miszerint Jobbik=LMP=MSZP. Ez az egyik egyenlet.
Az LMP=SZDSZ, ugyebár. A FIDESZ annak idején liberális volt Fodor Gabival a tagjai között, tehát FIDESZ=SZDSZ=LMP.
Végkövetkeztetés:
FIDESZ=LMP=MSZP=SZDSZ=Jobbik
Hát először is valószínűleg tévedsz, mert a hírekben én úgy hallottam, hogy nem alternatív költségvetést csinálnak közösen, hanem alternatív Költségvetési Tanácsot a most feloszlatott helyébe. Ez azért nem ugyanaz.
A másik megjegyzésem, hogy te nagyon nem lehetsz tisztában a politikával, ha ilyet kérdezel. Ha itt valakik le akarják váltani a FIDESZ-t, ahhoz muszáj összefogni. Ilyen a választási rendszerünk, és a FIDESZ valószínűleg még ilyenebbé, azaz aránytalanabbá teszi majd. Ha a FIDESZ egyedül indul, a vele szemben állók meg hárman, akkor a jelenleginél jóval kisebb népszerűség mellett is szinte csak a FIDESZ szerez egyéni kerületi mandátumokat, és még aránytalanabb győzelmet arat mint most. Inkább az volt a gyerekes dolog eddig, hogy az LMP játszotta a szűz kislányt, és megtagadott minden együttműködést az MSZP-vel. Teljes naivitás, amiről ők álmodtak, hogy majd egyedül ők váltják le a FIDESZ-t. Úgy látszik, elkezdett ez nekik is derengeni.
Biztos segíti a két párt egymásra találását az a brutális politikai vonal, az európai közjogi normák teljes felrúgása, amit a FIDESZ csinál.
És végül ezek azért még csak nagyon kezdeti jelei az összefogásnak, egyáltalán nem biztos, hogy tovább tudnak menni ebbe az irányba.
Lényegében jól vezete le azt, hogy amit én régóta emlegetek, vagyis azt, hogy nincsen lényeges különbség.
Parasztvakítás, cirkusz az egész.
Nyolc évig uralkodtak a vörösnarancsok, azután most a narancsvörösök uralkodnak. Közben a régi, megszokott SZDSZ-ből LMP lett.
A Jobbik pedig a néhai MIÉP táborán, és a fokozódó elégedetlenség okán jelent meg.
Nem akarom felróni nekik. Természetes amit csinálnak, a világon mindenütt koalíciókat kötnek, szövetségeket kötnek a kisebb pártok, hogy növekedjen a politikai súlyuk.
Arra céloztam a kérdéssel, hogy hasonló helyzet kezd kialakulni, mint az MSZP-SZDSZ koalíciónál. Pikáns a dolog, mert az LMP eddig is mérsékelt sikerrel próbált kibújni az SZDSZ romjai alól, de ez a kísérlet most már mégnehezebb lesz.
A 21:15-ös válasszal nagyon egyetértek.
Annyival egészíteném ki, hogy a citrom és az alma eléggé eltérő, ha egy narancs van mellettük. De nagyon is hasonló, ha egy vörös tankot rakunk melléjük.
A mai politika már nem a szocdemek, kereszténydemokraták és liberálisok küzdelméről szól. A mai politikai küzdelem a demokraták és a nem demokraták küzdelme. Ezért fognak össze a demokraták (MSZP, LMP) és a nem demokraták (Fidesz, Jobbik).
Nem azért demokrata valaki, mert demokratikusan jut hatalomra (Hitler is választást nyert), hanem azért, mert demokratikusan él hatalmával.
Elismerem, hogy az MSZP visszaélt hatalmával, korrupt volt és felelőtlen. DE DEMOKRATA MARADT!!!
Tiszteletben tartotta a szólásszabadságot, a demokratikus fékeket, a magántulajdont. Nem alkotott visszamenőleges hatályú törvényeket.
Azt se felejtsük el, hogy amikor az MSZP-SZDSZ koalíció 2/3-hoz jutott, önként lemondott az alkotmánymódosítás jogáról, azáltal, hogy az alkotmánymódosítást 4/5-ös többséghez kötötte, azaz csak az ellenzékkel egyetértésben volt hajlandó alkotmányozni. Természetesen még elegánsabb lett volna, ha inkább népszavazáshoz köti ezt.
Na meg azt se felejtsük el, hogy Gyurcsány Ferenc kezdeményezte a parlamentbe jutási küszöb 1%-ra csökkentését a kis pártok támogatása és a politikai verseny kiélezése érdekében. Ezt a kezdeményezést a Fidesz húzta keresztül, az összes többi frakció támogatta. Éles szemű emberek már ekkor is felismerhették a tényt, hogy a Fidesz nem demokrata párt. Benne van a nevében, mint ahogy az NDK nevében is benne volt. De ma már nem csak a kelet-németek, hanem mi is tudjuk, hogy ez nem sokat jelent.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!