Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az isten az a balliberális?

Mi az isten az a balliberális?

Figyelt kérdés
Mi köze a liberalizmusnak (jobboldal), a baloldalisághoz? Nem olyan ez, mintha azt mondanám, hogy világosfekete?
2013. dec. 27. 02:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

Ezt a kérdést már én feltettem pepitában, minthogy eléggé liberális szemléletű vagyok, és 90%-ban csak jobb oldali liberálisokat ismerek. Nem a Fidesz féle jobb oldal, hanem a polgári értékek jobb oldaliakat. Az embereknek ez egy kreált szitokszó lett (kb mint a gyökér), bár tény hogy a bal oldalon is vannak liberálisabb gondolkodású egyének.


Valahol ott lehetett összekötve hogy a szidott, primitív szélsőjobbnak nyilván kényelmesebb volt beskatulyázni az ellene felszólalókat balra, pedig ellenük ugyanúgy a jobb oldal is szót emel. (Sőt minden normálisan gondolkodó ember.)

2013. dec. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
20%

Tényleg léteznek és hazánkban csak ilyenek vannak mérhető arányban.


Szociális egyenlősdi, (másképp)korlátozott szólásszabadság és elég éles közép és attól felfelé található klikkel szemben érzett ellenérzés jellemzi őket, akikből folyton több adót akarnak kiverni (főleg a középtől) a köz érdekében. Van belőlük dögivel, de azért általánosnak mondani tényleg ökörség. Márpedig a kormányzat és a Jobbik ezt teszi amikor internacionális baltálib összeborulást feltételeznek Magyarország lerohanására.


Bővebben itt olvashatsz róla:

[link]

2013. dec. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
97%
A bal liberális azt jelenti, hogy az emberi jogok és az egyéni szabadságjogok terén liberális értékrendet követ, egyfajta szociális érzékenység mellett. Tehát a jobb oldali liberálisoktól a szolidaritásban különböznek illetve abban, hogy nem gondolják, hogy a deregularizáció és a piac szabadon engedése minden problémát megold, mert a gazdaságban érvényesül a "láthatatlan kéz" elve, és mindig az egyensúlyi állapot felé mozdul el. Elvileg ez a bal oldali liberális eszme. Az előttem szólókra még véletlenül se hallgass, mert sajnos nagyon súlyos paranoid pszichózisban szenvednek és azt gondolják, hogy a zsidók az abortusszal a cigányok szaporításával és a homoszexualitással próbálják kiirtani a magyarokat. Ergo teljesen beszámíthatatlanok.
2013. dec. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
10%

"A bal liberális azt jelenti, hogy az emberi jogok és az egyéni szabadságjogok terén liberális értékrendet követ, egyfajta szociális érzékenység mellett. Tehát a jobb oldali liberálisoktól a szolidaritásban különböznek"


Ez egész egyszerűen nem igaz. Ez ugyanúgy igaz a jobboldali liberális emberekre is. Amit pedig a gazdasági liberalizmusról írtál, és a piac liberalizációjáról annak az égvilágon semmiköze sincs a liberális emberekhez.

2013. dec. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 rémuralom ***** válasza:
27%

"Tehát a jobb oldali liberálisoktól a szolidaritásban különböznek"


Mi abban a szolidaritás, amikor mások pénzéből akarsz jótékonykodni?

2013. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
83%

"Mi abban a szolidaritás, amikor mások pénzéből akarsz jótékonykodni?"


Együtt érez azokkal a szerencsétlenekkel, akik azt a hatalmas lelki terhet cipelik a vállukon, hogy ők más emberek adóforintjából tartják el őket, önmaga képtelen megadni magának és családjának az ún. emberhez méltó életet. Amely érzéssel a burzsoá klikk nyomorítja meg őket vagyona elenyésző hányadának beáldozásával, hogy a megtört munkavállaló vagy épp selejtes verítékével, vagy épp fogyasztásba fojtott bánatával a befektetett összeget sokszorosan megtérítse.


Vagy valami ilyesmi...

2013. dec. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
24%

Bal oldali ideológiák a szocialista illetve még lehet a zöldek.

Szélsőbal:kommunista, anarchista

Jobb: konzervatív, keresztény konzervatív, nemzeti konzervatívak.

Szélsőjobb: nemzeti radikalizmus, nemzeti szocializmus.

A liberális ideológia egyikhez se tartozik ők középen vannak. Társadalmilag a liberalizmus semmi kép se baloldali mivel nem érzékeny szociálisan, tehát nem ad támogatást össze vissza mindenkinek azért mert szegény, tegyen érte az ember h ne legyen szegény, de semmikép se jobboldali mert még is egyenlőséget hirdet, nincs emberek között különbség bárki bármit elérhet.

Gazdaságilag a liberalizmus ismét nem lehet baloldali mert nem államosítani akar hanem pont h privatizálni mindent és az állam szerepét csökkenteni. Itt már inkább jobboldalibb polgárság kezébe legyen minden. Emberek gondoskodjanak magukról és az állam ne akarjon mindent megmondani.(ennek ellenére nem értem h a fidesz elvielg jobboldali akkor miért államosít? ki is a baloldali?)


balliberális ember nincs. Liberális ideológia nem tartozik sehova.

2013. dec. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
46%

Induljunk ki a kérdező definíciójából:

"Jobboldali politikának minősül az, ami támogatja vagy elfogadja a szociális hierarchiát, a magas vagyoni különbségeket. A baloldali ennek az ellentéte."


Ettől kezdve érthető, ha nem tudjuk, mi az a balliberális. És ettől kezdve nagyon nehéz válaszolni. Ugyanis a jobb és baloldalt definiálni, azokat és a liberalizmust a maguk fejlődésében bemutatni, hogy eljuthassunk a mai jelentésig, az bizony hosszú és nehéz magyarázatot igényel.


A jobboldali értékrend sok egyéb mellett a hagyományok tiszteletben tartását (értsd: a meglévő állapotok, azaz a status quo fenntartását), a világ fejlődésében verseny minden mással szembeni elsőbbségét jelenti. Amely jelentés azonban az idők folyamán sokat finomodott, módosult.

A baloldali értékrend ezzel szemben a világ fejlődésében a munkát tekinti elsődlegesnek, a (strukturális és működésbeli) reformokat a status quo elé helyezi. És amely értelmezés úgyszintén sokat változott az idők során.

A liberalizmus viszont ezektől független eszme, ezért mindkettővel kapcsolható. A liberalizmus szabadelvűséget jelent. Ha ezt a szabad verseny feltétlen alkalmazására értjük (a feltétlen hangsúlyos!), akkor jobboldalivá válik. És alkalmas lesz a különbségek tetszőleges mértékű fokozódására, ahol a kényszert már nem a jogfosztás, hanem a lehetőségektől való megfosztás jelenti. Ha viszont a szabadelvűséget a jogérvényesítésre értjük, és a fő céljának az egyensúly fenntartását tekintjük, akkor a liberalizmus baloldalivá válik. És egyúttal fenntartható fejlődést eredményez (ami persze csak hosszú távon vehető észre).


A legfontosabb azonban azt hangsúlyozni, hogy a tényleges megvalósulásában egyik sem érvényesült tisztán (gyarló az ember...). A teljesen szabad versenyes, azaz jobbliberális gyakorlat eredményezi a válságokat, amelyek a mértéktelen különbségnövekedés miatt következnek be. Ott ugyanis a hatalom nemcsak megköveteli a saját érvényesülési feltételeinek teljesülését, hanem képes biztosítani is azt. Bármi áron. A balliberális eszmét viszont (nálunk különösen, de másutt is) annak visszájára fordítása tette szitokszóvá. Az, amikor a jog érvényesülésének nem az egyensúly érvényesülése a célja, hanem az egyén érvényesülése. Durván szólva, amit szabad nekem (ha helyzetben vagyok), nem szabad neked. Csak persze ezt elég bonyolultan fejezem ki ahhoz, hogy a többség félreértse. És nem elég bonyolultan megfogalmazni, a társadalomban hamisan is lehet alkalmazni. Például, ha az egyenjogúságra hivatkozva olyan iskolarendszert hozunk létre, amely a jókat a szürkeségbe zülleszti, a gyengék számára pedig elérhetetlen célokat tűz ki. Hamis balliberális gyakorlatot folytatni nem nehéz, lehet azt jobbról is megtenni, csak ügyesen kell fogalmazni és értelmezni. Ezért nehéz a fogalomrendszert a valóságban alkalmazott módszerektől elválasztani. Hiszen a legjobb álca, ha mindent, ami káros a hatalomnak, a másik oldal átkos működésének állít be. A tömeg elhiszi, mert nincs fogódzója, azt már rég elvették. Méghozzá közös erővel.

2013. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Akik balliberálisoznak én azokra szoktam mondani h ők meg a nemzeti kommunisták.
2013. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
46%
számos értelmiségi vallja magát baloldali liberálisnak... a szabadságjogok és egyenlőség mellett van és szerinte az államnak nem kéne mindenbe beleszólni és irányítani, mellette baloldali érzelmű.
2013. dec. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!